-
Stopień trudności
Bardzo łatwy
Składniki:
0.5 kg serka homogenizowaneg naturalnego (świetnie nadaje się Bieluch, z racji tego, że teraz jestem w UK więc używam serka Quark)
100 ml śmietany, najlepiej gęstej (może być troszkę więcej albo mniej)
6 łyżeczek żelatyny
12.5 dkg masła (pół kostki)
niecala szklanka cukru (ok 200 ml)
4 jaja
1 galaretka (rozpuszczona w 300 ml wody)
owoce
ewentyualnie bakalie
Opis:
Próbowałam już wielu przepisów na sernik, ale jakoś ten najbardziej przypadł mi do gustu. Przepis troszkę zmodyfikowałam, w orginale nie było śmietany i więcej cukru.
Sernik robi sie szybko, zawsze się udaje i jest pyszny.
Można kombinowac z masą srową, np masę można zmiksować z owocami np malinami (pycha), można też dodać dużo bakali, kawałki czekolady, u mnie za każdym razem ten sernik jest o innym smaku.
Tym razem zrobiłam z czystej masy bez dodatków, u góry truskawki i brzoskwinie zalane truskawkową galaretką.
Uprzedzam, że serniczek ma jedną poważną wadę, zdecydowanie za szybko się go zjada.
Smacznego.

iness_es (2010-04-03 14:19)
witam, sernicze robiłam pierwszy raz wyszedł rewelacja....zamiast zelatyny dałam galaretke truskawkowa.......pychaaaaa....od teraz napewno bede go robic:)

gunnel (2010-08-08 13:32)
Absolutnie rewelacyjny sernik! Wypróbowałam już kilka przepisów ale ten jest najlepszy - ten serniczek to właściwie ptasie mleczko. Wszyscy poczęstowani byli tak zachwyceni jak ja:) Dzięki za przepis!

daga26 (2010-09-24 17:39)
dzis wyprobije ten przepis mam nadzieje ze mi sie uda

daga26 (2010-09-25 13:03)
no sernik w lodowce boje sie ze nie stezeje bo to jakas zelatyny ze nie trzeba rozpuszczac
grudek nie ma ale dalam wiecej produktow , w kazdym razie dalam 2 torebki kazda ma 15 gram takze mysle ze starczy hehe

małpiatka (2013-06-22 11:24)
Sytuacja wygląda następująco: cukier w maśle za nic nie chciał się rozpuścić (za dużo go wg mnie w stosunku do ilości masła); masa bardzo rzadka (mam nadzieję, że ta ilość żelatyny wystarczy i sernik stężeje); a przed momentem zorientowałam się, że zrobiłam galaretkę wg przepisu na opakowaniu, czyli rozpuściłam ją w 0,5l wody..:) Zobaczymy co z tego wyjdzie..;)

małpiatka (2013-06-24 07:06)
Sernik w smaku bardzo dobry, natomiast nieco mi się "rozjeżdża" - nie stężał tak jak powinien. Zapewne to kwestia użytego sera. W sumie nieźle jak na debiut. Pozdrawiam.