Jesteś tutaj: Strona główna/ Forum / Gawędy o jedzeniu / Czy to na pewno wiejskie jaja?

Forum

Czy to na pewno wiejskie jaja?

Autor: agulka8204
Data: 2012-08-05 08:54:26

Witam. Moja teściowa kupuje od jakiejś kobiety jajka i twierdzi, że są to jaja od wiejskich kur. Teściowa upiera się, że jajka z 2 żółtkami to normalne. Moim zdaniem ta kura musi chyba być karmiona jakąś paszą ze strydami;)

A jajka są bardzo duże i  w każdym sa dwa żółtka, rzadkością jest spotkać jajko z jednym żółtkiem.... I tu moje pytanie czy to możliwe???

Autor: PATI :)
Data: 2012-08-05 09:27:38

Ja słyszałam że jajko z 2 żółtkami znoszą młode kury u których proces tworzenia "normalnego" jajka jest jeszcze zachwiany ale jak najbardziej mogą to być wiejskie jajka co innego jak stoi kobieta z koszykiem z napisem wiejskie jajka a tam jajka ostemplowane i do tego z 3 na początku :)

Data: 2012-08-05 09:36:48

Latem jajka te nie sa osteplowane i maja dwa zółtka - wielkosci takiej, ze ledwo mieszcza sie w wytłaczance. Zima tej samej wielkosci jaja juz maja stepel i jedno żółtko.... 

Autor: Beata500
Data: 2012-08-05 21:46:35

Jeżeli ktos postępuje zgodnie z prawem , to jeżeli ma mało kur to ma prawo mieć jaja niestęplowane.Kiedyś taką ilością było 500 sztuk.Powyżej tej ilości, była już produkcja jaj , która zaliczała się do działów specjalnych produkcji  rolnej i podlegała opodatkowaniu. I jak taka na dzisiejszy powinna miec nadany nr identyfikacyny znajdujący się na skorupie jaj.Jaka ilość kur zwolnionych z podatku jest na dzien dzisiejszy nie wiem.

Autor: megi65
Data: 2012-08-05 09:42:56

Możliwe , możliwe ... jednak ja takich  '' dziwaków '' nie lubie i nie kupuję . Jajco powinno być duże z jednym żółtkiem i białkiem. Potrzebuje białko a nie dwa żółtka . W naturze z domowego kurnika rzadko takie cudo wychodzi  , musi być w tm ingerencja człowieka ..

Babcia mnie uczyła  małe jajko -  młoda kurka ; duże jajko - kurka dorosła ... :)

Więcej informacji przekażą nam hodowcy  '' szczęśliwych kur " a może i fermowi wypowiedzą się jak to z dwużółtkowym jajcem jest .. :D

Autor: panda25
Data: 2012-08-05 09:57:15

My mamy swoje jajka od swoich kur, i nawet jak były młode to nie było jajek z 2 żółtkami- więc nie wiem jak to jest i od czego zależy 

Ostatnio byliśmy zmuszeni jeść kupne jajka akurat z Biedronki (ciężko było zabrać kury na Mazury ),

3 opakowania i każde jajko miało po 2 żółtka.

Ale w smaku i w ogóle były ok.

Autor: mada9
Data: 2012-08-05 10:07:14

Moja kuzynka kupuje takie jajka z fermy. Nie wiem dlaczego traktują takie jaja jako odrzut i sprzedają taniej. 

Autor: panda25
Data: 2012-08-05 10:30:53

Znalezione w necie:

Cytuje:

"To tylko świadczy o leniwych kurach. Zamiast pakować każde żółtko oddzielnie robią takie jajka niespodzianki"

I wszystko jasne :)

Autor: bonieś
Data: 2012-08-05 13:31:54

Też się z tym spotkałam. Jaja ogromne a tańsze niż normalne i każde ma 2 zółtka. Kupiłam jako odrzut z fermy.

Autor: izabela_27
Data: 2012-08-05 17:56:06

Też tak słyszałam.

Data: 2012-08-06 07:37:04

Twoja kuzynka chyba kupuje jaja z fermy reprodukcyjnej.Takie jaja nie nadają sie do wylęgu wlasnie ze względu na dwa żółtka.Tyle tylko,że obecnie takie jaja nie są dopuszczone do sprzedaży jako jaja komsumcyjne.W sklepach mamy jaja tylko jaja z ferm konsumpcynych , czyli takich , które nie posiadają kogutów i z jaj konsumpcyjnych nigdy kurczaków nie będzie.

Data: 2012-08-06 08:00:24

Twoja kuzynka chyba kupuje jaja z fermy reprodukcyjnej.Takie jaja nie nadają
sie do wylęgu wlasnie ze względu na dwa żółtka.Tyle tylko,że
obecnie takie jaja nie są dopuszczone do sprzedaży jako jaja komsumcyjne.W
sklepach mamy jaja tylko jaja z ferm konsumpcynych , czyli takich ,
które nie posiadają kogutów i z jaj konsumpcyjnych nigdy
kurczaków nie będzie.

Beatko, podejrzewam, ze jajka, które kupiłam pochodzą z takiej właśnie fermy, tj reprodukcyjnej. Dlaczego nie są dopuszczane do sprzedaży, skoro do wylęgu się nie nadają? Czy chów lub sposób karmienia tych kur jest szkodliwy dla  ewentualnego konsumenta? Pytam, bo zamierzałam te jajka częściej kupować, ale teraz mam dylemat 

Data: 2012-08-06 10:17:13

Absolutnie nie sa szkodliwe.To są jajka bardzo podobne do jaj gospodarskich , bo tam też sa koguty.Nie są dopuszczone, bo takie mamy przepisy.Jaja konsumpcyjne i jaja reprodukcyjne, różnia tylko tym,że z jaj konsumcyjnych nie będzie kurczaczka.

