Ale śliczna ta laleczka:)
moim skromnym zdaniem, a robie te ziemnniaki ponad 20 lat, to robienie ich w szybkowarze zabija ich smak, bo jeszcze jak się doda wody to te ziemniaki się ugotują i zaparzą a nie upieką, ja mam przeznaczony na nie garnek, o który się nie boję, że się przypali, pieką się około 1h i na prawdę smakują wiele lepiej ... ale każdy robi inaczej
Ja wylewam wode w ktorej sie moczyla,jak rowniez pierwsza wode po zagotowaniu.Moze to tylko moje odczucie,ale wzdecia sa w duzym stopniu zredukowane;)
Czy jest to ciasto bez wyrastania, bo wg przepisu zaraz na ciasto nakład się mak i smaruje białkiem i piecze.
Wlewając tyle wody to danie będzie ugotowane,a ma być ,,uprażone'',robię w szybkowarze,tak jak napisałam,uważam ,że tłuszcz z boczku,kiełbasy ew.z dodatkiem oleju oraz soki wydzielane przez cebulkę i ziemniaki wystarczą.
U mnie ziemniaki w szybkowarze gotują się 7 min, ale muszę zawsze mieć 2 szkl. wody. Nie wiem czy tę potrawę mogę gotować bez wody, trochę się boję, choć zdarzyło mi się 2 razy zapomnieć nalać wody do ziemniaków, ale na szczęście nic się nie stało, widocznie woda z ziemniaków wystarczyła. Mam szybkowar z tefala i w instrukcji pisze żeby zawsze wlewać co najmniej 25cl wody i tu jest problem, bo nie wiem ile to jest. W instrukcji pisze 25cl czyli 2 szkl. (0,5l) wody, a gdzieś tutaj wyczytałam, że to 250ml. wody i sama już nie wiem, czy mam lać 0,5l czy 250ml wody, może ktoś mi podpowie?
Ja niestety nie mogę zgodzić się z moimi poprzednikami.Przepis sam w sobie dobry ale sos jest okropny! Może przez tą mąkę? nie wiem w każdym razie mnie nie smakował spróbuję opcji bez mąki może będzie lepszy.Pozdrawiam
Ciasto kruche pychota, ja zrobiłam z samych jabłek tylko z większej ilości:) a do piany z białek dodałam torebkę kiślu cytrynowego:) też dobre wyszło:) POLECAM POLECAM POLECAM!!! Później wstawie zdjęcia:)
ciasto bardzo dobre. ja piekę w rozgrzanym piekarniku w temperaturze 160 stopni ok 45 min
Danie polecam ,bardzo dobre.Taka mała podpowiedz ,zamiast sznurka ,to lepiej minutkę pogotowac pokrojony w dłukie paski por itak wyjdzie nam naturalny sznureczek do przewinięcia.Pozdrawiam
A właśnie mam w planach zrobienie szarlotki i jak znalazł przepis na wykorzystanie skórek z jabłek :)
PYCHOTA!!!!!!
Niania, miło mi bardzo że smakowało:)
Dzięki za miłe komentarze :)
Wskakuje do ulubionych,zrobie corci takie cacko! Fotki sa mega i kusza ze az slinka leci! pozdrawiam :)