Jesteś tutaj: Strona główna / Forum / Kuchenne porady / Sprzęt kuchenny-> zmywarka, piecyk, zlew

Forum

Sprzęt kuchenny-> zmywarka, piecyk, zlew

Autor: kokarda
Data: 2012-08-08 09:05:38

Witam,

Moja mama przygotowuje się do remontu kuchni i wymiany sprzętu. Zmywarka (60 cm najlepiej Bosch), piecyk i zlewozmywak. Czy możecie polecić jakieś modele? Czego nie kupować? 

Autor: Laugasel1
Data: 2012-08-08 09:33:26

Ja mam nową kuchenkę Amica w domu, sama bym jej nigdy nie kupiła. Po roku jeden palnik już nie działa, piekarnik piecze nie równo i emalia w piecyku odpada. Zaraz będzie krzyk,że Amica najlepsza ale ja wiem swoje. Kupiłam sobie do domu Beko kuchenkę i jest naprawdę dopracowana i jestem z niej zadowolona. Dokupię jeszcze do niej lodówkę z tej samej firmy.

Autor: panda25
Data: 2012-08-08 09:53:42

Zmywarka BOSCH

Kuchenka i Piekarnik AMICA

Mamy od ponad 10 lat i żadnych awarii.

Autor: Zośka
Data: 2012-08-08 09:56:03

Mam płytę gazową i piekarnik Beko - wybór świetny. Chciałam też lodówkę 4-drzwiową, ale mi ją odradzono, wybrałam Sharpa- wybór świetny. Zmywarka Hotpoint-Ariston- wybór zadawalający na miarę mojego doświadczenia. Instalatorzy mówili, że ludzie wybierający jedną firmę do całego sprzętu AGD, zawsze na coś narzekają, a coś bardzo im pasuje. Wniosek stąd płynie taki, że jedna firma nie wszystko robi dobrze, że trzeba zadać sobie trochę więcej  trudu by wybrać perły z góry szkiełek.

Data: 2012-08-08 10:06:17

własnie takich perełek szukam :D i stąd mój post :D

Autor: jolka60
Data: 2012-08-08 10:40:00

Tak się złożyło,że i ja jestem w trakcie kupna zmywarki i kuchenki.Wybór na rynku ogromny,opinie różne.Zdecydowałam się własnie na zmywarkę Bosch SMS 53N18EU.Czy to dory wybór,okaże się.Podaba mi się,wygląda na solidną (metalowa,wewnątrz również),regulowana wysokość koszy,wnętrze przestronne.

Co do kuchenki,wybór miałam ograniczony,gdyż koniecznie chciałam z dwoma palnikami na gaz,dwoma na prąd.Kupuję Amicę (mam starą,która zepsuła się (część elektryczna) po prawie dwudziestu latach,czyli miała prawo.Tak po przeczytaniu wielu opinii sądze,że to prawda,że teraz wiele sprzętu nie wytrzymuje zbyt długopoza okresem gwarancyjnym.Kiedyś firma przynajmniej teoretycznie gwarantowała dobrą jakośc.Teraz kupując nigdy nie wiadomo,skąd pochodzą części,gdzie był sprzęt składany.Trzeba by "śledzić" jak detektyw pochodzenie części,wg symboli na nich zamieszczonych.Aha,Amica Integra 614 Mc E3 45Zp TsYD(XL) Eco

Ze sprzętu dotychczasowego miałam i mam:

kuchenkę,jak już pisałam,Amica,pralka Whirpool (już druga,pierwsza była składana jeszcze "na Zachodzie",druga już we Wrocławiu).Z pierwszego Whirpoola byłam super zadowolona,miałam go chyba dziesięć lat,a wyprał tyle,ile u niektórych przez 30..Lodówko-zamrażarka Siemens,na razie bezawaryjnie,prawie 10 lat.

Miałam możliwość kupna w Niemczech i nie wiem,czy robię dobrze,że kupuję w Polsce.Tam choćby gwarancja dłuższa (na wiele sprętu 5 lat).Niestety,takiej kuchenki nie znalazłam.

No,teraz kończę,bo właśnie jedziemy po kuchenkę.

Data: 2012-08-08 16:12:27

A.....przywieżli-kuchenę i zmywarkę.Oceniać mogę po zainsatalizowaniu i przetestowniu sprzętu,czvyli jeszcze nie dziś.

Data: 2012-08-08 17:13:31

Jolus w Niemczech gwarancja nie jest dluzsza niz w Polsce.Kupowalam dosc sporo sprzetu ostatnio,bo sie przeprowadzalismy w tamtym roku.W Niemczech gwarancja jest 2 lata w kazdym sklepie elektronicznym,jesli chcesz 5-letniej gwarancji to doplacasz do tego niestety.Miesiac temu kupowalismy telewizor i pan pytal czy chcemy norme czy 5 -letnia gwarancje,do tej piecio-letniej trzeba by bylo doplacic cos ponad 80€.