Jaja z ferm reprodukcyjnych będą się rożniły też kolorem żółtka.Wiadomo,że w paszach dla niosek jest zawarty barwnik , nie zawsze naturalny. Na fermach reprodukcyjnych nie stosuje się barwnika , bo te jaja nie muszą mieć  mieć wybarwionego żółtka, bo  z niego ma być kurczak, a nie sałatka jarzynowa.

Jak rozbijesz jajko od kur reprodukcjnych , będzie miało taki" glucik", tuż przy żółtku.

Niedawno wszyscy , którzy mają np. statut pakowalni jaj, mieli kontrolę z Inspektoratu Atrykułów Rolno- Spożywczych i jaja były prześwietlane ,żeby sprawdzić, czy ktoś nie handluje własnie takim jajkiem.

To jest kwestia przepisów.

Dopisano 12-08-06 11:48:34:

Przy najbliższej okazji zapytam hodowców jaj reprodukcyjnych , czym motywuje się zakaz sprzedaży jako konsumpcyjne.Na pewno te kury są karmione inną paszą niż nioski , które znoszą jaja konsumpcyjne. Ale nie mam odpowiedniej wiedzy w tym temacie.

Autor: bahus
Data: 2012-08-06 17:51:48

Cieklawe czy z takich jaj (zapłodnionych) wylęgną się kurczaki bliżniaki? 

Data: 2012-08-06 18:42:25

Bahusku, po to się prześwietla jaja , żeby przeznaczyć do wylęgu tylko jaja z jednym żóltkiem i zarodkiem. Nie wiem, nigdy nie słyszałam o bliźniakach .Ja mam doświadczenie tylko w chowie niosek jaj konsumpcyjnych.

Jedno co pamiętam  i co może być ciekawostką, to w czasach kiedy miałam fermę i byłam na bieżąco z tym tematem, to w fermach reprodukcyjnych jeden kogut był liczony na 50 kur.Być może to się zmieniło , może teraz jeden jest bardziej jurny i " obsługuje " więcej kur.

Fermy konsumpcyjne nie posiadają kogutów, dlatego kurczęta jednodniowe zawsze były droższe , ponieważ były seksowane, czyli pani, która zajmowała się selekcją płci kurek i kogutów, jest z zawodu sekserką.Panowie sekserzy kiedyś rzadko się zdarzali.

Data: 2012-08-06 19:21:37

Bardzo Ci dziękuję za informację...a tak swoją drogą to kogut ma bardzo fajne choć krótkie życie 

Data: 2012-08-06 22:46:22

Bardzo dziękuję za odpowiedź 

Autor: jaska2503
Data: 2012-08-05 13:25:13

Mam własne szcześliwie biegające kury w wieku rok,dwa,trzy lata(co roku dokupuję stąd te zróżnicowanie wieku).Zdarza się,że jest czas ,że kury znoszą jajka z dwoma żółtkami.Teściowa(ona najwięcej dogląda kury) twierdzi,że to stare kury znoszą takie jajka.Jaja nie mieszczą się w żadnej wytłaczance ;)

Autor: frytka
Data: 2012-08-05 14:39:37

Mój mąż pracuje na fermie.Przynosi deputat do domu i właśnie zauważyłam,że prawie każde jajko ma dwa żółtka.Niedawno zmieniali kury na młode,wcześniej jak były starsze nie było żółtek podwójnych.A co powiecie na jajko,które po stłuczeniu miało same białko a w nim drugie jajko z miękką skorupką i w tym drugim już było białko i żółtko.

Autor: Scooby
Data: 2012-08-05 14:27:09

Swego czasu moja mama miała kury i też jej sie trafiały w jednym jajku dwa żółtka.To są młode kury.Moja mama wtedy nie kupowała paszy bo była droga,a nawet jakby to pasze kupowała od chłopa a nie ze sklepu jakąś paczkowaną,w której niewiadomo co jest.Ale o sterydach w paszy to nigdy nie słyszałam.Bez obawy w jajku trafiaja sie dwa żółtka i to nie jest nic złego.

Data: 2012-08-05 19:46:14

A co masz na myśli pisząc pasza od cłlopa? Bo ja o takiej nie słyszałam. Pasza kupowana w mieszalni pasz , na opakowaniu ma podany dokładny skład , więc wiadomo co zawiera.

Autor: Scooby
Data: 2012-08-05 21:10:47

Na targowicy w workach od rolników.

Autor: kaśka.k
Data: 2012-08-05 21:13:53

Dwa żółtka w jajku to żadna nowina. Jak babcia miała gospodarkę ( jakieś 27 lat temu) zawsze szukaliśmy takich jajek na kogel mogel  . Babcia napewno nie karmiła kur niczym dziwnym. Dostawały ziarno i chodziły po okolicy skubiąc różne zielsko.

Autor: as
Data: 2012-08-05 21:30:17

Ja miałam wiejskie jaja i były z dwoma żółtkami. Sterydami nie były karmione  http://www.wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=396501&post=396501

Data: 2012-08-05 21:31:05

Coś mi się zdaje , że nie masz w ogóle pojęcia na temat pasz dla drobiu . Nie ma czegoś takiego jak pasza ze sterydami.

