Masę gotowaną około dwóch godzin, lekko przestudzoną, wylewa się na dużą płaską tacę wysypaną grubo mąką ziemniaczaną, zasypuje się nią z wierzchu, po czym wałkuje dość szybko zanim masa zgęstnieje. Dokładny proces obejrzałam na Discovery Science w cyklu "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki". Te które można kupić w Turcji, Grecji czy w niektórych sklepach w Polsce są obsypane właśnie mąką ziemniaczaną:)
Czy te 100g soli trzeba dodać na całość czy na każdy kilogram???
Dziś zrobiłam tą szarlotkę już po raz drugi. Jest naprawdę rewelacyjna:) Świetne proporcje na ciasto:) A zamiast kupnego musu dodaję zrobiony własnoręcznie z dodatkiem cynamonu. POLECAM!!! PYCHOTKA!!!!!!!:):):):):):):)
HaHa:):):) Rydze trudno znaleźć, a jak ktoś zna takie miejsce to dzieli się "nim" tylko z najbliższymi przyjaciółmi;) Ale przepis jest sprawdzony i smaczna ta zelewa więc można ją połączyć np. z opieńkami, kurkami czy kołpaczkami:) SMACZNEGO:)))
Grecy rzeczywiście używają gęstego jogurtu (u nas najlepszy do tzatzików to ''bałkański" lub "danonis" z danone - są najbardziej natyralne i bardzo przypominaja prawdziwe greckie z krowiego mleka), ale oliwę z oliwek (tylko extra virgin) dodają zawsze:) i to naprawdę sporo; jeśli chodzi o ocet, częściej jednak zastępują go cytryną; dodają też czasem troche swieżego koperku. A jeśli nie ma gęstego jogurtu wówczas polecam zwykły połączyć z serem typu feta, wówczas do sosu nie dodajemy soli:)
Pozdrawiam serdecznie!!!
Witam!
Przepis jest super , ale ja zdecydowanie polecam dodanie trzech szklanek mąki:)
Pozdrawiam
Robię małą korektę:)
Nalesniki z tego przepisu powinny być cienkie - więc i farszu jest w sam raz.
A jeśli chodzi o olej, to w opisie wykonania mówię o jednej łyżce do ciasta.
Reszta oleju potrzebna jest do smażenia farszu i naleśników (chyba że ktoś smaży na patelni teflonowej, wówczas można bez tłuszczu)