Ja dodaję do herbaty, do wody mineralnej, odrobinę do marynaty do mięsa, do ciasta jako aromat.
Dziekuje za przepis.Uwielbiam imbir nie omieszkam wyprobowac.
Witam. Pozwolę sobie na odpowiedź dla Beata55555 i być może dla innych użytkowników WŻ. IMBIR to wspaniały srodek na schorzenia reumatyczne. Moja znajoma systematycznie go przyjmuje rano i wieczorem (ona uzywa tego sproszkowanego) z zalecenia lekarza reumatologa, a choruje na gościec... i dzięki Bogu IMBIR jej naprawdę pomaga tym bardziej ,że nie przyjmuje leków i funkcjonuje normalnie... Świeży w postaci soku na pewno jest skuteczny jeszcze bardziej... Z tego przepisu tez na pewno skorzystam..Dzięki!
dlaczego w dziale "diety"???!!!
Czy po takiej termicznej obróbce, pozostaje cokolwiek z imbirowych wartości, poza aromatem-smakiem?
Przez cały okres zimowy piję herbatę z imbirem cieniutko pokrojonymi plasterkami zamiast cytryny czasem dodatkowo dodaje cytrynę, wiem wówczas że wartości lecznicze są zachowane. Oczywiscie, taka herbate pijam regularnie już jako smakosz, często zamiast kawy(!)
W dietach dlatego, że dla bezglutenowców.
Jeżeli suszony ma wartości zdrowotne, to myślę, że ten syrop oprócz wartości smakowych ma również warości zdrowotne. Jak zaczyna drapać w gardle, biorę pół łyżeczki syropu z odrobiną wody i płuczę gardło - pomaga. Herbata z syropem pita przez całą jesień i zimę też działa uodparniająco na organizm. Radzę wypróbować syrop, plasterek surowego imbiru w herbacie nie da tego co łyżeczka syropu.
Nie zaprzeczam, że jakieś wartosci pozostają po domowej(!) obróbce termicznej. Suszony i zmielony to również jest co innego, oczywiscie przy zachowaniu odpowiednich temperatur.
Zadałem dlatego pytanie co do wartości.
Pozostanę jednak przy większym pożytku z imbiru świeżego, syrop na nagłe potrzeby robię rownież tak samo jak z cebuli, bez obróbki.
Świeży w herbacie poza wybornym smakiem połączonym z aromatem coś jednak mi daje: rozgrzewa(!) i uodparnia na przeziębienia.
Jest to możliwe, dlatego że teraz świeży imbir jest dostępny w handlu.
Jednak spróbuję zrobić Twój syrop, chociażby z samej ciekawości jak i ewentualnie, możliwości wykorzystania go nie tylko jako syrop leczniczy.
Tak robilem kiedyś syrop cynamonowy, Twój przepis przypomniał mi o tym syropie (dodawalem go do kremów, ciast, deserów i słodkich alkoholi), chyba też trzeba go będzie zrobić.
Kazik, interesuje mnie ten syrop cynamonowy, podaj przepis - proszę.
Imbir działa "dobroczynnie"na zołądek-pobudza go do pracy,np zapobiega chorobie lokomocyjnej,działa rozgrzewajaco (można jeszcze łaczyć z cynamonem).Często robię następująca herbatkę:łyżeczkę świeżo startego imbiru zalać ok 2/3 szklanki wrzącej wody,zaparzyć kilka minut pod przykryciem,wkroić ok.1/2 cytryny,ew.wycisnąc sok,następnie dodać miód 1-2 łyżki.Zachować kolejnośc,gdyż imbir musi się dobrze zaparzyć,a moidu nie dodajemy do gorącej herbatki,aby nie stracił na wartości.
Cieszę się,że dowiedziałam się o jego dobroczynnej roli w czorobach reumatycznych.
Witam Mam pytanko czy mogę użyć imbiru mielonego do tego przepisu??
