-
Difficulty level
Easy
Ingredients:
- na ok.15 kotletów:
- 1 kg ugotowanych i przeciśniętych przez praskę ziemniaków
- 2 jajka
- 1 łyżeczka soli
- ok. 2,5 szklanki mąki (ew. trochę więcej, w zależności od odmiany ziemniaków)
- olej do smażenia
- nadzienie (ja użyłam kapusty zasmażanej, wg. przepisu Pyzy na kapustę wigilijną: ale może być farsz grzybowy, rybny, mięsny czy warzywny)
- sos (ja użyłam grzybowego, ale przy farszu o mniej zdecydowanym smaku proponuję ostrzejszy) surówka lub mix sałat
Prepare instructions:

msewka (2010-05-24 13:11)
Wrzuciła do jarskich.Dzięki za wskazówkę.

msewka (2010-05-24 13:12)
Niezmiernie mnie cieszy, że Wam smakuowało, i że wymyśiłaś całkiem ich nowy smak.Niewykluczone, że i ja zrobię z podobnym farszem.

bergamotka2 (2010-09-21 12:53)
a ja poproszę o przeis na te pyzy z kapustą wigilijną , nie mogę znaleźć farszu , jaki użyłaś w tym przepisie

bergamotka2 (2010-09-21 12:55)
Pyzy z kapustą wigilijną??

msewka (2010-09-21 16:03)
To są kotlety ziemniaczane, a Pyza to znajoma z innych stron kulinarnych i kapusta była z Jej przepisu. Możesz poszukać, bo nie bardzo mogę wstawić Jej przepis. A jeśli nie to podaj mi adres mailowy a wyślę Ci go z pewnością.Możesz użyć także własnego pomysłu farszu z kapusty kiszonej z grzybami lub zupełnie innego.

malibu (2012-10-29 15:05)
Pyyyszne, zrobiłam bez nadzienia, ale za to z sosem z pieczarek pokrojonych w duże kawałki i do tego surówka marchewka+jabłko bardzo fajnie się zajada ;o) Polecam