Jaja z dwoma żółtkami zdarzają się najczęściej u młodych niosek , ale zdarzają się u niosek starszych.Nie są to odrzuty jak ktos sugeruje poniżej.Jaja bardzo duże  powyżej 80 g są droższe od jaj XL - powyżej 73g i to obojętnie ,czy maja jedno, czy dwa żołtka.Nie ma dla nich osobnej klasyfikacji według norm UE.Hodowcy nazywają je XXL.

Odrzuty , jak ktoś napisał , to jaja o nieregularnym kształcie i pofałdowanej skorupie.Taka skorupa powstaje, gdy kura ma problem ze zniesieniem jaj i wysoka temperatura w czasie znoszenia powoduje takie deformacje.Jaja w momencie zniesienia są ciepłe.

Jaja bardzo duże są normalnymi jajami, ale najczęściej w przypadku jednego żółtka mają bardzo dużo bialka.

Młoda nioska w pewnym momencie nieśności wyregulowuje sobie cykl znoszenia jaj i wtedy powinna już znosić jaja z jednym żółtkiem.Jeżeli chodzi o wartość spożywczą jaj , to moim zdanie jaja od kur mlodych mają ją najwyższą, ponieważ są mlode, przyswajają sobie lepiej paszę i wszystko co w niej zawarte.

Dla przykladu, nioska " stara" ( 18 miesięcy to wiek nioski , która kończy żywot na fermie) , znosi duże jaja, ale to jajo ma słabą , kruchę skorupę, bo taka kura nie przyswaja sobie juz tak dobrze wapnia i kredy z paszy.Jest to normalne.Człowiek im starszy , tym tez ma więcej problemów ze swoja dietą.

Data: 2012-08-05 21:43:49

Jak byłam panna to moi rodzice mieli kury. Przez ponad 20 lat życia nigdy nie słyszałam by miały 2 żółtka. Kury hodowane były od pisklaka. Dopiero 2 lata temu dostałam jajka od cioci i prawie w każdym były 2 żółtka. Założyłam wtedy nawet wątek na WZ.Link wyżej.

Data: 2012-08-05 21:50:58

As ,ponad dwadzieści lat miałam fermę i wiedzę swoją opieram na doświadczeniu.

Data: 2012-08-05 21:51:45

Nie podważam, Twojej wiedzy tylko napisałam jak było u mnie.

Data: 2012-08-05 21:56:09

Nie chodzi mi o podważanie wiedzy.Tylko ja uważam ,że jaja z podwójnym żółtkiem nie są jajami nienadającymi sie do spożycia .Zdarzają sie takie i tyle.

Autor: Alll
Data: 2012-08-06 09:01:26

Masz rację :)

To ja dodam coś jeszcze z mojej wiedzy ( opowiadała mi ciocia) Tak jak pisałaś młode kurki regulują cykl znoszenia jaj i kiedy jednego dnia nie zniesie, znosi następnego z podwójnym żółtkiem. Na wsi podają też pogniecione skorupy jaj ( jakie zostają w kuchni) jako wspomagacz  dla kur niosek, aby miały dostateczną ilość wapna, bo wtedy kiedy go brakuje kury ( nie tylko młode)  mogą znosić jajka z podwónymi żółtkami.

Oczywiście nie ma to wpływu na jkość samego jajka, bo przecież skorupek nie jemy.

Data: 2012-08-06 10:19:21

Moim zdaniem jaja z podwójnym żółtkiem są problemem tylko wtedy, kiedy pieczemy , bo ilosć żółtek jest podwójna, a białka jest jednak trochę mniej.

Autor: bogdzia
Data: 2012-08-06 10:03:11

Moje szczęsliwe kury, też czasem znoszą jaja z dwoma zółtkami. Absolutnie popieram twoje wypowiedzi, są rzeczowe i wyczerpujące temat.

Autor: malina_a
Data: 2012-08-05 21:42:28

Ja kupuję wiejskie jaja od kilkunastu lat (od bardzo dobrego znajomego) i przez ten czas jakieś 2 razy mi się zdarzyło takie jajko z podwójnymi żółtkami.

Więc myślę że takie jajka są podejrzane, skoro kupujesz 10 jaj i wszystkie są podwójne to ja bym takich jaj nie kupowała. 

Data: 2012-08-06 12:14:10

No właśnie wszystkie jaja z podwójnymi żółtkami to troszke podejrzane ... Ale jaja no;)

Autor: hanah30
Data: 2012-08-06 14:14:54

W Poznaniu na targowisku pani sprzedaje wlaśnie takie jajka są droższe od zwykłych a do ajerkoniaku jak znalazł jedno jajko dwa żółtka.

Data: 2012-08-06 17:49:42

Właśnie ta pani (Rynek Wildecki w Poznaniu) tłumaczyła mi, że są to kury specjalnej (podobno) rasy szwajcarskiej ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. No chyba że kurki są genetycznie "pokombinowane".

Data: 2012-08-06 20:27:46

Bahus, zniesienie tak dużego jaja jest dla kury wielkim wysiłkiem .Nie ma takich kur, które znoszą tylko takie jaja. Bardzo często zniesienie ogromnego jaja kończy rozerwaniem pewnej części ciała i mamy wtedy jedna kurę mniej.

Ludzie robią różne cuda .Spotkałam się w sklepie z jajem kury Messy , czyli kury o upierzeniu białym , włożonym do opakowania z jajami od zielononóżek.Mało tego , te jaja były oznakowane stemplem hodowcy , który ma tylko zielononóżki. Mnie akurat ten pan nie nabierze, ale ktoś , kto nie ma pojęcia zapłacił drożej , a zjadł normalne jajko.