Data: 2012-08-08 17:36:10

Olu,być może.Mam tak,że mieszkam przy  granicy,a pracuję w Niemczech.Rozważałam właśnie opcję gwarancja -w Niemczech,czy w Polsce.Wiem,że w Polsce też można przedłużyć gwarancję,też za dopłatą.Co zdecydowałam,to mam.Jeśli chcesz,to trzymaj za mój wybór kciuki.Na pewno mi się to przyda

Data: 2012-08-08 18:10:55

Autor: Beata500
Data: 2012-08-08 10:55:15

Ja muszę kupic pralkę , lodówkę i kuchenkę elektryczną. Co do zakupu kucheni jestem zdecydowana na Amicę. Natomiast pralkę i lodowkę miałam do tej pory Boscha i byłam zadowolona , ale cztery lata temu kupłam pralkę Boscha córce i po awarii okazało się , że Bosch to jest tylko obudowa , a zawartość to Mastercook.

Autor: Fiddle
Data: 2012-08-08 11:57:46

zmywarki nie posiadam...

kuchenka Mastercook z piekarnikiem

lodówka BOSCH

pralka BEKO

na nic nie narzekam...

Autor: belkot68
Data: 2012-08-08 12:17:50

http://www.euronics.it/acquistaonline/zoom.ep?id=902002211&altImage=902002211.jpg 

Jak dużo gotujesz to polecam 5 palnikowa kuchenkę,Dla mnie rewelacja.Tylko nie ze stali bo paskudnie sie czysci.

Data: 2012-08-08 15:43:26

polecasz białe? lepiej utrzymać w czystości?

Data: 2012-08-08 21:04:20

polecasz białe? lepiej utrzymać w czystości?

Białych nigdy nie widziałam tylko  jasny beż,emaliowane.Na stal jak kapnie sos pomidorowy lub woda z solą to się robią paskudne zacieki,poza zwyklym myciem trzeba jeszcze polerować.Myjąc uważać żeby nie porysować,nawet szorstką stroną gąbki bo wszystko widać.

Autor: aggusia35
Data: 2012-08-09 07:33:07

ja mam stal i nie narzekam. Kuchenki nigdy nie polerowałam.

Autor: mysha2006
Data: 2012-08-09 21:57:31

Ja też nie mam pojęcia o czym piszesz. Nie robią mi się żadne zacieki, wystarczy spryskać kuchenkę jakimkolwiek detergentem i po chwili przetrzeć. Logiczne, że nie można trzeć szorstką stroną gąbki, ale jak się dba to nic nie trzeba trzeć :)

Data: 2012-08-10 17:19:28

Ja też nie mam pojęcia o czym piszesz. Nie robią mi się żadne zacieki,
wystarczy spryskać kuchenkę jakimkolwiek detergentem i po chwili przetrzeć.
Logiczne, że nie można trzeć szorstką stroną gąbki, ale jak się dba to
nic nie trzeba trzeć :)

To masz szczęscie ze nie wiesz o czym pisze .Płytę myję po każdym użyciu ,bo to jest logiczneNie  mam potrzeby tarcia szorstką stroną i nie wiem dlaczego tak piszesz.Plamy mi zostaja ( i nie tylko mi bo pytałam w sklepach)po wodzie z solą i soku pomidorowym i pryskanie srodkami do acciaio nic nie daje.Z czasem robią się mniej widoczne.

Data: 2012-08-10 17:40:41

to dziwne trochę u mnie nie ma takich plam ale moja kuchenka ma 12 lat to może kiedys jakies lepsze robili:):) Zrobiłam wiele soków pomidorowych i przecierów nie raz sos mi wykipiał. Kuchenkę mam lśniącą bez plam

Data: 2012-08-10 17:42:41

Widocznie trafiłaś na jakąś gorszą wersję inoxu.

Data: 2012-08-11 08:24:28

Widocznie trafiłaś na jakąś gorszą wersję inoxu.

Być może,ale  zapłaciłam za samą plytę 350eu. więc za te pienadze to powinna ''tańczyć i spiewać''Zreszta wystarczy wpisac w wyszukiwarkę ''czyszczenie kuchenki z stali nierdzewnej pl.''i zobaczyć ile osó ma t tym problem.

Data: 2012-08-11 18:27:01

Wiesz, ja nie mam zwyczaju "wpisywać w wyszukiwarkę" i szukać bo nie widzę sensu. Mam 2 ręce i rozmum i do wielu rzeczy dochodzę sama na metodzie prób i błędów. Takie wyszukiwanie jest chyba po to, żeby stwierdzić, "a skoro tyle ludzi ma ten sam problem to nic z tym nie zrobię". Tylko,  że ja przez ekran monitora nie widzę tych ludzi, nie wiem jak np. dbają o swoje sprzęty min. więc dla mnie to żaden autorytet. Co do kwoty, którą zapłaciłaś, niestety żyjemy w czasam kiedy coś bardzo drogiego może być zwykłym bublem, tak samo jak i na tanich rzeczach można bardzo pozytywnie się zaskoczyć. I tyle z mojej strony w temacie :)

