-
Stopień trudności
Bardzo łatwy
Składniki:
Ciasto:
1 kg mąki,4 jaja(dwa całe i dwa żółtka),pół szklanki wody i szczypta soli,odrobina oleju.
Farsz:gotowana i poszatkowana kiszona kapusta,cebula,sól,pieprz,czerwona ostra papryczka,
Opis:
Ze składników wyrabiamy ciasto i wykrawamy za pomocą dużej szklanki kółeczka,a następnie kładziemy przygotowany farsz.
Farsz:smażymy kapustę z cebulka i przyprawami,gdy wystygnie formujemy pierogi.Gotujemy je w gorącej i osolonej wodzie do momentu wypłynięcia.
Polewamy podsmażona cebulką,

Mama - Różyczki (2013-11-28 16:19)
Myślisz że z tego przepisu wyjdzie Ci ciasto pierogowe? Ja uważam ze nie:)

Wkn (2013-11-28 16:42)
Hmm, jajka dadzą wilgoć, ale i sprawią, że ciasto pierogowe będzie twardawe. Sama nie polecam przepisu na ciasto z takich składników i proporcji, ale jak to mówią, co gęba to smak - dobrze, że jesteśmy inni, bo nudno by było :)
Śmiesznie się składa, bo dziś właśnie robiłam pierogi na obiad. Na ciasto zużyłam 300g mąki, 150ml ciepłej wody, 3 dag masła oraz szczyptę soli. Wyszło miękkie, elastycznie, łatwe w wałkowaniu i sklejaniu.
pozdrawiam

myszamycha (2013-11-28 16:47)
Ja tez myślę że nie wyjdzie... Po co aż 4 jajka do tego ciasta? Będzie twarde.. Na kilogram mąki daję jedno żółtko albo wcale..

kaszkaj (2013-11-28 18:34)
A dla czego ma nie wyjść?Pewnie będzie twrdsze od tradycyjnego,ale każdy robi tak jak lubi.Do ravioli też się daje kilka jajek na 1 kg.mąki,a włosi się nimi zajadają.

Mama - Różyczki (2013-11-29 16:56)
Teraz po zmianie 2 całych jajek na 2 żółtka , tym bardziej nie zagnieciesz ciasta, stanowczo na 1 kg mąki, za mało wody:)

kasiuniuniusia (2013-11-29 18:47)
moja mama na 1 kg maki tez daje 2 zoltka, tyle ze wody zdecydowanie wiecej..