Data: 2012-08-06 19:59:06

Do hurtowni w której i ja robię zakuoy przyjeżdżają stasze kobiety i kupują jaja z fermy. Później sprzedają na rynku jako jaja gospodarcze. Jakoś nie mieści mi się w głowie, jak ludzie mogą w to wierzyć. Babcia ma przed sobą 20 palet po 30 jaj to ile ma tych kurek, jeżeli kura znosi dziennie jedno jajko :)

A żeby kupić te z podwójnymi żółtakami trzeba mieć znajomości :) Pani która je sprzedaje, sprawiedliwie dzieli po paletce dla stałych odbiorców. :)))

Data: 2012-08-06 20:10:36

All, w hurtowni muszą być jaja ze stempelikiem , nie ma innej możliwości .Czy te kobiety zmywają ten tusz?

Stadko kur w swoim szczycie nieśności znosi 90 % jaj i nie trwa to długo .Czyli te panie jeżeli mają 100 kur to w najlepszym okresie nieśności mają 90 jaj dziennie.

Data: 2012-08-06 20:39:47

Teoretycznie masz rację. Te pakowane w pudełka są stemplowane, ale te na paletkach, sprzedawane w kartonach już nie. Oznaczenie widziałam na kartonie.

Podwójnych też rozporządzenie unijne zabrania sprzedawać, a rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

No jakoś nie wierzę w te 300 kur w gospodarstwie babcinym ( na rynku są 2-3 razy w tygodniu). chociaż może się mylę bo ostatnio byłam na wsi 10 lat temu. :)))

Data: 2012-08-06 20:45:48

All, podwójnych konsumcyjnych nikt nie zabrania sprzedawac,Są to jaja powyżej 73g , wiec prawidłowa ich kwalifikacja to jaja XL.

Nie chce mi sie wierzyć ,że jakakolwiek hurtownia sprzedaje jaja niestemplowane.Jest to niedopuszczalne , ale może u nas na Dolnym Śląsku jest to tak bardzo kontrolowane i przestrzegane.

Autor: gosiekb
Data: 2012-08-06 15:39:36

Ja tez mysle ze jesli zdazy sie takie jajko raz na jakis czas to nic dziwnego, ale jesli wszystkie sa takie to troche dziwne. Moja mama hoduje kury zeby miec jajka dla siebie i wiem ze takie jajka nieczesto sie u niej zdazaja. Jesli Twoja tesciowa kupuje takie wiejskie jajka to niech sie im dobrze przyjrzy, wiejskie jajka (moja mama takie sprzedaje jak ma wiecej) nie sa takich samych "idealnych" ksztaltow, skorupki maja rozne zabarwienie, nieraz maja male zabrudzenia, po prostu "z daleka" widac ze sa wiejskie. Moja mama ma "wierne" klientki, ktore kupuja u niej jajka niezaleznie ile i kiedy je dla nich ma, ale jak jeszcze dawniejszymi czasami jak stala na targu z jajkami to na wlasne oczy widziala jak handlarki mieszaly takie wiejskie jajka z fermowymi i sprzedawaly w cenie wiejskich. Nie wiem, dla mnie dziwne jest jak w malej ilosci jajek zdazy sie kilka z dwoma zoltkami ale ja wychowana zostalam na wlasnie takich prawdziwych wiejskich jajkach od kur grzebiacych, byc moze czasy sie zmienily.

Data: 2012-08-06 15:48:38

No właśnie, a jaja te są duze, wszystkie idealnych kształtów, jednakowe zabarwienie, czysciutkie.... Ja mówiłam, ze cos chyba jest z tymi jajami jest nie tak. No ale tesciowa wszystko wiedzaca zapiera sie, ze to wiejskie, a chyba nawet nie widziała w życiu kury na podwórku :)

Data: 2012-08-06 16:09:14

Po Twoim opisie wydaje mi sie ze to nie byly wiejskie jajka tylko fermowe.

Autor: PATI :)
Data: 2012-08-06 16:29:53

na fermach takie jaja traktują jako odrzut bo nie nadają się do wylęgania ale można je spokojnie jeść są stosowane często na produkcjach

Data: 2012-08-06 16:35:25

Jedno co się zmieniło, to to ,że teraz bardzo często gospodarze wspomagają się kupną paszą.Tak jest szybciej i wygodniej. Dokladnie opisałaś kształt i wygląd jaj , takich jakie pamiętamy z dzieciństwa.

Takich gospodyń jak Twoja mama jest coraz mniej.

Data: 2012-08-06 17:18:54

Dokladnie, moja mama potrafi swoim kurom scierac na tarce np stara kalarepe albo cukinie albo buraki pastewne (jej kury bardzo lubia), dba o nie nie przesadzajac jak o dzieci. Moja tesciowa nie cierpi wiejskich jajek, uznaje tylko te z fermy. Uwaza ze wiejskie jajka czesto sa bardzo zolte co wg niej jest oznaka ze kury jedza duzo kukurydzy i ze takie jajka smierdza. Wg mnie wole jesc jajka od kur co jedza duzo kukurydzy niz od takich ktore jedza pasze.