Data: 2012-08-11 23:02:32

Wiesz, ja nie mam zwyczaju "wpisywać w wyszukiwarkę" i szukać bo nie widzę
sensu. Mam 2 ręce i rozmum i do wielu rzeczy dochodzę sama na metodzie
prób i błędów. Takie wyszukiwanie jest chyba po to, żeby
stwierdzić, "a skoro tyle ludzi ma ten sam problem to nic z tym nie zrobię".
Tylko,  że ja przez ekran monitora nie widzę tych ludzi, nie wiem jak
np. dbają o swoje sprzęty min. więc dla mnie to żaden autorytet. Co do
kwoty, którą zapłaciłaś, niestety żyjemy w czasam kiedy coś
bardzo drogiego może być zwykłym bublem, tak samo jak i na tanich rzeczach
można bardzo pozytywnie się zaskoczyć. I tyle z mojej strony w temacie :)

To jest wątek o sprzęcie kuchennym a nie o twoim rozumie i zdolnosciach.Ja zdania o plytach ze styali nie zmienie i tyle z mojej strony w temacie.Miłego wieczoru

Autor: Joanna11
Data: 2012-08-10 19:06:05

Ja byłam zmuszona wymienić pralkę 2 miesiące temu, miałam Whirlpool`a 5 lat - ogólnie był to nie udany zakup. Gdy zastanawialiśmy się nad nową dowiedzieliśmy się w sklepie,że Bosh Bosh`owi nie równy...niestety. Są modele, które są w katalogu Bosha i nie ma problemu z serwisowaniem i tym podobne, a są tańsze modele, które mają tylko obudowę markową i podzespoły średniej jakości. Wybrałam Electroluxa "Time manager" i jak na razie (odpukać) jestem zadowolona. Lodówka i zamrażarka również Electrolux. Płyta gazowa i piekarnik elektryczny Mastercook - nie polecam.

Data: 2012-08-10 21:28:26

to chyba zależy na jaki model pralki bądź innego sprzętu sie trafo. Ja miałam Whirpoola 9 lat był ok wymieniłam na innego tylko dlatego, że chciałam mieć trochę większy bęben. Wymieniłam oczywiście też na Whirpoola i nie narzekam pralka bardzo dobra.

Autor: liyery486
Data: 2012-08-08 13:33:43

Jeśli masz sporo środków na ten remont to kupuj osprzęt Tekka albo Miele. Jeśli mniej to bierz lodówkę Liebherr albo Electrolux, piec Electrolux, zmywarkę Whirpool.

Absolutnie nie kupuj nic od Polara ani Zelmera. Do Amici i Aristona też nie jestem zbyt dobrze nastawiony.

Nie polecam zlewów granitowych, lepiej po prostu ze zwykłej stali nierdzewnej.

Opinia na podstawie własnych błędów.

pozdrawiam :)

Data: 2012-08-08 15:36:39

a czemu zlew granitowy się nie spisuje? własnie na taki próbowałam mamę namówić

Autor: Figutka
Data: 2012-08-08 16:28:24

Podobno zostają na nim plamy np. po kawie czy czerwonym winie. Też się do niego przymierzałam ale chyba jednak nie kupię.

Data: 2012-08-08 17:17:52

Moze ja podpowiem,moje dwie znajome maja zlewy granitowe.Jedna kupowala kilka lat temu  i ma przebarwienia i nie mozna ich usunac za bardzo.Druga znajoma,kupowala 2 lata temu,mowila,ze teraz to na pewno inne ,bo to juz nowsza technologia itp.Ten sam problem niestety,przebarwienia,plamy sie robia paskudne i zlew wyglada jakby byl wiecznie brudny.

Ja w tamtym roku sie przeprowadzalam ,zamawialismy kuchnie nowa itd,zdecydowalam sie na normalny zlew metalowy jednak.

Autor: Laugasel1
Data: 2012-08-08 23:07:49

Ja też uważam że Amica jest przereklamowana w Polsce, Tutaj to najtańszy sprzęd i ma bardzo kiepską opinię.

Data: 2012-08-08 17:24:58

Pralka i suszarka Siemens.

Zmywarka -Siemens

Piekarnik i plyta ceramiczne-Gorenje

Lodowka no frost i z szuflada cool fresh-Gorenje

Druga lodowka ,ktora mam w piwnicy-Bosch

Zlew metalowy nierdzewny  chyba firma Franke jak sie nie myle.

Okap kuchenny rozsuwany -Constructa

Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze.

Autor: gabigold
Data: 2012-08-08 19:09:58

ja mam zmywarkę Boscha ,mam ją już 4 lata i jestem b zadowolona ,wczesniej sprawdzałam na necie ile ktory typ   zabiera prądu, wody itd....tą wybrałam i innej już nie chcę:)

Autor: asieksza
Data: 2012-08-08 20:47:00

A moja zmywarka Bosch trzyletnia właśnie stoi zepsuta - myje w zinej wodzie. Sama grzałka kosztuje ponad 400 zł plus naprawa. Brrr. Mam lodówkę Polar 15- letnią i nie jest najgorsza, trochę pożółkla ale działa.

