Jak dobrze, że ten przepis znalazłam!! Zamiast rumowego aromatu dodałam cytrynowy?
Nie rozlecą się , to ciasto robię przez cały sezon truskawkowy.biszkopty będą na tyle mocno obtoczone śmietaną że stworzą zwarty spód,wystarczy dobrze schłodzić.
Tak jest, warzywa gotujemy osobno, aby z łatwością je zblendować w osobnym naczyniu, a następnie połączyć z duszonym mięsem i pieczarkami :)
czy dobrze rozumiem że sos pieczarkowy mamy połączyć z sosem z warzyw w jeden sos?
Nie, ja się tak szybko nie biorę za przygotowania. Jedynym odstępstwem jest piernik 6tygodniowy, ale on sobie po prostu stoi w lodówce i niczego nie chce. Chyba przygotowuję zdecydowanie mniej jedzenia, stąd różnica. Dekorowaniem zajmują się dzieci, więc i dom i choinka wygląda jak nieszczęście ale już "wyrosłam" z poprawiania, im to sprawia mnóstwo frajdy, ja mam spokój-wszyscy zadowoleni. Poza tym jakoś nie mam presji, że tych potraw wigilijnych to 12 ma być... kto to zje? A w I dzień świat staram się zawsze namówić towarzystwo na jakąś wycieczkę, ostatnio był Watykan :) Tak mijają dni na luzie i zaraz jest po Świętach. A jakbym się jednak zmęczyła to mąż zabierze Najmłodszą do babci na godzinkę-dwie a ja z nogami do góry wypoczywam. Moja metoda na święta to po prostu uświadomienie sobie, że to tylko 2dni, na które ni warto tracić połowy wypłaty czy brać kredytu i zasuwać z przygotowaniami w szalonym tempie. :)
W listopadzie parzę mak, mielę w maszynce i zamrażam. Przed świętami do rozmrożonego dodaję jajka, rodzynki i co tam jeszcze trzeba i jest masa makowa. Można tak zrobić z makiem gotowym, zmielonym.
Śliczne zdjęcie! Cieszę się, że ciasto posmakowało!
pyszna :) z dnia na dzień coraz lepsza. polecam.
Dziękuję, pomyliłam się, źle dodałam, jako "dyskusja" - dziękuję, Mamo Różyczki
Dziękuję pięknie
Do dekoracji pieczeni , można użyć sałatek, ryb , śledzi.
Każdy może wy myśleć do czego użyć marynowany winogron.
świetny przepis.polecam!!! korzystam z niego bardzo często.
Dynie rozcinam na 4 części, wydrążam miąższ z pestkami. Układam na blascze wyłożonej folią aluminiową. Piekę ok 1h w 180st. Uieczoną, odciskam z nadmiaru soku, obieram, miksuję blenderem.
Pozdrawiam :)
Trzeba lubiec takie kwasoty to fakt,jesli ktos lubi to przepis napewno doceni :)