Mam problem z kupnem budyniu toffi. Czy jest on niezbędny? Czy można go zastąpić budyniem o innym smaku lub całkowicie pominąć?
jolka60, chyba powszechnie wiadomo, że kilogram pisze się w skrócie kg a nie k, a skoro chodzi o herbatniki to "p" też wiadomo że chodzi o paczkę (bo nie wiem co by to też miało innego znaczyć). Jakoś wszystkim wiadomo co oznaczają skróty kg, gr itp. Jak na razie nikt się nie skarżył na moje skróty, a jeśli ktoś nie wie co oznaczają, to może po prostu zapytać. Nawet by mi do głowy nie przyszło, że ktoś może zrozumieć 2 k jako 2 kilo (jeszcze się nie spotkałam z przepisem w którym trzeba by użyć tyle margaryny na takiej wielkości blaszkę.
To jest drugie ciasto które zrobiłam z Twojego przepisu, pierwsze to ,,Śnieżna pantera" i powiem że zdecydowanie ,,Gruszkowe ciasto'' przypadło mi do gust.Jednym słowem pyszne. Robiłam ze świeżych gruszek podgotowanych w syropie z cukru i soku z cytryny, dałam więcej jogurtu bo śmietany miałam tylko 0,5l. Dziki za przepis;)
Ciasto przepyszne!!! Robię do niego różne farsze. Dziś np z tuńczykiem i lazurem;-) Pomysł podawania z keczupem to profanacja;-P
Dla mnie z majonezem to już inna sałatka!!! Mam również w swoich przepisach taką właśnie wersję, nieco cięższą niż olej-ocet, ale ona za jakiś czas się u mnie pojawi.
ładnie wygląda ... cieszę się że smakowała
Wspaniałe ,puszyste buleczki
Megi nie tyle ze mnie chytrus co gapa.Skojarzyłam,że puszka ma mieć 400 gram,a to ma być owoców 400g.Tak to jest jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem
może za duzo wody wlalam i dlatego.
sos ma smak zupy jarzynowej. nie przypadło mi do gustu danie ; )
Przyłączam się do wszystkich okrzyków zachwytu nad tym przepisem dodam też że wykorzystałam go w piątek a zamiast kurczaka dałam filety z mintaja usmażone i przyprawione tak jak kurczak -gyrosem dzieci się nie połapały ,że to ryba
Basiu,może nie powinnam,ale jednak wtrącę się do wymiany zdań pomiędzy Tobą a "ifką".Używasz dziwnych skrótów i pewnie odczytała '2 k.margaryny" jako 2 kilogramy.Jeśli nie ma doświadczenia w pieczeniu,wcale Jej się nie dziwię.Skrót powinien być jasny,w wyrazach,w których się ich powszechnie używa.Podobnie,jak "7,5 p.herbatników".Nie można napisać po prostu "paczki"?Przecież to nie teleturniej "zgaduj-zgadula".No,jeszcze taki drobiazg.Możesz np napisać "dwie warstwy" lub "2 warstwy",ale wylewać na "drugą warstwę",nie na "2 warstwę".
2 budynie po 40 g.
Składniki tej sałatki kołatały mi się po głowie ...tak jakby ją wcześniej znałam ....być może w dzieciństwie taką i jadłam ....wypróbowałam Twojej i jest bardzo dobra od siebie dodałam łagodniejszą czerwoną cebulę ....moje dzieci mimo ,że jej nie znały przyznały ,że smaczna :) ....dziś mieliśmy na śniadanie ....polecam :)