Wybaczcie dziewczyny, nie wiedzialam, że to jest zdjęcie z biblii smaków. Nigdy bym takiego nie zamieścila, bo dotąd nigdy nie zamieszczalam takich zdjęc. To zdjęcie mam od zaprzyjaźnionej Rosjanki z forum kulinarnego rosyjskiego, od której mam ten przepis a czy wy jesteście pewne, czy Biblia smaków nie zerznęła tego zdjęcia ze stron rosyjskich? Bo coś mi się zdaje, że to było odwrotnie
Ja dawałam 50 g stabilnego zakwasu lub młodego dwa razy więcej - przy czym najpierw przygotowywałam 24 godzinny zaczyn a dopiero potem ciasto właściwe.
Dziś zrobiłam na obiad. Bardzo smaczny farsz. Na pewno jeszcze nieraz wrócę do tego przepisu .
Mam pytanko, czy zamiast drożdży mogę dodać własny zakwas i ile tego zakwasu dodać?
Niezmiernie mi milo :)
Poniższe nie dotyczy Majoliki - z innej beczki
- mam 99,9 % pewności, że (przynajmiej !) 3 przepisy na piękne i wykwintne ciasto uzupełnione jest j e d n y m zdjęciem - ciastka na talerzyku kupionego w cukierni. Ale powiedzcie mi - czy to wstyd napisać
" kupiłam takie przepyszne ciastko i zdobyłam oryginalny przepis " ?
Np. w moim przepisie na " stampot " jest też 10 zdjęć z internetu, ale wyłącznie dla obrazu popularności tego dania, sposobie serwowania itp...
Dlatego robiąc cokolwiek, zawsze mam kolejność czynności na fotkach, ale nie jako "dowód że to ja " - tylko dla początkujacych - w myśl mojej świętej zasady, że lepiej raz zobaczyć niż 3 x przeczytać. Może to blog majoliki i nie ma sprawy.
A sam twarożek z koperkiem, czosnkiem i kropelką oliwy zapachniał mi.
Dorcia ! Lidl - serek Pilos. Co prawda inne smaki mają gramaturę 500g a straciatella akurat 380g (jako nowość
) ale jest naprawdę smaczny, najeżony kawałkami czekolady.
A ciasto dzisiaj jest o wiele lepsze niż wczoraj ..a ja rzadko kiedy wpadam w zachwyt nad ... moim dziełem
.
Rewelacyjne pierogi,zrobily furore na wczorajszej kolacji.Fotek niestety nie udalo sie zrobic, pochloneli w oka mgnieniu.
No właśnie.Nie chodzi mi o przepis,bo jest troszkę inny tylko o zdjęcie.Po co wstawiać zdjęcie z innego blogu ,a nie pomidorków które zrobiło się samamu?
Ale Biblia Smaków może być blogiem majoliki ?
Nie da rady mariotereso.......talerz ten sam :(
agdun - podziwiam i kłaniam się Twojej spostrzegawczości ! SERIO i bez podtekstów. Ja bez okularów nie funkcjonuję, ale mikroskop byłby potrzebny dla porównania z jakiej strony pochodzi to zdjęcie - tymbardziej, że tulipanki są do siebie łudząco podobne i na różnych stronach jest tego tysiące ! więc dlaczego majolika nie mogła ich zrobić ? Nie znam strony " biblia smaków ", a pierwszy raz to cudeńko widzialam na stronie Pinterest chyba ze 4 lata temu.
Godzinę temu wpisałam w Google " tulipanki z pomidorków koktailowych " i pokazało to co w moim komentarzu wyżej.
- i szukaj teraz zdjęcia majoliki !
No i co z tego ? Ale fajne i ładne.......rozmarzyłam się. :)
Moje klimaty :))
Zdjęcie ze strony http://bibliasmakow.pl/tulipanowe-pomidorki/
Ależ się wiosennie zrobiło mmmmnn......już mi się marzy majówka