-
Difficulty level
Easy
Ingredients:
10 plasterków gotowanej szynki,
5 jajek na twardo,
Do przybrania:
1/2 cytryny,
2-3 rzodkiewki,
sałata,
papryka czerwona,
gotowana marchewka
lub inne dowolne składniki do dekoracji
Galareta:
1 litr wody
2 łyżki octu 10%
2 łyżeczki przyprawy typu vegeta
2 liście laurowe
2-3 ziela angielskie
żelatyna spożywcza na 1 litr wody
Prepare instructions:
Galareta jest łatwym i prostym daniem, a smakuje wyśmienicie ! Przed podaniem można szynkę przybrać dekoracyjnie odrobiną majonezu. Można też zamiast dodawać ocet do galarety podać go w osobnym naczyniu na stół.
Ugotowane na twardo jajka przekroić na połówki. Owinąć plasterkiem szynki i poukładać dekoracyjnie na półmisku. Przystroić sałatą, gotowaną marchewką, papryką według uznania.
Składniki galarety zagotować, po zdjęciu z ognia wsypać żelatynę i dobrze rozpuścić. Przecedzić przez sito. Przestudzoną galaretą zalać półmisek i pozostawić do stężenia.

Zgredzik (2010-03-27 12:45)
Witam, a ile tej żelatyny wsypać? nigdy jej nie używałam i nie mam z nią doświadczenia... a przepis akurat na zbliżające się Święta :)

lexi27 (2010-03-27 16:27)
Ja zawsze kupuję żelatyne Dr Otkera na 1 litr wody, bo jest tez opakowanie na 2 litry.

lexi27 (2010-04-01 08:42)
Dokładnie całe opakowanie na litr wody (wody mozna dac troche mniej - jakies 3/4 litra, wowczas galateta bedzie bardzo dobrze ścieta). Jeśli robi pani więcej galarety np. z półtora proporcji wówczas na 1,5 litra wody wsypuje pani 3/4 opakowania przeznaczonego na 2 l. wody.