Naleśniki:
Składniki na ciasto zmiksować i spróbować, czy jest dobrze przyprawione, jeżeli nie, dosypać soli lub cukru. Na patelnię teflonową wlewamy kilka kropel oleju, rozprowadzamy ciasto i smażymy z obydwu stron. Z podanych składników wychodzi 14 dużych naleśników, średnicy 28cm.
Więc chodzi o to że owa zakonnica wydając swoją książkę,wzięła ten przepis jako swój,bo zrozumiałam że jest odwrotnie,jak tak to spoko
Przyznaję, że u nas w domu też od lat przyrządzany był taki farsz (głównie do pierogów). W czasach bez internetu, bez gazetek marketowych mamy i babcie umiały gotować takie pyszności (ciekawe skąd miały przepisy :D).
Zapamiętałam ważną wskazówkę: wywar z moczenia i gotowania podgrzybków bywa zdradliwy - zamiast dosmaczyć, może nadać gorzki smak farszowi i innym potrawom .
Od siebie dodam: mniej 'czepialstwa', więcej kreatywności i praktyki, a wszyscy na tym skorzystamy. Pozdrawiam kreatywnych kuchcików.
anulkaD przepis u eNki jest od 2005 roku, a książka wydana była w roku 2014 więc nie trudno się domyślić kto od kogo ściągnął. Śledzę przepisy na różnych blogach i wszystkie super blogerki kulinarne wstawiają takie same potrawy, ciasta i uznają je za swoje, a jak się zada jakieś pytanie kulinarne to kasują wpis, bo albo nie umieją odpowiedzieć, albo nie chcą sobie psuć wizerunku bloga - takie dzisiaj czasy... kasa... kasa... i wszystko dla kasy...
pyszniutkie!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam-)
Zrobione, są pyszne.
Jak co roku, zrobione i zjedzone :-) Pycha :-)