Autor: Weron!ka
Data: 2012-08-06 21:15:33

ja też posiadam kury, co roku dokupujemy po 20szt. ale z podwójnym żółtkiem może 3 jajka dopiero były. Mój mąż gotuje kurą gar ziemniaków później je gniecie dosypuje przenicy i czasem daje suszoną pokrzywę. Zawsze zbieram skorupki jajek, suszę i mielimy, dodajemy do ziemniaków, naturalne wapno.

Autor: hanah30
Data: 2012-08-06 21:50:52

Jako dziecko spędzałam wakacje na rodzinnej wsi mojej mamy, pamiętam jak kuzynka zabrała mnie do skupu jaj.Tam każde jajko było podświetlane nie brano jaj z zarodkiem a takie z dwoma żółtkami to była rzadkość.

Wyjec

2016-02-04 14:12:11
Dżanina Fonda
tak sobie myślę, że dzisiaj spróbuję pączki wrzucić na chwilę do wrzątku przed smażeniem
2016-02-04 14:12:18
Dżanina Fonda
praktykowała to któraś?
2016-02-04 14:13:10
jolka60
Jak był ten konkurs.to jeszcze miałam stary monitor,taki z grubym ''tyłkiem''.Widziały/
2016-02-04 14:19:26
jolka60
Dżanina,nie mam pojęcia.Słyszałam o takich praktykach,ale nigdy nie próbowałam.Co by to miało dać//Że zamkną pory i mniej tłuszczu wsiąknie//
2016-02-04 14:20:11
jolka60
To może dać ciut spirytusu,jak do faworków.
2016-02-04 14:20:50
iwett
moje psy się gapią na telewizor jak coś szczeka, miauczy......ale wyglądają jakby nic nie widziały....gapią sie w 1 punkt.
2016-02-04 14:21:32
iwett
może z nimi coś nie tak ? To dobrze bo nie wyobrażam sobie co rusz kupować nowe TV :)
2016-02-04 14:21:58
Dżanina Fonda
ponoć w ogóle tłuszczu nie wchłaniają
2016-02-04 14:22:26
Dżanina Fonda
spirytus czy ocet niestety tego całkowicie nie blokuje
2016-02-04 14:22:36
Dżanina Fonda
najwyżej spróbuję na kilku
2016-02-04 14:31:55
iwett
No tak chyba Dżani było w tym artykule o Cwierczawikowej ..czy jak jej tam. To tak jak bajgle tylko te się później piecze.
2016-02-04 14:33:51
iwett
Nastepnym razem upiekę pączki w piekarniku ......pewnie mniej tłuste. Niestety mój tyłek domaga się zmniejszenia objętości :))
2016-02-04 14:56:46
jolka60
U mni eteraz tylko koty dostąpiły zaszczytu przebywania w pokoju,ale do czasu,póki grzeczne.One naprawde widzą to,co się dzieje na ekranie.Być może nie tak,jak ludzie,ale widzą.Reaguja na ruch na pewno.Jak jeszcze żył nasz owczarek,Czarek,jako młodzieniec często tez przebywał w pokoju.Miał nawet swój fotel..Leciał taki serial..''ZŁOTOPOLSCY''.No i jak padało hasó...Czaruś,ogladamy 'Złotopolskich'',to on..hop,na fotel i sledził,naprawdę,każdy ruch.Dobrze,ze nie komentował..
2016-02-04 15:21:18
megi65
no to jestem w samym centrum Alauf ... :))
2016-02-04 15:22:46
megi65
oby nie nie pomylić Helauf ... :))
2016-02-04 15:23:14
megi65
no nic skoro tubylcy tak mają ...
2016-02-04 15:23:36
megi65
pani w aptece w zielonej peruce , druga w niebieskiej...
2016-02-04 15:24:21
megi65
pan w kasie w spożywczaku clown ..a za ladą w mięsnym .. Pipi Lamstrumpf ...
2016-02-04 15:25:15
megi65
za oknem sciana deszczu ... ale co tam nespresso i ciasteczka musli wszystko wynagradzają ..
2016-02-04 15:26:17
ekkore
Dzani, w ten sposób się przygotowuje bajgle.
2016-02-04 15:26:40
megi65
Basiu .... wybiersza sie na Weiberfastnacht ??
2016-02-04 15:27:25
ekkore
tutaj w hotelu dla kotów mają swój telewizor. opiekunka mówiła, że mają też ulubione programy.
2016-02-04 15:28:35
ekkore
maurycy polowal na ptaki na ekranie, z całą pewnością je widział.
2016-02-04 15:32:45
iwett
zrobiłam 10 pączków.......teraz mają rosnąć hmnnn . Nadziałam wiśniami ale nie chciały mi się pozlepiać.....pewnie wszystko wypadnie przy smażeniu.
2016-02-04 15:33:08
iwett
oj chyba 1 i ostatni raz pąchy.........
2016-02-04 15:49:37
Bahati
Mocny rzut laczeniem do dolu na omacony blat i slowo daje, nic sie nie rozklei. :)
2016-02-04 15:56:02
as
Witam wszystkich. Bahati moje dzieci cieszą się bardzo z nowego piórnika czy plecaka. Małe rzeczy ich jeszcze cieszą i to cieszy mnie.
2016-02-04 15:56:45
as
Dziś upiekłam pączki sama. 28 szt. Jeszcze duuuuużo zostało
2016-02-04 15:57:32
as
dodam, że żaden mi się nie rozkleił chociaż się obawiałam
2016-02-04 15:59:03
Bahati