Możesz użyć imbiru mielonego, sposób rozdrobnienia nie ma znaczenia. Ugotuj syrop z cukru i wody, a potem dodaj imbir.
Przepis ciekawy. Mam pytanie w jakim celu stosować ten syrop? Czy wyłącznie jako walor smakowy czy też np. na przeziębienie, wzmacniająco?
O! Juz się doczytałam w poprzednich komentarzach... dziękuję.
mam pytanko czy ten syrop nie jest zbyt ostry ??? bo mi taki wyszedł!!! i jaki powinien mieć kolor ??? chciałem go stosować do piwka :) myślałem że wyjdzie jak ze skelpu Piotr i Paweł. Może zrobię jeszcze raz chyba za drobno starłem go na tarce.
Syrop jest mocno imbirowy, na szklankę herbaty daję 1 łyżeczkę. Kolor ma / mój / podobny do herbaty z mlekiem - beżowy. Syropu ze sklepu nie próbowałam i nie widziałam. Pozdrawiam !
jeden z domowników nabył drogą kupna większą ilość imbiru, promocja była :)
powstal problem, co zrobić z kilogramem korzenia imbirowego
padło na syrop
Czytając przepis Rzymianki pojawiło się pytanie: czy przecedzać sok, czy ma być z "farfoclami"? będę mogła zetrzeć na drobnej tarce, tarcie będzie mechaniczne, więc nie zostaną mi rzadne włókna i odpady... wolałabym sok klarowny, ale czy to nie umniejszy wartości i walorów smakowych soku? próbował ktoś może?
Farfocle zwykle opadają na dno słoiczka, tak że można z wierzchu nabrać "czystego "soku. Ja nie odcedzam , jak syrop postoi razem z " farfoclami " nabiera " mocy ", tzn. jest bardziej aromatyczny.
Mam pytanko, do czego wykorzystujesz ten syrop bo chętnie bym go zrobiła ale niewiem do czego można go wykorzystać.pozdrawiam.
sorki ślepa jestem juz wiem do czego go dodać
A ja się zastanawiam, jak z 1 litra wody może wyjść 10 słoiczków po 200 ml. 10x20 = 200. A przecież jeszcze część odparuje...
Znaczy 2000 nie 200 :)
Nie wyjdzie, nie ma szans. Próbowałam.
Fajny przepis. Syrop wychodzi bardzo aromatyczny. Próbowałam go bez rozcieńczania - 1 łyżeczkę na "drapiące" gardło. Po 3 porcjach ból "wypaliło" Niestety, zrobiłam z połowy porcji i muszę dorobić kolejne. Dziękuję za przepis.
Syringa - jak się dobrze zastanowisz, to to może uda Ci się zrozumieć.1 litr wody + 1 kg imbiru + 1 kg cukru , to napewno nie tylko 1litr wody!
Nalej do litrowego naczynia 1 litr wody , dosyp do tego 1 kg cukru i wsyp 1 kg imbiru - zmieściło Ci się wszystko w tym 1 litrowym pojemnku ?
Muszę sprostować. Nie wiem czy wyjdą dwa litry, jednak jestem w stanie w to uwierzyć, gdyż zrobiłam syrop z połowy porcji (może trochę więcej wody, bo przy gotowaniu włókien woda wyparowała i z 500 ml zrobiło się 300 więc uzupełniłam do 500 ponownie) i wyszły mi 2 słoiczki po 200ml, butelka 250 ml i jeszcze jedna 200.
Więc troche więcej niz baza wyjściowa. Dziękuję za przepis
Czy ten syrop imbirowy to mozna z piwem pic?
Ja na bolące gardło podgrzałam piwo i wlałam syrop imbirowy było dobre, ostre, a także skuteczne pomimo, że nie lubię piwa.
Można, jak ktoś lubi słodkawe piwo, ja osobiście od czasu do czasu piję "imbirowe".
BEATA55555 (2009-11-05 18:19)
Jakie ma zastosowanie taki syrop?