Autor: czarnykot
Data: 2012-08-08 21:18:03

kuchnia Amica z płytą ceramiczną ma chyba z 15lat, działa w sumie bez zarzutu poza ustawianiem zegara, bo ten wariuje po wykipieniu rosołu i muszę "celować" w cyferki, niełatwo jest:( lodówka Ardo też 'chodzi' z 15 lat, ale chce mi się nowej, poprzednia pralka Boscha poszła w kąt, bo zachciało mi się ładowanej od góry, wiec mam Electroluxa, do ****, nie dopiera, ciągle z niej śmierdzi, ostatnio kazałam ją wyrzucić, bo czułam smrodek od momentu wejścia na podwórko, mąż z litości podłączył ją po wąż ogrodowy i tak dał jej czadu, że wszystkie śmietki poszły w trawnik...i nie śmierdzi ufff

za wątek dziękuję, bo broniąc się ręcyma i nogami skłaniam się ku zmywarce...po ciągłych wizytach niezliczonej ilości kolegów i koleżanek mam pełen zlew, notabene ze stali, pełen zacieków, których nienawidzę i też chcę zmienić na bezzaciekowy...są takie????

Data: 2012-08-09 07:37:11

Ja też broniłam sie rękami i nogami przed zwywarką. Od 2 lat jestem jej posiadaczką i teraz sobie myślę szkoda, że tak póżno się na nią zdecydowałam.

Autor: Mama AZK
Data: 2012-08-08 21:08:40

My od 10 lat mamy Siemens - kuchenkę elektryczną, piekarnik i zmywarkę. Działają bez zarzutu i nie wyglądają na swój wiek ;-) Jeśli mama może zainwestować w sprzęt, to moim zdaniem warto (a Bosch i Siemens to praktycznie to samo). Wydatek może spory, ale za to na długie lata.

Na pewno nie polecałabym zlewozmywaka ze stali nierdzewnej, bo bo każdym zmywaniu naczyń pozostają ślady po kroplach wody. Dlatego ja zdecydowałam się na zlewozmywak z fragranitu. Myślę, że teraz jest całe mnóstwo ciekawych i nowszych technologicznie oraz kolorystycznie rozwiązań. Mój zlewozmywak jest kremowy, więc od czasu do czasu muszę go trochę wybielić, bo inaczej zrobiłby się brązowy od fusów z herbaty ;-) Ale i tak go wolę od stalowego - miałam i taki i ciągle go pucowałam....

Data: 2012-08-08 22:21:40

Ja mam zlewozmywak Franke ze stali ale on ma fakturę jakby plastra miodu (w katalogu były różnej wielkosci wzory) i nie widac żadnych nacieków i zarysowań.

Data: 2012-08-09 07:38:18

na moim też nie widać.

Autor: Mama AZK
Data: 2012-08-09 21:36:05

Być może teraz są inne modele - ten mój jest bardzo stary, kupiony ponad 15 lat temu i całkiem gładki... Został w starym mieszkaniu, a ja z uwagi na złe doświadczenia nie chciałam kupować takiej samej opcji do nowego lokum.

Autor: gosiaw70
Data: 2012-08-08 21:43:00

Ja mam cały sprzęt boscha,jest ekonomiczny i wytrzymały,innego bym nie kupiła,zlewozmywak Dante,moze byc,choc lepszy Franke.

Autor: mamalenki
Data: 2012-08-09 11:10:31

Ja też mam zmywarkę,pralkę ,płytę gazową i piekarnik Boscha,nie narzekam,ale przy kupnie zwracałam uwagę gdzie były składane.Zmywarka i pralka w Niemczech,płyta i piekarnik w Polsce.Zlew mam stalowy firmy Teka(ok.300 zł)pokryty tzw. mikroteksturą,nie rysuje się,a nalot po kawie i herbacie czyszczę cifem.

Autor: gosiaw70
Data: 2012-08-08 21:44:08

Czy to ma byc pod zabudowe sprzet,a plyta gazowa czy elektryczna?

Data: 2012-08-08 23:19:32

woolnostojący ;) płyta gazowa

Data: 2012-08-09 07:44:15

Ja mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym Indesit. Wiele lat mi służy. Piekarnik ma rożen i dlatego się na nią zdecydowalam. Nie ma to jak dobry kurczak z rożna. :). Zmywarka Siemens nie narzekam 2 lata ale innego sprzetu tej firmy bym nie polecila szczególnie lodówek. Lodowka Indesit z niej jestem najbardzieje zadowolona choć trochę kosztowała to mój najlepszy zakup w życiu. Lodówka jest i wysoka i szeroka i za tą szerokość ją najbardzij cenię. Mogę postawić swobodnie 2 duże garnki i sie mieszczą. Komora na warzywa olbrzymia mogę wsadzić tam swsobodnie arbuza i inne warzywa. Lodówkę mam No frost i zamrażalnik. Jestem naprawdę zadowolona.

Autor: jannaj
Data: 2012-08-09 20:00:04

Mam zmywarkę Simens - 6 lat, na razie żyje (odpukać). Koniecznie musi być 60 cm, w 45-piątce nie pomieszczą się gary.W mojeje zmywarce nie ma niestety możliwości zaprogramoania póżniejszego mycia. Chodzi mi o to, że czasami załaduję sprzęt na noc z myślą, żeby włączyć rano a niestety zapominam.

Zlew inox z jakąś fakturą - rzeczywiście jest odsad od herbaty i kawy. Teraz kupiłabym napewno głębszy bo woda się rozbryzguje na wszystkie strony i niszczą się meble.