Napisalam, ze fajne byly czasy, kiedy male rzeczy cieszyly...czasy dziecinstwa wlasnie. Juz z tej radosci z nowych butow itp nie ma w doroslym zyciu...
2016-02-04 15:59:26
Bahati
Nie jest to ten sam rodzaj radosci, zazdroszcze im tego troszke. ;)
2016-02-04 16:00:13
Bahati
Mi sie pusza pakuszki chlebowe a kazaniowy dip czeka na swa kolej w piekarniku.
2016-02-04 16:00:36
Bahati
Ryska wytlukla ciasto na faworki baaardzo dokladnie :)
2016-02-04 16:02:48
Bahati
M. ma jechac do Werony na 3 tygodnie, zastapic dotychczasowego szefa ekipy...pisze, zeby zapeszyc, nie na reke nam ten wyjazd tera. :D
2016-02-04 16:05:29
Bahati
Teraz*
2016-02-04 16:11:11
Bahati
wlasnie zapytalam ipada, gdzie moj maz i okazuje sie, ze juz 4 km od domu. Akurat na jedzenie. :)
2016-02-04 16:11:25
iwett
as piekłaś ponadziewane już czy nie?
2016-02-04 16:12:27
iwett
Bahati moje jeszcze rosną (no tak jakby) jak smażyć? W środku mam wiście całe drylowane........łączeniem do góry czy na dól?
2016-02-04 16:12:41
as
Tak piekłam od razu nadziane marmolada wieloowocową.
2016-02-04 16:13:58
iwett
nie wiem ja wykrawałam pokalem do piwa......ale jakieś takie małe są......tzn. rosną przy kominku ale ogólnie w salonie zimno ok. 18 st.
2016-02-04 16:14:31
iwett
czy one na patelni jeszcze urosną? Uuu dobrze, że mam psy..:))
2016-02-04 16:14:32
Bahati
Wyrosnieta czescia do dolu, czyli laczenie na gorze
2016-02-04 16:15:23
as
moje ciasto rosło w lodówce. Gotowe pączki na stole w kuchni rosły.
2016-02-04 16:15:25
Bahati
Urosna, ale powinny byc dobrze napuszone, puszkowe przed smazeniem.
2016-02-04 16:16:30
iwett
Bahati, żeby nie dzieci to z nim byś pozwiedzała ..........
2016-02-04 16:16:30
Bahati
Dzemem, jablkami nadziewam zawsze przed smazeniem, masa adwokatowa, cukiernicza, czekolada po smazeniu
2016-02-04 16:17:15
iwett
Nocowalismy pod Rzymem podczas zwiedzania. 2 noclegi w miastczku na wzgórzach.....pięknie........
2016-02-04 16:17:37
Bahati
Nie pozwiedzalabym, bo musialabym w hotelu z banda innych pracownikow mieszkac :) podziekuje. Na krotkie wyjazdy, w ktore jezdzi sam zabiera nas jaknajbardziej.
2016-02-04 16:17:57
Bahati
Moze we Fiuggi :)
2016-02-04 16:18:24
Bahati
To "sypialnia Rzymu"
2016-02-04 16:18:35
iwett
pamiętam jak jechaliśmy do jakies knajpy na Wieczór Włoski -taka impreza w knajpie na szczycie. Jeny jakie serpentyny, strach się bać.,że autokar runie w przepaść.....Pięknie!
2016-02-04 16:21:03
iwett
wiesz chyba tak.......coś mi to mówi......skleroza.....
2016-02-04 16:23:37
Bahati
No to wlasnie moja wies :)
2016-02-04 17:25:29
iwett
a tą knajpę kojarzysz........wyjeżdżało się z miasteczka i potem wysoko na sam szczyt.......
2016-02-04 17:25:52
iwett
no a jak tak mieszkasz.........fajnie.......zazdraszczam:))
2016-02-04 17:26:44
iwett
musiałabym zerknąć na zdjęcia, żeby sobie przypomnieć jak ten hotel się zwał..........
2016-02-04 17:27:25
iwett
tylko, że ciasnota masakryczna.....dom przy domu.......
2016-02-04 17:52:13
Bahati
To chyba w centrum historycznym dom przy domu :)
2016-02-04 17:52:51
Bahati
Moze ta knajpa Torre Cajetani byla?
2016-02-04 18:41:45
iwett
Jutro poszukam płytki.......choć to tylko w 2012 było .........ale skleroza........
2016-02-04 19:09:56
Basialis
Witam, nie Madziu nigdzie sie nie wybieram............choruje.
2016-02-04 19:19:14
mggi63
iwett, na zgagę len kochana...miętka na niestrawność :-)
2016-02-04 19:20:18
mggi63
jak pączki udały się ?
2016-02-04 19:35:03
iwett
noo , kochana wylazły....każdy inny jak od innego ojca.....mały, duży, czarny i biały.........a co tam mój stary wciagnął ze 4.......
2016-02-04 19:36:20
iwett
no i kondon z budyniem walnął bo za gęsty.........ale co tam.......dałam na wierzch.......
2016-02-04 19:38:06
iwett
a polewa czeoladowa za rzadka i splynęła z dechy na podłogę........no i psiory miały afrodyzjaka.........
2016-02-04 19:40:35
iwett
helooo
2016-02-04 20:16:51
megi65
Basiu .. i dlatego jesteś usprawiedliwiona .... czeam od pół wieku na list...
2016-02-04 20:17:06
megi65
a tak to ja przylecę z fliżanka tee do Ciebie .
