-
Stopień trudności
Bardzo łatwy
Składniki:
marynata:
2 czerwone cebule
5 zabkow czosnku
100 ml sosu soja
1 lyzeczka sosu liquid smoke (mozna ominac)
2 lyzki sosu worcestershire
2 lyzki miodu w plynie
50 ml oleju rzepakowego z zimnego tloczenia
2 lyzeczki czerwonej, ostrej papryki w proszku
1 galazka swiezego rozmarynu
2 galazki swiezej szalwi
8 galazek swiezego tymianku i pare jego kwiatow
5 galazek swiezego oregano i pare jego kwiatow
Do podania:
ugotowane ziemniaki i marchewki w tym samym garnku
usmazone na masle kurki przyprawione odrobina curry sola i bialym pieprzem, koperek do posypania ziemniakow
Opis:
Poledwice oczyscic dokladnie z blon, ewentualny tluszcz nie usuwac, powoduje bardziej soczyste mieso.
Cebule pokroic na lodki, czosnek obrac i pokroic zabki wzdluz na polowki.
Marynata:
sos sojowy wymieszac z przyprawami trzepaczka do rozpuszczenia miodu, dodac olej i porzadnie trzepaczka wszystko polaczyc.
Do naczynia zaroodpornego, (odpowiednej wielkosci, poledwice maja miec ciasno) ,wlac marynate i wlozyc mieso. Obracac poledwice tak zeby marynata dokladnie dostala sie ze wszystkich stron. Na mieso wylozyc cebule i czosnek i przyciskajac reka do miesa przykryc je marynata, dodac ziola na wierzch, przykeyc folia spozywcza i wstawic do lodowki na conajmniej 3 godziny. Mieso moze sie marynowac w lodowce przez noc.
Wyjac forme z lodowki godzine przed pieczeniem.
Piekarnik nastawic na 200 st C grill bez termoobiegu. Grillowac 10 minut, odwrocic poledwice na druga strone i grilowac nastepne 10 minut. Sprawdic, czy sok nie jest czerwony w najgrubszym miejscu miesa. Wyjac z piekarnika i odstawic na 10 minut pod folia metalowa.
Poledwice pokroic na skosne plastry w poprzek miesnia, wylozyc na polmisek i zalac sosem z pieczenia razem z przyprawami z pieczenia.

kisiel (2012-11-12 21:41)
Przepyszne danie o niepowtarzalnym smaku. Ja robiłam trochę kombinowaną metodą ponieważ nie mogłam nigdzie w Szczecinie zakupić sosu liquid smoke i sosu worcestershire
Może jakaś niewielka rada jak te sosy uzyskać inną metodą ( ja zmieszałam śliwki suszone i sos barbecuie - taką radę usłyszałam od zawodowego kucharza- sos wyszedł pyszny, ale pewnie odbiegała od oryginału) . Napewno nieraz powrócę do tego przepisu. Pozdrawiam autorkę

Basialis (2013-09-18 12:52)
Przepyszne te poledwiczkia tutaj po calej nocy lezakowania w lodowceZapach marynaty jest nieziemski a ten sos - cos niesamowitego.Polecam wszystkim, roboty malo a efekt wspanialy.

marcela04 (2016-12-04 12:42)
Mam pytanie, czy w piekarniku grillujemy mięso w tej marynacie? Czy przełożyć mięso na blaszkę i wtedy grillować? Ale jak wtedy zrobić sos? Może ktoś mi podpowie ....

tingra (2016-12-04 16:36)
Hej marcela04, mieso grilluje sie w tej marynacie :)

iwett (2016-12-30 17:46)
Zrobiłam, zrobiłam na święta i powiem tak : Przepyszna.
Niestety ze względu na brak świeżych ziół posypałam suszonymi.
I również nie miałam wymienionych sosów więc do sojowego dolałam indyjsk, słodki sos.
Piekłam na grillu z para ale dłużej coś ok. 40 min. + odstanie.
Jak tylko dorwę wieże ziółka będzie powtórka :)
Dziękuję za super przepis.

tingra (2016-12-30 19:10)
Dziekuje Iwett:) Fajnie, ze sprobowalas zrobic danie, jak smakowalo, to znaczy, ze sie udalo i bez swiezych ziol i bez tych sosow w przepisie:)
Oczywiscie ze swiezymi ziolami bedzie inny aromat i smak:) Pozdrawiam!