Piekarnik w zabudowie Mastercook, taki sobie, ale model mam ekonomiczny.

Płyta też Mastercook (typu gaz na szkle) - prawdziwa katastrofa. Ruszty spadają z ząbków i jest czasami niebezpiecznie.

Data: 2012-08-09 22:01:23

Ja się woda rozbryzguje to nie jest wina kranu?

Autor: jannaj
Data: 2012-08-10 16:34:24

Pewno trochę tak, ale moja teściowa ma głęboki kran i jest dużo bardziej komfortowy w użyciu.

Autor: alpabe
Data: 2012-08-09 14:50:28

W ubiegłym roku kupilam kuchenkę do zabudowy i piekarnik Beko. Pieakrnik nierówno piecze, dodatkowo mam nieszczelny, bo ucieka bokiem para. Czekam na serwis. w kuchence jeden palnik tez mi coś szwankuje.

Zmywarka Siemens, na razie ok (tfu, tfu).

Lodówka Ariston hotpoint(3, 5 roku)-ok

Pralka  Ariston hotpoint Supersilence (czy jakos tak) tez ok,cicha i pojemna ma 4 lata, jedna awaria-zabłąkana skarpetka.

Zlew granitowy Franke - 3,5 roku, 2 dni temu pękł, niestety. Ale da radę naprawić. Myję go mleczkiem i ciemne plamy schodzą, jak mam poważniejsze zabrudzenia, to zostawiam mleczko na kilka godzin.

Generalnie ubolewam nad tym inoxem, bo fatalnie się czyści. Ostatnio wyczytałam w instrukcji zmywarki,zeby nie uzywać nowych gąbek, bo mogą porysować. I już teraz wiem, dlaczego z jednej strony moj piekarnik ma pełno rys.... 

Data: 2012-08-09 22:03:19

Ja spryskuje piekarnik cifem w sprayu czekam kilka minut 3-5 i wycieram piekarnik recznikiem papierowym nic nie trzeba trzeć i szorować.

Data: 2012-08-09 22:06:33

Ja też tak robię. Raz na jakiś czas spryskuję czystą kuchenkę i lodówkę takim specjalnym spayem do inoxu, po chwili przecieram ręcznikiem papierowym i wszystko lśni rewelacyjnie. 

Data: 2012-08-09 22:03:51

Kuchenka gazowa, piekarnik elektryczny-Mastercook. Dużo fajnych bajerów, piekarnik rewelacyjnie piecze.

Lodówka Indesit, jestem z niej bardzo zadowolona, równomiernie rozprowadzone jest zimno więc nie muszę pilnować co gdzie musi stać, warzywa i owoce bardzo długo zachowują świeżość.

Zmywarki nie mam i nie będę miała :) Jeszcze nikt nie był w stanie mnie do niej namówić.

Autor: mamamirelki
Data: 2012-08-11 18:12:34

Kokarda, dziękuję za wywołanie tematu! To mój pierwszy wpis, ale jestem wierną czytelniczką WŻ.

Wielokrotnie śledzę Wasze opinie na temat sprzętu agd i , nie kryję, że mają one wpływ na moje decyzje.

Gdyby ewentualnie ktoś jeszcze sprecyzował dokładnie, czy (dotyczy to zlewu) faktura i tekstura  typu jedwab i len, to są te powierzchnie o których mowa. A więc gładka /mat/połysk/ i zlew z lekko karbowany?

Sprzedawca w markecie przekonywał nas, że te nie gładkie są cudowne.

Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i w imieniu tysięcy anonimowych czytelniczek dziękuję za cenne rady.

Autor: Celestyna
Data: 2012-08-16 12:56:25

Skoro mowa o sprzęcie AGD to ja polecam kuchenki Amica i Mastercook. Ta ostatnia firma chyba ma najtańsze i najlepiej wyposażone produkty. Kiedy weszłam na http://www.niezawodne-agd.pl/kuchenki to zachwyciłam się kuchenką KG3480 i jej systemem samoczyszczącym  Do tej pory zawsze musiałam szorować piekarnik po każdej zapiekance, a tu sprzątnie jest łatwiejsze. Za takie rozwiązania dostają ode mnie sporego plusa