2016-02-04 20:17:26
megi65
Dorcia .. odpisane .. ))
2016-02-04 20:22:31
edziopedzio
Witam , jak długo smażyć pocięta pierś z kurczaka na grillu elektrycznym ?
2016-02-04 22:19:15
Basialis
Magda, nie wiem czy ta poczta dziala............zajrzyj na pw.
2016-02-04 22:28:32
megi65
Basiu .. już odpisałam .. :))
2016-02-04 22:29:26
megi65
Dobranoc Wam ))
2016-02-04 22:34:40
Basialis
Dzieki, dobranoc.
2016-02-05 06:13:30
Dżanina Fonda
Pobudka, śpioszki. Miłego dnia :)
2016-02-05 06:30:27
Beata500
Cześc
2016-02-05 06:30:55
Beata500
Bialutko u mnie. ale śnieg jest bardzo mokry .
2016-02-05 06:38:30
agusia040675
Dzień dobry
2016-02-05 07:05:20
Dżanina Fonda
A ja musiałam sobie szybke poskrobać w samochodzie. Wczoraj popadał mokry snieg a w nocy zamarzło.
2016-02-05 07:46:00
mggi63
dzień dobry :)
2016-02-05 09:05:50
megi65
Hello .....
2016-02-05 09:06:09
megi65
Dżanno jakie śpiochy .... tu prace wre od 4.50 :DDD
2016-02-05 09:06:34
megi65
kolejna fala deszczu przede mną ... ale niech tak będzie ....
2016-02-05 09:06:48
megi65
buźkę nawilży ....
2016-02-05 09:43:57
iwett
Witam!
2016-02-05 10:14:44
Beata500
u mnie meguś pada lekko śnieżek , niech pada- dzieci mają ferie
2016-02-05 10:35:44
Dżanina Fonda
Megi - ale na pewno co niektórzy to się dopiero pod kołderką na drugi bok obracali :)
2016-02-05 10:43:16
Gluba666
Dzień dobry :)
2016-02-05 10:52:48
megi65
Dzani czyli mówiąc kuriozalnie "gnili""
2016-02-05 11:24:51
Beata500
nie no meguś , jak ktos nie musi tak wcześnie pracowac, to o tej porze smacznie śpi
2016-02-05 11:27:54
megi65
Beatko .. ja jestem szczęśliwa że wcześniej wstaje ...
2016-02-05 11:28:18
megi65
ale to może taki wybryk natury jestem .. :))
2016-02-05 11:32:26
Beata500
ja nie narzekam na wczesne wstawanie , kwestia przyzwyczajenia . Nawet jak nie muszę to wstaję, ale nikomu snu nie żałuję
2016-02-05 11:46:48
mggi63
a ja narzekam ...:)
2016-02-05 12:01:59
Beata500
mggi, rozumiem Cię
2016-02-05 12:02:38
mggi63
Beatko jaka Ty dobra duszyczka wszystkich rozumiesz :)
2016-02-05 12:02:53
Beata500
ja po prostu budze się nawet jak nie muszę wsatwać , przewracam się z boku na bok i musze wstac, bo zaczyna mnie wtedy boleć kręgosłup
2016-02-05 12:10:26
jolka60
Dzień dobry.Basiu,a co Ci to,kobito///
2016-02-05 12:56:02
Basialis
Witam, Jolu juz drugi tydzien trzyma mnie jakies "swinstwo"............zasmarkana, zakaslana i ogolnie slaba jestem.
2016-02-05 14:03:52
Dżanina Fonda
a wiecie co... uwielbiam w lecie, kiedy są upały... wstać raniutko i wyjść na huśtawkę z herbatką, ze zwierzakami...\
2016-02-05 14:04:41
Dżanina Fonda
cała okolica jeszcze spi, samochody nie jeżdżą, ptaki świergolą i jest jeszcze chłodno, rzesko, resztki nocnej wilgoci w powietrzu... bajka
2016-02-05 14:06:00
Dżanina Fonda
i jeszcze z dobra książką.... mmmm.... ideał wolnego poranka
2016-02-05 14:06:18
Dżanina Fonda
i dlatego chcę iRobota, żeby to robić zamiast zapieprzać na szmacie :D
2016-02-05 14:06:49
Dżanina Fonda
życie jest za piękne i za krótkie, żeby ciągle sprzątać
2016-02-05 14:16:47
ekkore
dzani to dwa naraz. jeden odkurza. a drugi leci na mokro. roomba lubi otwarte przestrzenie, jak ma za dużo kabli i stolkow to glupieje. dlatego nie kupiłam
2016-02-05 16:05:03
mggi63
ooo Dżani ja tez uwielbiam letnie poranki tak fajnie jest,świeżo :-D
2016-02-05 16:08:24
mggi63
ja nie jestem niewolnicą sprzątania owszem lubię czystość,ład i posrządek ale bez przesady ;-) w kuchni ma byc zawsze ład to mam zakodowane i łazienka tyz :-)
2016-02-05 16:12:35
mggi63
kurcze jakas infekcja mnie bierze ...kolezanka zza biurka 3 dni łazi i kicha reszta towarzystwa tez to człek zaraza się :-/
2016-02-05 16:13:19
mggi63
albo Bahati ! a mówiłam ,że zarazisz :-)
2016-02-05 16:42:20
ekkore
wirusy lubią zmianę osób
2016-02-05 16:43:02
ekkore
niestety
2016-02-05 16:45:19
Dżanina Fonda
Mggi ale wiesz.... przy 6 zwierzakach to sprzatac musze na okraglo :)))
2016-02-05 16:46:23
Dżanina Fonda
I czasami mam dosyc, a ten by sobie lazil i polykal :
2016-02-05 17:12:38
mggi63
