Jakiś czas temu szukałam przepisu na "Kurczaka po wietnamsku" i trafiłam m.in. tu . Wypróbowałam wielokrotnie . Wychodzi prawie tak jak w restauracjach/barach orientalnych .
Zapomniałam podziękować autorowi za przepis . Tak wiec dziękuje.
Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć czym mogę zastąpić Galam masale..? próbowałam gram masalą ale wyszło ostre i raczej indyjskie niż wietnamskie.. proszę o szybką pomoc... bo mam strasznego smaka na tego kurczaka :)
Odnośnie garam masali (bo domyslam sie, ze o nia chodzi), to ja jej nigdy nie uzywam w kuchni wietmanskiej. Ogolnie garam masala jest mieszanka przypraw, ktore mozna laczyc w roznych kombinacjach. Do kuchni wietnamskiej polecalabym jednak tego nie stosowac, podobnie jak maggi. Zamiast maggi - glutaminian sodu (mimo kontrowersji, bez glutaminianu nie da sie osiagnac smaku potraw jak z restauracji orientalnej). Zamiast mieszanki garam masala, mozna dac w wywazonych proporcjach imbir (najlepiej swiezy), czrny pieprz i kurkume, w uzupełnieniu troche kopru wloskiego suszonego i kminu rzymskiego. Raczej radzilabym nie stosowac cynamonu i gozdzikow, bo wszystko zacznie smakowac tak samo jak z popularna przyprawa 5 smakow, albo bedzie przypominalo kuchnie indyjska. Zamiast chili w proszku, lepszy jest przecier ze swiezych papryczek.
Kurczaka po wietnamsku robi się z udek z kurczaka (w lidlu są gotowe bez kości same udka). Mięso nie jest suche takie jak pierś. Zdecydowanie inny smak niż z piersi. Ani trochę nie będzie przypominał w smaku tego z powyższego przepisu.
szymonba (2009-07-12 16:20)
zasadnicze pytanie brzmi - a ile Maggi ?? w jakims innym przepisie pisalo zeby nie zalowac maggi, na patelini zeby sosu sojowego i maggi bylo z pol centymetra ..... no i nie pozalowalem, niestety bylo niejadalne ... sama sol, chyba maggi jest taka slona