Wlasnie szukalam jakiegos dania z boczkiem i bardzo mi sie podoba ten przepis.Zrobie go w niedziele i napisze jak wyszlo.![]()
Miło mi, że skorzystałaś i rozsmakowałaś się w niej, jak ja - to moja ulubiona mieszanka przypraw! Dzięki też, za info o metodzie mielenia!!!
Sernik upieczony ,czeka sobie w lodówce ,jutro degustacja
Zupa naprawdę bardzo smaczna! Podałam ją z groszkami ptysiowymi. Z pewnością jeszcze nie raz do niej wrócę. Pozdrawiam!
Przyprawa naprawdę fantastyczna :) na razie zrobiłam na próbę z proporcji podanych w przepisie, ale po wypróbowaniu stwierdziłam,że jeszcze dzisiaj zrobię chyba z potrójnej porcji. A dla tych którzy nie mają młynka do mielenia, maszynki czy czegokolwiek takiego, a posiadają blender z puszką (czy jak to tam nazwać:) to śmiało mogą go wykorzystać w tym celu.Poniżej zdjęcie tej puszki :)
Vegeta to tylko przyprawa, do potraw dodajemy 1-2 łyżeczki a i tak często dosypujemy soli, zwiekszona ilość soli powoduje ze vegeta potrafi przetrwać caly rok a warzywka są świeże i cudnie pachną, a w ślad za tym cała nasza potrawa
Robię bardzo podobnie, tyle, że bez chleba. Chleb często powoduje, że powstaje grzyb. Bez chleba też się ukisi.
Łatwe w wykonaniu i pyszne!!!
ja dodaje jeszcze miod i sos sojowy i wtedy sa pycha !!
Bardzo dobry karczuś
Wykrawaczka faktycznie super :)
Skorzystałam z sugestii w komentarzach i zwinęłam jak krokiety, zamiast kukurydzy dodałam fasolki czerwonej. Farsz faktycznie troszkę "luźny" ale to nieistotne bo potrawa podbiła nasze podniebienia:)
Też mi się strasznie podoba, ale ja jestem nieobiektywna :) Gładka to ona raczej nie będzie, za krótko jest gotowana, ale taka struktura jest bardzo przyjemna, prawda? Nadaje się do zimowej herbatki, owsianki, albo znakomitego ciasta.
Do tego tortu musi być użyta kawa mielona i to świeżo mielona, w przeciwnym razie tort zostanie ograbiony z najważniejszego atutu, i stanie się banalny. Pozdr.