dziekuje za szybka odpowiedz wlasnie zaczynam je robic :) dziekuje
Zrobiłam z aromatem rumowym i szczerze mówiąc szału nie było (mam nadzieję, że z cytrynowym będą lepsze). Lepiej się formuje kulki w lateksowych rękawiczkach, a w kwestii czekolady powiem, że mi lepiej się je pokrywało taką gotową polewą do ciast- jest rzadsza od roztopionej czekolady (bo i tą też oblepiałam kulki), dzięki czemu kulki mniej się sypały.
ogółem przepis dobry, kulki też są smakowite i na pewno zrobię je jeszcze nie raz :)
Dziękuję Wkn, teraz będę ze spokojem czekała aż dojrzeje, a w opinii napisałam już że uczknęłam trochę ciasta, pyyyyyszne pierniczki.
Bogdziu, tak pisałam, z surowego ciasta można od razu piec pierniczki lub przechowywać je w chłodzie, aby nieco dojrzało. Nic nie powinno mu się stać, więc śmiało odłóż do leżakowania :)
zupka pyszniutka!
Odjęłam z garnka trochę ciasta i na próbę upiekłam 2 blachy ciasteczek, właśnie chrupiemy z kawą. Bardzo smaczne, polecam przepis i dziękuję.
Tak, bo właściwie to w tortownicy (możliwość odpięcia dołu po upieczeniu), najlepiej się piecze i nie jest ona zazwyczaj używana do innego typu wypieków. Obecnie są dostępne różnego rodzaju kształty i rozmiary tortownic. Z racji, że piekę torty w dość dużej ilości i na różne zlecenia, tu wybrałam tortownicę prostokątną o rozmiarach 35cm x 24cm. Dla przykładu jak ona wygląda wrzucam link do tortownicy o której mowa. Tego typu tortownice są dość kosztowne, więc nie widzę przeszkód, aby użyć tradycyjnej blaszki. Pozdrawiam.
http://www.amazon.co.uk/Kaiser-623016-Springform-Rectangular-Transportation/dp/B004YIUIUQ/ref=pd_sim_sbs_kh_5/279-3886618-6439701
Zrobiłyśmy sobie dzisiaj z córą na śniadanie,byłam do tych tostów sceptycznie nastawiona ale przyznaję,że są bardzo smaczne!!!Pieczywo tostowe pełnoziarniste,masło czekoladowo-orzechowe,bo takie miałam i banany to bardzo sycący,ciepły i energetyczny posiłek na początek dnia.
Rogale SUPER !!! Polecam
Słoik taki, jak od majonezu 280g
Proponujesz tortownicę do pieczenia,a widzę że Twój tort jest prostokątny,w czym piekłaś forma jakiej wielkości??
bardzo smaczne mięsko:)
Dzięki za pomoc :).
.........szukalam przepisu na racuszki ...przepisy byly dosc skomplikowane ,wymagaly duzo czasu na ich zrobienie,ten przepis okazal sie najlepszy ,racuszki wychodza pyszne ,przygotowanie trwa doslownie kilka minut ,pozniej tylko czas na wyrosniecie ,robie juz trzeci raz -placuszki znikaja z talerza w mig....dziekuje za dobry przepis i polecam szczerze innym
....