-
Difficulty level
Easy
Ingredients:
- 4 jajka,
- kostka żółtego sera, polecam cheddar lub gouda,
- 4 plastry szynki,
- łyżka śmietany,
- 5-7 kopiastych łyżek mąki pszennej,
- sól, pieprz,
Prepare instructions:
- w miseczce wymieszać jajka, śmietanę, mąkę, sól, pieprz.
- połowę masy wylać na dobrze rozgrzaną patelnię. Natychmiast na całości omijając 1 cm od brzegu, ułożyć na masie plastry sera, a na nie plastry szynki lekko dociskając (kolejność ma znaczenie aby po przewróceniu omletu ser nie wypłynął), zalać wszystko pozostałą połową masy, tak aby zakryć ser i szynkę,
- patelnię przykryć pokrywą, aby wierzchnia część omletu mogła stężeć i smażyć na małym ogniu,
- kiedy spód się zarumieni a wierzch zetnie, zsunąć ostrożnie omlet z patelni na pokrywę, następnie energicznie przewrócić na drugą stronę, gdy ta się zrumieni omlet gotowy,
View all comments (18)
Show previous comments
Write comment

Asther (2010-08-03 20:25)
Dziękuję za przepis, bardzo nam smakowało:)

malgorzatka182 (2011-02-26 20:31)
Super omlet. Bardzo smakowal wszystkim, wyszedl tak dobry ze na pokrywke nie musialam przezucac tylko od razu na patelni mi sie udalo, pycha :))

ewwcik (2011-04-07 19:33)
Najlepszy omlet jaki w życiu zrobiłam :D Gorąco polecam !!! :))

ewwcik (2011-04-09 09:37)
Najlepszejszy omlet jaki robiłam i jadłam :) gorąco polecam!!

blair (2011-09-13 20:34)
Omlet zrobiłam z własnego przepisu- na bardziej puszystą wersje, jednak skorzystałam z pomysłu 'włożenia' w środek szynki i sera, posypując oregano i wyszło REWELACYJNIE! Chłopak zachwycony i prosi o więcej ;)

pati2325 (2014-10-10 08:47)
super przepis-smakowało zarówno córce jak i mężowi .Pozdrawiam