Wyjec

2015-08-26 10:54:19
megi65
Heloo Beacia ...
2015-08-26 10:54:24
megi65
dom czy praca ?
2015-08-26 10:57:51
Beata500
witam
2015-08-26 10:57:55
Beata500
dom
2015-08-26 10:58:10
Beata500
ale w zasadzie między domem , a pracą
2015-08-26 10:59:26
Beata500
koło 16.00 bedę miała luz
2015-08-26 11:02:49
Gluba666
Dzień dobry :)
2015-08-26 14:10:35
ekkore
hejka. z upalnego Południa. W temacie pogody nic się nie zmieniło. poproszę herbatę z kopru włoskiego z imbirem i cytryną. Tutaj nie znalazłam kopru, przywiozę zapas z Polski. a najlepiej z Niemiec, bo oni się w tym lubuja.
2015-08-26 18:13:50
iwciaG
doberek urlopowo:))
2015-08-26 18:35:03
ekkore
co dobrego dziś gotowalas?
2015-08-26 19:00:42
iwciaG
Hejka Ekkore, dziś mój M smażył rybki -Bary, a do tego na pierwsze danie z wczorajszego mojego debiutu...Zupa Rybna z Rybką i krewetkami....i jeszcze Tielles z Owocami Morza polane moim Sosem Chili :))
2015-08-26 19:53:28
ekkore
zazdraszczam Ci tego rybnego życia. Choć nie powiem przez ten ostatni rok zjadłam więcej gatunków ryb niż przez całe życie. jeszcze w tym tygodniu będzie mahi, mahi.
2015-08-26 21:24:42
iwciaG
:D
2015-08-26 21:29:53
iwciaG
Misiu!!! Jesteś tu??? Mam biznesik.....:)
2015-08-26 21:32:11
megi65
łoooo ale zycie towarzyskie wrze ... DDD
2015-08-26 21:32:32
megi65
akto widział lub słyszał ostatno as ..... zachorowała czy co ??
2015-08-26 21:32:43
megi65
Jasiu .. pozdrwaim pięknie ..
2015-08-26 21:34:01
megi65
aaa Małgoś .. uzywaj morza ile mozesz i na różne sposoby ...
2015-08-26 21:34:18
megi65
dobrej nocy Wam ..
2015-08-26 21:44:13
janeczka669
dobry wieczór :)
2015-08-26 21:45:08
janeczka669
megi... za mocno wrzało i odparowało :)
2015-08-26 21:50:30
iwciaG
ciekawe czy się ,,nawróci" pourlopowo, czy nadal lidwie bydzie zipać
2015-08-26 22:03:08
janeczka669
czas pokaże :)
2015-08-27 06:00:16
megi65
Witam porannie
2015-08-27 06:18:52
agusia040675
Dzień dobry
2015-08-27 06:51:52
mggi63
dzien dobry :-)
2015-08-27 06:54:59
mggi63
megus pogoda super,żarełko też... full wypas :-D nie przejadamy, do morza 50 m, duzo sie ruszamy, ja czuję się świetnie jak zawsze nad morzem :-)
2015-08-27 06:55:41
mggi63
chyba zmienie miejsce zamieszkania ;-)
2015-08-27 06:56:15
mggi63
po prostu sielanka :-D
2015-08-27 06:58:39
mggi63
iwciu, jeźeli to o moim zipaniu mowa :-D to myślę, źe po powrocie jak bedzie juź chlodniej to i ja bede w miare ;-)
2015-08-27 06:59:13
mggi63
a Ty we Francji jeszcze?
2015-08-27 07:00:42
mggi63
zjadlo mi posta :-/
2015-08-27 07:01:12
mggi63
dzien dobry zatem :-)
2015-08-27 07:03:53
mggi63
megus pogoda super, żarcie tez, full wypas, do morza 50 m, duzo łazimy, jest cudnie, czuje sie swietnie bo to moje klimaty i zawsze tak jest :-)
2015-08-27 07:08:21
mggi63
o widzę, ze mi cos swiruje z tymi postami na wyjcu :-o
2015-08-27 08:21:20
Dżanina Fonda
Dzień dobry, człowieki. Jak miło was widzieć z rana. :)
2015-08-27 08:31:33
matani
Witajcie w kolejny słoneczny dzień :)
2015-08-27 08:32:04
matani
Megi wysyłam Ci coś :)
2015-08-27 08:38:58
Lea2
Witaski :)
2015-08-27 09:16:08
megi65
matani ... jestes Wielka .... Maleńka ...
2015-08-27 09:16:22
megi65
kłaniam sie pas ..... dziękując ... ))
2015-08-27 09:16:36
megi65
aa Basiu ... mojego chłopa nie poznaje .....
2015-08-27 09:17:02
megi65
jak tylko wspomniałam od zaraz bez oprów zgodził się .... hihihihi
2015-08-27 09:17:23
megi65
a tak to zawsze musze go ''namolać '' ...
2015-08-27 09:17:42
megi65
aaa i suuper focia ... :))
2015-08-27 09:18:06
megi65
czyli e-meil .. :))
2015-08-27 09:18:25
megi65
zmykam .. poszwędać się po dochotorach .... ale służbowo ...
2015-08-27 10:34:00
Basialis
Dzien dobry Wszystkim.Madziu to w takim razie do zobaczenia.Juz sie ciesze!!!
2015-08-27 11:11:47
Gluba666
2015-08-27 12:32:00
bahus
Makusia ma dzisiaj urodziny....biegnijcie składać życzenia :)
2015-08-27 12:36:51
mggi63
