Comments send by the user asia_kulka
![asia_kulka](/img/blank.gif)
asia_kulka (2010-03-04 20:32)
Przepis po prostu fantastyczny. Jeszcze nigdy gofry nie wyszły mi tak chrupiące z wierzchu a pulchniutkie w środku (mam 10-cio letnią gofrownicę Holden, moc 700W). SĄ REWELACYJNE. Dziękuję agness.
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-11-07 18:45)
A mnie ciasteczka zupełnie się nie udały
Robiłam dokładnie wg przepisu, a wyszły twarde jak kamienie. Nie wiem może to wina zbyt długiego pieczenia, ale ja zrobiłam takie większe kulki, żeby potem brzoskwinki były naturalnej wielkości i piekłam je aż 45 min. Po tym czasie były tylko leciusieńko przyrumienione. Po 10 min jak podano w przepisie były jeszcze całkowicie surowe. Piekarnik mam sprawny i wypróbowany. Nie wiem co zrobiłam źle, ale jest mi bardzo przykro, bo narobiłam rodzinie smaku.
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-06-30 06:41)
Fonex Jest dokładnie tak jak pisze agax. Mąka nie jest surowa, bo ją "zaparzasz" dodając do gotującej się wody z margaryną i chwilę jeszcze gotujesz. Z całą pewnością nikomu nie zaszkodzi.
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-06-29 20:51)
Fonex ilość cukru dodana do masy marcepanowej zależy od jego jakości. Czasem potrzeba go więcej czasem mniej. Ostatnio do masy marcepanowej robionej z przepisu Sztuczny Marcepan II dodałam 1,5 kg a w przepisie jest 1 kg. Moment kiedy masa ma dość trzeba po prostu wyczuć. Jeśli da się go zdecydowanie za dużo, będzie zbyt krucha. Powinna mieć konsystencję plasteliny.
Jesli chodzi o wałkowanie to najlepiej to robić na folii spożywczej, albo na papierze do pieczenia. Wtedy masa nie lepi się do blatu i łatwo można ją przenieść na tort. Ozdoby z marcepanu przymocowuje się najlepiej przy pomocy wody, tak jak w masie cukrowej. Z dużymi elementami, które chciałam przykleić na bokach tortu miałam trochę kłopotu, nie bardzo chciały się trzymać. Szczególnie jak były niezbyt płaskie. Takimi najlepiej ozdabiać wierzch tortu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-06-24 08:45)
Lidzia20 gratuluję pomysłu :-) Ten tort w kształcie wiaderka z farbą jest naprawdę superaśny
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-06-24 08:32)
abiola piękny tort :-) Jak zrobiłaś róże ? ręcznie czy z foremki ? mają prześliczne kształty i tak się błyszczą.
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-06-19 14:19)
Witam wszystkie miłośniczki masy cukrowej. To moja druga przygoda z tą masą . Tort zrobiłam na pożegnanie wychowawczyni mojego syna. Ozdoby są ze sztucznego marcepanu II ,a pokryty jest masą cukrową.
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-05-28 08:58)
Agax dzięki serdeczne za podpowiedź. Ja zawsze usiłowałam robić masę chałwową na bazie masy maślanej z cukrem. W rezultacie masa była mdła i obrzydliwie słodka, a smak chałwy był mało wyczuwalny. Człowiek jednak uczy się do śmierci, jakoś nie wpładłam na to żeby zrobić lżejszą masę budyniową i zamiast cukru dodać po prostu więcej chałwy. Pozdrawiam
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-05-27 12:07)
Agax Torcik Superaśny. Czy mogłabyś podzielić się przepisem na masę chałwową. Już kilkakrotnie próbowałam, ale żadem przepis mi nie pasował tak do końca. Będę wdzięczna. Pozdrawiam
![asia_kulka](/file/39157020a.jpeg)
asia_kulka (2009-05-24 21:12)
Witam wszystkich miłośników masy cukrowej. Na tę stronkę trafiłam zupełnie przypadkiem. Dwa dni zajęło mi przeczytanie wszystkich komentarzy i obejrzenie zdjęć. No i po prostu się zakochałam. Moje pierwsze dzieło stworzyłam na urodziny dla mamy.
Wiem, że daleko mu do doskonałości, bo i kolory nie takie jak chciałam i ozdoby niezbyt wyrafinowane. Ale przecież ćwicznie czyni mistrza. Pozdrawiam :-)
Most active
- Recipes: 13
- Articles: 0
- Movies: 0
- Galleries: 0
- Recipes: 274
- Articles: 7
- Movies: 0
- Galleries: 0
- Recipes: 23
- Articles: 0
- Movies: 0
- Galleries: 7
- Recipes: 29
- Articles: 5
- Movies: 0
- Galleries: 0
- Recipes: 10
- Articles: 0
- Movies: 0
- Galleries: 0
- Recipes: 56
- Articles: 0
- Movies: 0
- Galleries: 1