Moczka z głową z karpia--pierwsze słyszę
(ja jak nie mam pasternaku to dodaje pietruszkę)
Mmmm, uwielbiam moczkę...a gdzie tam jeszcze, hihi, wczoraj miałam sen ,że pierniki piekłam już:)
Dzisiejszy debiut w mojej kuchni :)
Zupka pyszna. Co prawda moja wyszła dużo bardziej gęsta niż na Twoim zdjęciu i bardziej zielona (to chyba przez pastę curry, chociaż dałam 2 łyżeczki, a nie 2 łyżki), ale to nie zmieniło faktu, że była znakomita. W sam raz na deszczowe popołudnie.
Biały mak niestety jest bardzo trudno dostępny, można zakupić go na allegro lub zamienić na zwykły mak, który jest dostępny w sklepach. Golden syrup można dostać już w wielu supermarketach, często zastępowany jest miodem.
Wierzch z kwaśnej śmietany i czekolady jest płynny, dlatego też trzeba go podpiec, czekolada nie spłynie na 100 % jeśli zostanie zapieczona w piekarniku :)
A gruszki koniecznie ze słoika?
Mam nadzieję, że jeśli zostanie zrobiony to posmakuje:)
Pyszne, a do tego szybkie i łatwe w przygotowaniu :)
bardzo zaciekawiło mnie to połączenie, wypróbuje :)
zakochałam się w przepisie! Wersja waniliowa obłędna (na śmietanie 36% dużo lepsze niż na jogurcie)
Wygląda przepysznie Pozdrawiam
Można dodać 1 jajko ale niekoniecznie Pozdrawiam
oj smaki mi zrobiłaś tym przepisem!
zastanawiam się po co piec jeszcze ciasto kiedy mamy zrobiony już wzorek przecież czekolada nam splynie