-
Stopień trudności
Bardzo łatwy
Składniki:
- 125 g (1/2 kostki) margaryny
- 60 g cukru
- 250 g mąki
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 jajko
- 2 łyżki oleju
- 3 łyżki mleka
bajaderka:
- 4 paczki po 100 g herbatników Petit Buere
- 150 g paczka biszkoptów
- 125 g margaryny
- 2 łyżki ciemnego kakao
- 1/2 szklanki wody
- 50 g cukru
- 1 słoik powideł lub dżemu z czarnej porzeczki
- 100 g rodzynek
- 1 zapach rumowy
poza tym:
- polewa czekoladowa lub tabliczka gorzkiej czekolady
Opis:
2. Margarynę rozpuścić w garnku, dodać cukier, wodę, kakao. Wszystko razem wymieszać, rozpuścić, zagotować i przestudzić.
3. Do przestudzonej masy dodać rodzynki, zapach. Biszkopty i herbatniki połamać na średniej wielkości kawałki, dodać do masy razem z powidłami i dokładnie wszystko wymieszać.
5. Ciasto wstawić do lodówki na ok. 3 godziny. Trzymać w lodówce.
Ciasto jest naprawdę bardzo smaczne i warte zachodu. Gorąco polecam!:) By zaoszczędzić sobie czasu i pracy można masę wyłożyć nie na kruche ciasto, ale na herbatniki. Polecam jednak wersję z kruchym spodem:D
SMACZNEGO!!!

Haanala (2007-11-25 11:21)
Ciasto rzeczywiście robi się szybko i jest łatwe, a co najważniejsze smakuje jak bajaderka z cukierni.

joasia_xx (2008-05-02 19:03)
w smaku bardzo dobre,... ale u mnie z wyglądem gorzej. Wszystkie zdjęcie jakie wklejacie są takie ładne, a mi wyszła połowa tej wielkości... następnym razem wezmę mniejszą blachę;)

Asia_Ch (2008-12-30 17:29)
ciasto pyszne! zastanawialam sie po co te biszkopty, i czemu az tak duzo ich, ale naprawde sa niezbedne :D ja robilam 2 porcje bo na duza blache, ale wyszlo mi po polowie ciasta i ciemnej masy ;) nastepnym razem bede musiala zmniejszyc ilosc ciasta na spod! ciasto baaardzo dobre i szybko sie robi! pilnujcie czasu pieczenia w piekarniku, bo u mnei wystarczylo tlyko 20 minut, zreszta ciasta ktore robie z przepisu nutelli to zawsze polowa czasu mniej wychodzi pieczenia! :) co piekarnik to czas! :D pozdrawiam! smacznego :))

berenika6 (2009-03-01 21:34)
pyyyyyychaaaa !!!!!! Niestety nie dałam biszkoptów z ich braku ale za to dałam więcej herbatników.
Jest naprawde dobre i identyczne w smaku jak bajaderka. Dałam też pół słoiczka dżemu . Ciacho pierwsza klasa !! POLECAM :)

Marta22 (2010-03-27 11:55)
Nutelko bardzo lubie twoje przepisy,zawsze sa pyszne i latwe
dzieki i komponuj nam wiecej

macha17 (2011-07-19 20:14)
pycha!!:)