przepraszam że zapytam, co to jest mieszanka kofte kebab?
lub gdzie coś podobne kupić lub jak zrobić? pozdrawiam ![]()
Bez zbędnych modyfikacji, bo zamiana pieprzu białego na czarny to żadna zmiana - baaaardzo dobra;) Pozdrawiam
Zrobiłam :D w smaku extra, nie wiem dlaczego wymyśliłam, że upieke to w papierze do pieczenia... (O ja nie mądra... moja połówka mi jeszcze pommogła...) efekt był taki że w papierze zrobiły mu się dziurki i całe mleko albo jego większość podpłynęło między papier a blaszke i aromat przypalonego mleka był wszechogarniający...a ciasto sie przykleiło do papieru tak, że trzeba go łyżeczką wyskrobywać, ALE NAPRAWDE WARTO. Użyłam szarej renety i puściła strasznie dużo soku.Robiłam w keksówce chyba standardowej (acha, zrobiłam z 1,5 porcji). Warstwy miałam takie: mieszanka-jabłko-mieszanka-jabłko-mieszanka-jabłko popruszone dosłownie 2 łyzkami od zupymieszanki i mleko, kgtóre wylądowało pod papierem. GENERALNI ciasto super, bede próbowac tym razem bez papieru :) Pozdrawiam i dziękuje za przepis
pycha. wracam tu kolejny raz.
z tym, że ja korzystam z samego przepisu na zalewę, resztę każdorazowo robię inną. tym razem zaleje śledzie olejem, może jakiegoś ogórka kiszonego dodam :) uwielbiam śledzie :)
Najlepsze muffiny jakie do tej pory jadłam!! Zamiast groszków dodaje jedną mleczną czekoladę i pół gorzkiej bardzo drobno posiekane.Muffiny bardzo ładnie wyrastają, są wilgotne i bardzo czekoladowe. Niebo w gębie :D
robiłam kiedyś obłędną tartę z figami suszonymi, gotowało się je najpierw w mleku, potem miksowało.. muszę odgrzebać ten przepis
Damy radę
Ha, chyba będę musiała, bo żołądki uwielbiam -czy to w sosie czy to w zupie:)
Tylko żebyś mnie później nie wyganiała!
właśnie się upiekły - fajna sprawa :) u mnie wersja z przysłowiami na wesoło "kto rano wstaje ten leje jak z cebra" itp ;) pozdrawiam i dziękuję za ciekawy przepis
Jeśli masz w swich zbiorach jeszcze jakieś fajne przepisy z wykorzystaniem suszonych fig, to wrzuć na stronkę, a ja chętnie wypróbuję, bo to moje klimaty smakowe.
Ja zrobilam z Nutellą , są super. Rety ....jak się wszyscy zajadali. Myślę , że można je zrobić na sto różnych sposobów z grzybami , mięsem itp. , posypać grubą sola i podawać do barszczyku. Ja także dodałam więcej mąki , widocznie czasem tak trzeba. Dzięki za przepis.
Pomysł fantastyczny!!! Nie ma co się obawiać barwników, wcale nie daje się ich oooogromnej ilości, jak to ktoś się tu przeraża, wystarczy dozować odrobinkę na końcu wykałaczki, są takie świetne barwniki w sprzedaży na allegro, pięknie barwią. Jeszcze raz gratuluję pomysłu! Pozdrawiam!
a zapomnialam dodac ,ze nie robie takich wielkich kulfonow ( bez urazy ;)) z 1,5 porcji ciast i 0,5 miesa wychodzi mi okolo 8-9 szt
Doroti_23 dziękuję za tak szybką odpowiedź:)
Ja właśnie zamierzałam upiec każdą roladę z 3 jaj,zastanawiałam się czy może być mniejsza blacha,ale teraz jak czytam Twoją odpowiedź doszło do mnie,że rolady z mniejszej blachy byłby krótsze niż całość,więc upiekę je tak jak Ty-każdą z 3 jaj i foremka 30x40:)
Dam znać jak wyszło:)Premiera na święta:)Pozdrawiam cieplutko:)