Tyle smaków bigosu ile regionów Polski ! Nie cierpię zapachu jałowca, a więc i kiełbasa jałowcowa odpada. Kabanosy tez mi jakos nie pasują do bigosu. Za to mortadela i kiełbaska zwyczajna, która nie jest przesiąknięta dymem z wędzenia w tym przypadku jest bardzo OK. Przepis przekazywany jest juz od wielu lat przez moja babcię i mamę i jak nazwa wskazuje swoje korzenie ma w Wielkopolsce.
Bigosik pyszny i na stałe zagościł w naszym domu :)
czy mozna po zrobieniu bigosu przechowywac go na zewnatrz? niekoniecznie w lodowce czy zamrazalniku? dodam jeszcze ze mam zamiar trzymac go w plastikowych pudelkach sniadaniowych bo nie mam wystarczajaco duzo sloikow
musialam troche zmodyfikowac przepis za co z gory przepraszam ale jak dla mnie byl niewyrazisty dodalam wiecej koncentratu ( caly maly sloiczek) wiecej pieprzu i soli podlewalam rosolkiem grzybowym i winem rewelacja!
Odradzam trzymanie go w plastikowych pojemnikach na zewnątrz, bo szybko się zepsuje. Jeśli już w plastikowych pojemnikach to w lodówce i to na kilka dni, ale najlepiej to go zapasteryzować lub zamrozić.
baardzo dobry,wręcz pyszny bigos ;-)) wczoraj nagotowałąm cały duży gar.. ja jednak nie dodaję marchewki,pietruszki,pora i selera a dodaję słoiczek własnej roboty powideł śliwkowych no i oczywiście wino czerwone ;-)) Pyszny!
emeska1974 (2010-04-05 15:06)
Wszystko w miarę OK jednak nie dawałabym do bigosu mortaedeli ani kiełbasy zwyczajnej- jakośc bigosu zależy w głównej mierze od jakości mięsa i kiełbasy - więc polecam dać dużo wołowiny i kiełbasę jałowcową koniecznie i kabanos. Pozdrawiam