Mój pierwszy zakwas zrobiłam 2,5 roku temu i do dziś piekę z niego chleb (raz w miesiącu) - zawsze go przygotowuję z mąki typ 720 i w plastikowej misce :-), a trzymam go w lodówce. Prawda, że przepis i czynności są proste, ale bez wagi kuchennej nie odważyłabym się robić zakwasu. Zachęcam wszystkich czytających do pieczenia chelaba na zakwasie!
Witam
Robię ten przepis od paru lat, jest rewelacyjny:) Tylko,że dla mnie jest to za duża porcja.Ja dzielę ciasto na cztery części , kurczaka na cztry, itd.
Wychodza fajne porcje, do tego sałatka i kolacja mniam mniam :)
Zrobiłam rybkę:) nie dotrwała nawet dwóch dni. Bardzo smaczna, krucha i zalewa idealna - octu w sam raz!:) polecam każdemu niezdecydowanemu i dziękuję ślicznie za przepis. Z pewnością powrócę do niego na najbliższej Wigilii :) Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź. Właśnie wczoraj upiekłam Twoje ciacho w tej mniejszej blaszce i wszystko byłoby super gdyby nie ta beza. Twoja jest wysoka pulchna i chrupiąca a moja klapnięta i gumowata. Co zrobiłam nie tak?
Sos waniliowy pierwsza klasa.Polałam nim pierogi z truskawkami.Ja wykorzystałam śmietanę 18% kwaśną.
Pyszne i nie wymaga stania przy garach :)
Pyszne, na zewnątrz chrupkie, w środku wilgotne.
100 g masła orzechowego, to 4 łyżki z lekką górką (nie płaskie i nie super czubate). Sprawdziłam to kładąc masło łyżką do miski stojącej na wadze :)
Dziękuję Makusia!
Pychaaa ! :-) Zawsze mi wychodzi, a w pieczeniu nie jestem mistrzynią :) Polecam i dziękuję za przepis
Jak na mój gust za długo piekłaś ja robie ciasto wielkości blaszki piekarnika i w termoobiegu pieke zwykle góra 15 min bo pizza jest cieniutka - pamiętaj że praktyka czyni mistrza :)
Witam, specjalnie założyłam tu konto,żeby skomentować przepis...powiem tak - nigdy mi ciasto nie wychodzilo, dlatego skorzystałam z tego przepisu czytając liczne komantarze....hmm...rewelacja...ciasto w ogole nie kleiło mi się do łapek, zrobiła sie ladna kulka, wszystpo pięknie wyrosło, cud miód i orzeszki....wyłozyłam na blache, super,... problem zrobił się dopiero jak po 25 minutch, kiedy je wyciągnęłam i kroiłam jeszcze ciepłe, bo nam ślinki już leciały, o mało noża nie połamałam. Prosze powiedzcie, dlaczego to ciasto wyszło mi twarde po upieczeniu??????????????????? Za mało wody? z a krótko rosło?? DLAczego??? Pozdrawiam
PRZEPYSZNE ogórasy! Dziękuję za przepis, który powędrował w świat. Co prawda zalewy zrobiłam więcej (na podstawie komentarzy) i upychałam ogóraski (kroiłam ze skórką w plastry) na siłę, ale warto było! Za rok powtórka.
Ostatnio tylko to ciacho piekę, obłędne!
Oyszna, aromatyczna, polecam!
Pyszne danie, polecam!