Miód przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej.
Miód po zrobieniu powinien mieć barwę orzecha włoskiego.
Miód można spożywać bezpośrednio lub jako dodatek do potraw, nie należy go dodawać do wrzątku ,powinno się zwrócić uwagę na przyprawy gdyż niektóre mogą wywołać uczulenie (np. cynamon nie jest wskazany dla dzieci)
Ze względu na dużą zawartość imbiru należy umiarkowanie go spożywać ze względu na działanie nie tylko rozgrzewające ale także na pobudzające układ trawienny.
Życzę smacznego !
Należy obrać korzeń, który powinien mieć barwę alabastru. Następnie zetrzeć go na tarce o dużych oczkach (wiórki) i przesypać je na patelnie, włączyć gaz na mniejszy płomień i mieszać drewnianą łopatką do uzyskania jaśniejszego koloru, będzie się podsuszał.(około 10 minut)
Przygotować słoik miodu i gdy imbir będzie miał jaśniejszą barwę dodajemy miód powoli wlewając go do wiórków z imbiru ciągle mieszając, w sumie kilka minut, ale należy zwrócić uwagę by miód się nie zagotował.
Na koniec dodać przyprawy czyli może to być cynamon lub goździki a także kolendra, kardamon czy nawet gałka muszkatołowa, w zależności od celu użytkowania.
Po wymieszaniu z przyprawami przelać miód z patelni do umytego, wyparzonego i suchego słoika i zostawić do ostygnięcia bez przykrycia.
Zgadza się dlatego poprawiłam przepis tak aby był teraz czytelny ( chodziło o czas aby imbir zmienił barwę ).Pozdrawiam i polecam .
kasia40 (2008-04-15 18:52)
W temperaturze powyżej 50 stopni Celsjusza enzymy zawarte w miodzie przestają być aktywne, następuje denaturacja białka i miód staje się pod względem korzyści dla zdrowia bezwartościowy.Najlepiej jeść go prosto z łyżeczki.Smakować powoli, bo miód działa także miejscowo.To błogosławieństwo dla gardła, przełyku i żołądka.POzdrawiam