a co stawia ? :-P
2015-08-27 13:03:10
makusia
mggi, wszystko co ma :)
2015-08-27 13:30:35
Gluba666
:)
2015-08-27 16:17:41
megi65
mam pytanie durne bo durne ale przeca forum nie bedę zaśmiecać ...
2015-08-27 16:18:21
megi65
jeśli dodam do masacropne ubitą śmietanę kremówke to już chyba nie muszę usztywniać ?
2015-08-27 16:18:51
megi65
czy lepiej trochę '' popiołu'' dosypać ? nadmieniam żelatyny nie mam .. :))
2015-08-27 16:19:36
megi65
dekracja to bedzie czapusia Pavlowej a ciacho na fest .. ma niedzielę ma być 30 C ...
2015-08-27 16:19:54
megi65
więc .... chyba sama sobie odpowiedziałam .. :DDD
2015-08-27 16:23:17
makusia
Madziu, ja dodaję mascarpone do ubitej śmietany i to wystarczy.
2015-08-27 16:23:33
makusia
i troszkę cukru pudru :)
2015-08-27 16:25:15
megi65
witaski ... Madziu ..
2015-08-27 16:25:31
megi65
ale czy nie spłynie czapa ... na stół ?
2015-08-27 16:25:53
megi65
to byłaby moja ''miedzynaarodowa kopmpromitacja'' ...
2015-08-27 16:26:22
megi65
min.Sikorski to nic , ja to moge skuchę zaliczyć .. :)))
2015-08-27 16:26:50
megi65
sorki kompromitacja .. ..
2015-08-27 16:53:03
mggi63
ja bym troszkę sztywności dodała ;-)
2015-08-27 18:49:55
megi65
Malgos na cię to zawsze można liczyć
2015-08-27 18:50:07
megi65
Jak Bałtyk?
2015-08-27 18:50:28
megi65
U mnie ceberkowo....czyli leje
2015-08-27 19:57:20
dorotaibasia
witojcie:)
2015-08-27 19:58:08
dorotaibasia
Megus, z mascarpone nie trza usztywniac dodatkowo....ale skoro upały to ida to bierz sie za bezę bo w skwar nie wyjdzie
2015-08-27 19:58:46
dorotaibasia
a 2-3 dni zawinięta i zostawiona w pokojowej temperaturze spokojnie dotrwa
2015-08-27 20:47:21
mggi63
meguś, Bałtyk mokry :-D
2015-08-27 21:14:15
megi65
Dorcia .... beze zrobie od reki ...
2015-08-27 21:14:34
megi65
małgoś ..a browar i fladra ... smakuje ?
2015-08-27 21:14:47
megi65
dobrej nocy Wam ... ide na pogaduchy ..
2015-08-27 21:15:10
megi65
aaa i mam pytanie .. co zrobiliscie z as ? :DD
2015-08-28 05:57:36
Dżanina Fonda
As? Może miała dosyć dokuczania. :(
2015-08-28 05:57:49
Dżanina Fonda
Witam wszystkich z rana.
2015-08-28 08:15:24
megi65
dzień dobry .. po całej deszczowej nocy ...
2015-08-28 08:15:52
megi65
fanasastyczne powietrze ..
2015-08-28 09:46:22
iwciaG
2015-08-28 09:52:14
iwciaG
Mggi, jeszcze się byczę i jeszcze na przyzwoicie ciepłe kąpiele liczę.....bo we wtorek po południu wsiadamy w auto i kierunek dom....
2015-08-28 09:53:49
iwciaG
Mggi, a u Ciebie jak czytam udany wybór miejsca i pogodowo-jedzeniowa rozpusta....:))
2015-08-28 09:54:21
iwciaG
...wypoczywaj pełnymi ramionami:))
2015-08-28 10:33:34
Gluba666
2015-08-28 10:43:06
makusia
2015-08-28 17:30:56
janeczka669
witam popołudniowo :)
2015-08-28 18:35:03
Beata500
witam wieczornie:)
2015-08-28 18:35:48
Beata500
as, co tam u Ciebie?
2015-08-28 18:39:05
as
Witam .U mnie wszystko dobrze
2015-08-28 18:39:35
as
dziś mam upał. Ponad 30 stopni w cieniu
2015-08-28 18:40:06
as
teraz musze nakarmić dzieci bo wróciły do domu. grali w piłkę.
2015-08-28 18:40:12
Beata500
u mnie dopiero w sobote i niedzielę ma być gorąco
2015-08-28 18:40:30
Beata500
jak tam dzieci? Gotowe do szkoły?
2015-08-28 18:57:36
mggi63
dzień dobry :-)
2015-08-28 18:58:22
mggi63
tak iwciu, miejsce super :-D
2015-08-28 18:59:29
mggi63
meguś flądra pyszna a browarka jeszcze nie próbowałam ;-)
2015-08-28 19:00:23
Beata500
mggi, odpoczełaś troszkę? Jak samopoczucie?
2015-08-28 19:00:48
mggi63
dzisiaj zrobiłyśmy sobie wypad do Oliwy i Gdańska ;-)
2015-08-28 19:01:48
mggi63
na Starówce koncertowała Monika Kuszyńska
2015-08-28 19:04:22
Beata500
zazdroszczę tym co na urlopie , ale mam w planie wyjazd nad jeziorko
2015-08-28 19:05:10
Beata500
pewnie wtedy nie będzie pogody, ale za to będę leżeć i czytać
2015-08-28 19:41:13
Beata500
Dobranoc!
2015-08-28 21:01:17
iwciaG
dobrej nocy:))
2015-08-28 22:20:40
as
dobranoc
2015-08-29 06:14:20
Dżanina Fonda
