Najka4 pierwszy Twój komentarz na WŻ i odrazu reklama .
Ja ze swej strony polecam miód od sprawdzonego pszczelarza, który sprzedaje zarówno przez internet, jak i czasami dowozi do Warszawy. Jego strona to www.miody.net.
Ostatnio słyszałam, że potrafią dolewać sok owocowy do miodu. Czego to ludzie nie wymyślą.
Mam swoją pasiekę...z tą krystalizacją to jest tak, czasem miód z późniejszych zbiorów potrafi zachować ciekłość nawet do wiosny, ale warunkiem jest ciepłe miejsce jego przechowywania. W mojej blokowej kuchni rzadko się krystalizuje...a ten sam miód przechowywany w zimnym pomieszczeniu no niestety, dawno się scukrzył....
Polecam miód leśno-bagienny z Mazur :) dokładnie znad jeziora Wigry
Sądecki Bartnik w supermarketach to mieszanina miodów, ponoć europejskich. Całkowicie płynne jak soki, nigdy nie krystalizują, Wiele lat temu mój tata miał znajomego pszczelarza i przywoził duże słoje cudnie pachnącego złota. No cóż, nie tylko miód dawniej był prawdziwy...
Jeśli chodzi o miody to w bardzo różny sposób krystalizują, jak juz wczesniej powiedziano najszybciej krystalizują miody wczesnowiosenne, rzepakowy, wielokwiatowy. Spadziowy krystalizuje bardzo długo, akacjowy praktycznie nie krystalizuje, wrzosowy ma konsystencję galaretki i krystalizuje bardzo powoli.
Czasami spotkacie państwo miody wczesno wiosenne nie skrystalizowane pomimo iż jest grudzień, Dzieje się tak dlatego iż wielu sprzedawców przechowuje miody w zbiorczych pojemnikach, a tuż przed sprzedażą miody konfekcjonowane są do słoików. Miód ze zbiornika jest ogrzewany w specjalnych urządzeniach (dekrystalizator) gdzie temp nie przekracza 38 stopni a nastepnie rozlewany jest do mniejszych słoiczków.
Mam własną pasiekę. Powiem szczerze że nie są Panstwo w stanie sprawdzić czy miód jest oszukany (wyprodukowany z syropu cukrowego). Takie wyniki mogą przedstawić tylko badania laboratoryjne.
Nie, obawiałbym się fałszowania miodu cukrem, bo nie jest to na tyle groźne dla naszych organizmów, najgorszym rodzajem fałszu jes mieszanie miodów polskich z chińskimi czy afrykańskimi gdzie niema regulacji co do leczenia pszczół antybiotykami. Midy takie mogą zawierać duże ilości antybiotyków. W Polsce antybiotyki są zabronione i nie wolno pod karą grzywny i więzienia używać ich do leczenia pszczół.
Piękne etykietki. Dziś wypróbowałam do tegorocznych pierwszych przetworów z ogórków. Fajny pomysł z naklejaniem, a co najfajniejsze można zaangażować całą rodzinkę do wycinania :) Słoiki wygladają przepięknie i z pewnością w ten sposób przyozdobione, sprawdzą się jako drobny upominek dla bliskich.
świetne, wykorzystałam od razu do opisania grzybków :-)
Te etykietki są super! :))
musze powidzieć że tak wyczerpującgo artykułu o miodach nie widziałam naprawdę świetnie napisane pozdrowienia dla autora
Dzieki , super etykiety :-) juz wydrukowalam a pomysl z naklejaniem doskonaly ! Pozdrawiam serdecznie :-)
Super etykietki!!! Podoba mi się też pomysł na ich mocowanie. Dziękuję! - na pewno wykorzystam.
bardzo dziekuję, etykietki świetne, bardzo ładne
super przyda się na nalewki :) wielkie dzięki :)