no niestety zwierzątka wymajgają dodatkowych obowiązków :-/ pokaźną gromadkę masz ...
2016-02-05 17:13:49
mggi63
ech dla mnie wirus to same problemy :-/
2016-02-05 23:46:48
megi65
Basiu ... odpisałam .. taaadam .. ))
2016-02-05 23:46:55
megi65
Dobrej nocy .. ))
2016-02-06 07:12:48
mggi63
dzień dobry :-)
2016-02-06 07:28:15
Beata500
Dzień dobry.
2016-02-06 07:28:38
Beata500
Jeszcze ciemnawo, ale może potem wyjrzy słoneczko.
2016-02-06 07:29:59
rolnik
witam , zapowiada się słoneczny dzień
2016-02-06 09:18:16
Gluba666
Dzień dobry :)
2016-02-06 10:35:26
jolka60
Dzień dobry.U mnie wiosna za oknem.
2016-02-06 10:36:35
jolka60
Zdrowiejcie,zasmarkańce.Ja też słabiutka,ale przy takiej pogodzie moż emi się poprawi.
2016-02-06 10:41:19
megi65
witam .. już południowo ....
2016-02-06 10:41:32
megi65
czas pomyka .. dzisiaj miałam pracującą sobotę .. :DDD
2016-02-06 10:41:59
megi65
ale teraz już z górki .... zapijam się ... maślaneczką ... pyszna ..
2016-02-06 10:42:28
megi65
oooo nieee nic z tego .... to nie kac tylko zwykła ochota .. :DD
2016-02-06 10:47:52
jolka60
http://www.e-bogatynia.pl/artykuly/10257
2016-02-06 10:48:40
jolka60
Niestety,to niedaleko ode mnie.Panikować nie ma co,bo zwykła grypa zbiera chyba większe żniwo,ale pewne zagrozenie jest.
2016-02-06 11:35:08
agusia040675
Dzień dobry
2016-02-06 12:15:39
jolka60
Megi,też lubie takie trunki,jak mnie najdzię to i litrdziennie wypiję.''Chodzi'' za mną taka prawdziwa serwatka.W sklepie nie ma,robiła nie tak dawno twaróg z kupnego,niby jednego z najlepszych,mleka i jednak to nie taka sama.Krowę mam sobie kupić///
2016-02-06 15:39:24
iwett
Dzień dobry! Byłam dzisiaj na targu po rybkę. Dorsza kupiłam patroszonego na obiad. I tak sie kręcę po ryneczku do rybki to trza kapuchy. U pana zakupiłam wiaderko po 4 zeta za kila.
2016-02-06 15:40:35
iwett
No i teraz otwieram wiadereczko ......kapucha prawie surowa, gorzka jak piołun ...bleeee jednym słowem. Naklejki producenta brak.
2016-02-06 15:41:27
iwett
Pojadę za tydzień i mu każę skosztowac co sprzedaje :) A najfajniesze, że pan również sprzedaje duże beki plastkowe do kiszonek.
2016-02-06 15:42:22
iwett
Widnieje na nich napis uwaga........NA SPŻEDASZ.......myślałam ,że pęknę ze smiechu.......normalnie Teleexpress. :))
2016-02-06 15:42:47
iwett
Może za tydzień cyknę po kryjomu fotkę to wrzucę.........hi, hi........
2016-02-06 16:47:47
mggi63
tej rybki to Ci zazdroszczę :-) po ile kg ?
2016-02-06 16:48:48
mggi63
to nadziałaś się kupując kapuchę
2016-02-06 16:59:12
iwett
mggi.....dorsz patroszony bez łba 15 zł/kg..........ale jakoś cienko teraz z rybką...chyba tak po swietach..........
2016-02-06 16:59:42
iwett
ale ceny to mają uważam zabójcze biorąc pod uwagę, że z 1 reki............
2016-02-06 17:00:09
iwett
sandacz np. 28 zeta/kg.......
2016-02-06 17:00:54
iwett
tyle ,że wiadomo ........świeże.......
2016-02-06 17:03:07
iwett
no najwyzsza pora kupić wędkę, pozwolnie na łowienie i do dzieła...........
2016-02-06 17:05:56
iwett
Jola ja krowy też nie kupię..........:)) na razie mleka nie biorę.......zobaczę za m-c.....
2016-02-06 18:13:54
jolka60
hi,hii,Iwett,ja też nie....
2016-02-06 18:39:35
rolnik
och, rybka i jeszcze swieża pomarzyć
2016-02-06 18:46:50
iwett
rolnik mieszkasz na wsi.........zrób se stawik .......narybek i masz swoje świeże.............
2016-02-06 18:59:15
jolka60
Dobranoc,pchły na noc..
    iwett: no najwyzsza pora kupić wędkę, pozwolnie na łowienie i do dzieła...........
    iwett: Jola ja krowy też nie kupię..........:)) na razie mleka nie biorę.......zobaczę za m-c.....
    jolka60: hi,hii,Iwett,ja też nie....
    rolnik: och, rybka i jeszcze swieża pomarzyć
    iwett: rolnik mieszkasz na wsi.........zrób se stawik .......narybek i masz swoje świeże.............
    jolka60: Dobranoc,pchły na noc..

Statystyki

Na naszej stronie znajdziesz:

64178 przepisów
1243 artykułów
265193 opinii
545308 wypowiedzi na forum
149392 zdjęć
71402 zarejestrowanych użytkowników
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”.
Zamknij