Witam wszystkich. :)
2015-08-29 06:14:33
Dżanina Fonda
Troszkę w nocy popadało. To dobrze.
2015-08-29 06:59:16
megi65
Dzień doberek
2015-08-29 06:59:45
megi65
Dzień doberek
2015-08-29 07:00:40
megi65
Po deszczowej porze zapowiada się bardzo słoneczny weekend
2015-08-29 07:01:24
megi65
I to już chyba ostatni z takimi temperaturmi
2015-08-29 07:02:04
megi65
Malgos wypoczywajcie
2015-08-29 07:03:16
megi65
Beatko i Ty '' dostaniesz'' kiedyś urlop
2015-08-29 07:56:34
Beata500
witam
2015-08-29 07:56:57
mggi63
dzień dobry :-)
2015-08-29 07:57:15
Beata500
megi, ja to mogę niby na zawołanie, ale wiesz jak jest
2015-08-29 07:58:56
mggi63
Beatko, wypoczywam jeszcze i nadal :-) czuję się świetnie
2015-08-29 08:01:01
Beata500
najważniejsze mggi, że dobrze się czujesz
2015-08-29 08:01:48
mggi63
jedzonko podadzą, pogoda super :-)
2015-08-29 08:03:42
mggi63
Beatko, zrób sobie mały urlopik ;-)
2015-08-29 08:04:30
Beata500
robie sobie , ale w drugiej połowie września
2015-08-29 08:04:33
mggi63
zobaczysz jak odżyjesz
2015-08-29 10:12:47
janeczka669
dzień dobry :)
2015-08-29 11:04:18
iwciaG
2015-08-29 11:18:04
megi65
A ją witam was '' pracował"" ale nie markotnie
2015-08-29 11:18:58
megi65
Trzynaście kuciuki za mnie .... Pawlova dzisaij ma zatańczyć na naszym stole
2015-08-29 11:20:22
megi65
Bez cienia ironi....mąż przeważył cukier na mojej wadze i podał tel.objętość szklanych
2015-08-29 11:21:10
megi65
Na całe szczęście w domu i w pracy mam taką samą musztardowke...
2015-08-29 11:21:48
megi65
Ale jest inny problem ...cukier jest slodszy .no a no to ma miernika ...
2015-08-29 11:22:10
megi65
Tylko kubki na jezorku
2015-08-29 11:23:31
megi65
Jak wyjdzie skucha to mam inny wariant ciasto sliwkowe pieczone w formie do zapiekanki ..
2015-08-29 11:23:57
megi65
I tutaj już pojade na szklanki
2015-08-29 11:24:57
megi65
No to na tyle ,moje wyjcowe motyle
2015-08-29 12:28:59
Gluba666
2015-08-29 20:34:14
janeczka669
witam wieczornie w ostatnią sobotę wakacji
2015-08-29 20:34:40
janeczka669
tak, tak to już niestety koniec dobrego :(
2015-08-29 21:45:30
mggi63
meguś jak tam Pavlowa?
2015-08-29 22:19:36
megi65
aaa Pavlowa ... powiem tak .. mnie nie zadowala .. :)))
2015-08-29 22:20:03
megi65
robiła lepsze .. ba ''nasze jajca i mój piekarnik i ... moja waga .. :DD
2015-08-29 22:21:05
megi65
ale tutaj nie spoko przejdzie ... zrobie pikny make- up ..
2015-08-29 22:21:48
megi65
czyli czapa bitej smietany z macarpone , malinami i jeżynami jak berety ...
2015-08-29 22:21:56
megi65
i pójdzie................... :DDDD
2015-08-29 22:22:31
megi65
biedna Marga startuje z 2 kg zimnych pyrów jak nazywam kartofeslat ...
2015-08-29 22:23:20
megi65
ja jako autorka kroję egoistycznie pierwszy i klinik i .. tschuss.. ))
2015-08-29 22:24:18
megi65
piekarnik super na wypasie można cuda wiankie piec ... tylko ja nie w tym charakterze tutaj występuję ... :DD
2015-08-29 22:25:04
megi65
no dobra ..koniec marudzenia ... fllm o alpinistach obejrzam i zdania nie zmieniam ...
2015-08-29 22:26:18
megi65
i nie zmienię nigdy .. :DD
2015-08-29 22:26:30
megi65
dobrej nocy Wam ..
2015-08-29 22:27:45
megi65
as .. dobranoc .... dobrze ,ze chociaż wieczore wpadniesz ..
    megi65: ja jako autorka kroję egoistycznie pierwszy i klinik i .. tschuss.. ))
    megi65: piekarnik super na wypasie można cuda wiankie piec ... tylko ja nie w tym charakterze tutaj występuję ... :DD
    megi65: no dobra ..koniec marudzenia ... fllm o alpinistach obejrzam i zdania nie zmieniam ...
    megi65: i nie zmienię nigdy .. :DD
    megi65: dobrej nocy Wam ..
    megi65: as .. dobranoc .... dobrze ,ze chociaż wieczore wpadniesz ..

Statystyki

Na naszej stronie znajdziesz:

64000 przepisów
1218 artykułów
262524 opinii
539657 wypowiedzi na forum
145574 zdjęć
70653 zarejestrowanych użytkowników
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”.
Zamknij