Dziękuję za przepis, właśnie go ostatnio szukałam, ale pod nazwą ciasto maślankowe, ponieważ taka nazwa jest mi znana. Pozdrawiam
W Polsce rzodkiewka uprawiana jest na polach od maja do listopada, w innych porach roku to co spotykamy w warzywniakach to import włoski lub uprawa szklarniowa, mniej smaczna niż nasza rodzima.
Rzodkiewka lubi chłód i wilgoć - wtedy najdłużej się przechowuje. Żółte liście świadczą nie tylko o tym, że jest "wczorajsza", ale również o tym, że dostawca lub sprzedawca nie zadbał o odpowiednie warunki przechowywania.
O ostrości rzodkiewki nie decyduje pora roku, ale jej odmiana oraz stopień nawadniania ziemi. Gdy rzodkiewka jest bardzo ostra oznacza to, że uprawiana była w bardzo suchej ziemi. "Słodkość" rzodkiewki oznacza, że "dano jej pić", czyli zastosowano system deszczowni, aby odpowiednio nawodnić ziemię. I wtedy jest niepiekąca, super smaczna i słodka.
Skąd to wiem? Mój tata to Król Rzodkiewkowy - uprawia 80 haktarów rzodkiewki rocznie
Uwielbiam te ciasteczka, są moją tradycją świąteczną. Jednak nie spłaszczam ich tylko zostawiam w postaci małych kuleczek wielkości orzeszka laskowego (wtedy 1 łyżeczka proszku do pieczenia), a i tak urosną w sam raz na jednego gryza