To jest to czego szukałam - ciekawa jestem jak długo można przechowywać takie śledzie w słoiku. Dziś będę robiła.
Szukam nowych przepisów na śledzie na Wigilię. Powiedz mi proszę czy te ogórki to w końcu konserwowe czy kiszone?
Robię to ciasto z identycznego przepisu i podobnie jak autorka, margarynę rozpuszczam w ciepłej masie , co gwarantuje, zenie będzie grudek:)) Ciasto jest przepyszne i nigdy się nie przejada:))
Tak dłuuugo i powoli....dokładnie tak jak pisze Anai.
Mamo-Różyczki fajne te Twoje galaretki wyglądają
A jeżeli chodzi o nazwę (hihi),to myślę, że galareta z mięsa też by było prawidłowo
Ale tak czy siak wiadomo o jaka galaretę chodzi ![]()
Ale słodziaki! Prześliczne są te twoje bałwanki:)
Bardzo dobre to ciacho,tez takie robię i pięknie się prezentuje na stole.
dziękuję za odp.mam nadzieję,że to jest przyczyna bo już zaczęłam nawet podejrzewać,że to pietruszka nadaje biały kolor galarecie:-)
Bardzo smaczne danie:) polecam ! :D
Wczoraj wypróbowałam, faktycznie smaczne i doskonale zachowują kształt.
pa1982 sądzę, że właśnie w tym problem...
Ja zalewam zimną wodą, bardzo powoli doprowadzam do wrzenia, odszumowuję, i nadal na bardzo małym ogniu gotuję do momentu aż mięso (w zasadzie nogi, bo mięso wyjmuję ciut wcześniej) zacznie sie rozpadać... Nigdy nie wsyszła mętna :)
kochani co robicie,że wam wychodzi taka przeźroczysta (czysta)galareta?mi za każdym razem wychodzi biała,może gotuję na za dużym gazie?
Mamo - Różyczki jeszcze raz mnie przeprosisz i mnie diabli wezmą... ![]()
Ten przepis funkcjonuje u mnie w rodzinie pod ta nazwą więcej lat, niż ja sie po świecie plątam, nie widzę więc potrzeby, żeby ją zmieniać... ot, wsio ;)
Pyszna zupka, u mnie dzis do podania:)
Anai, już nic nie mówię, ale fajna nazwa by była n.p.Galareta z mięs mieszanych:) Jeszcze raz przepraszam że wtrąciłam swoje 5 groszy.Serdecznie pozdrawiam:)
Mamo - Różyczki która jest która?
Bo moja wygląda na ogół, mniej więcej jak ta na zdjęciu nr 2 :D