Jak mam rozumieć składnik: "1 budyń śmietankowy na 3/4l mleka". W przepisie nie ma mleka przecież :).
Wczoraj zrobiłam ziemniaczki z Twojego przepisu. Do rękawa włożyłam jeszcze 2 udka z kurczka. Niestety jak dla naszej rodzinki jest to danie za "ciężkie". Możliwe, że to wina kurczaka, chociaż udka były małe i wykroiłam cały tłuszcz, zrezygnowałam też ze smalcu...
Robiłam już to ciasto, jest pyszne, ale zastanawiam się czy można użyć truskawek mrożonych. Chciałabym je zrobić, ale już świeżych truskawek nie ma, a nawet jak by były to będą bardzo drogie, proszę o odpowiedź.
Jak duża ma być lyżka,bo są różne.
Potwierdzam, że z ryżem pyszna jest :)
Bardzo dobry gulasz!!!często podaje go z plackami ziemniaczanymi.Pycha
Świetne pierniczki-robiłam je w tamtym roku.W tym roku je powtórzę.Super.I bardzo polecam.
Marrakesh mają być dwie warstwy jablek w środku ,mnie zostało troche sypkich produktów wiec posypałam wierzch jabłek to nie zaczkodzi ,potem zalać to wszystko równomiernie mlekiem .Mam nadzieję że ci wyszło.
Zuzanno248 jak widzisz ja robiłam w kesówce była dosyć długa więc zrobiłam z podwójnej porcji i wyszła cała po czubek ,jeżeli masz małą kesówkę to może być jedna porcja .A jak robisz w tradycyjnej blaszce 25/28 też radzę zrobić z podwójnej porcj.
znowu pieczemy :-)
Witam, 100 gram kakao
Tak Ewuniu - por pasuje z piersia i innymi pieczonymi / prozonymi mieskami rowniez. Czesto wkrawam caly do prozenia miesa ( gulaszu i innych ) zamiast cebuli - jest wspanialy sos. ( chyba ze ktos zdecydowanie nie lubi pora ! )
Ewuniu - ten konkretny przepis, podpatrzylam kiedys na weselu i kucharka powiedziala mi jak te roladki robila. Ale nie raz pisalam w komentarzach - ze kuchnia to nie apteka - mozna poszalec i zmieniac w/g wlasnego gustu.
Nad Twoim komentarzem, pisze bogna38 ze przepis " schab + piers " jej nie zachwycil. Na co ja jej odpowiedzialam, ze byc moze lepsza bedzie karkowka - tansza i soczystrza od schabu - i wstawilam zdjecie rolad z powyzszego przepisu, - ale z karkowki - bo akurat robilam.
Trudno mi powiedziec Ewuniu co jest lepsze. Moj malzonek twierdzi, ze zdecydowanie karkowka z piersia jest lepsza i duuuuzo pora. Bogna38 nad Twoim komentarzem tez twierdzi ze z karkowki bardziej jej smakowaly.
Zrob karkowke z piersia - tak jak na powyzszym zdjeciu - a co reszty - trzymaj sie przepisu - sposobie wykonania i dodaniu pozostalych skladnikow..
To nie jest obiad tani - i lezy mi na sercu bys nie byla rozczarowana a domownicy nie marudzili przy stole. Dlatego daj znac kiedy zrobisz. Pozdrawiam Ciebie milutko !!!
potwierdzam! danie jak z restauracji! pppppyyyycha :)
A włśnie teraz patrzę a rolady są po 4 jajkach wiec to jest przepis z książki a ja sobie go zmodyfikowałam gdyż były za duże ja zmniejszyłam do 3 jaj
Witam JAGUS:)
Rolady pieke w blaszce o tych właśnie wymiarach i każde ciasto biszkoptowe robię po 3 jajach więc te biszkopty nie są wysokie czy w miejszej to nie wiem nigdy nie próbowałam.
Pozdrawiam Doroti_23