A ja tak nieśmiało makuś proponuje aby do wkładu warzywnego dorzucić kawałeczki imbiru .. Wtedy to zaraza i zima nas się nie ima ...
uwielbiam dodaję jeszcze skrzydełka bo lubimy no i por - pychota!!!!
Ja wody nie dolewam,boczek wcześniej z kiełbaską przesmażam i przeważnie ten tłuszcz wystarczy,ziemniaczki i bebulka puszczą swój ,,sok''i jest ok:)
A po naszemu duszonki ....
Bardzo pyszne i delikatne. Zrobiłam na oleju zgodnie z przepisem, ale skoro wychodzi mi 12 placuszków, na 6 łyżkach oleju (1 łyżka ma ok. 110 kCal), to myślę, że gdybym zrobiła tak jak zwykle robię placuszki z olejem w cieście (2 łyżki max.) i smażone już bez tłuszczu to zaoszczędziłabym na porcji 440 kCal... ale ciekawe czy tak samo by smakowały, ehhh, pewnie nie...
rozumiem że trzeba wlać trochę wody do szybkowara bo na sucho to nie?
U mnie też się je robi na zewntrz,nazywają się też ziemniaki po cabańsku,mieszkam w Chrzanowie,więc robimy je na polu:)
Przepraszam za przeoczenie,przepis poprawiony:)pozdrawiam
Bardzo smaczna ta surówka.
Dodam, że wyszła mi jakaś mega ilość, jak dla wojska - musiałam gotować je w dwóch partiach, razem 24 sztuki, całkiem spore, obiad na 2 dni mam z głowy, a i zamrażarka zapracuje na siebie:)
Dawno temu robiłam coś podobnegi i to była porażka - więc miałam pewien uraz do tego dania. No ale nabrałam odwagi i zrobiłam - i okazały się przepyszne! Moje małe modyfikacje - surowe pulpety obtoczyłam w mące, co pozwoliło mi zagęścić sos, a do sosu dosypałam resztkę Fixa do spaghetti napoli, bo mi wpadl w ręce:) Ryż troszkę obgotowałam, bałam się dodawać surowego. Ale reszta przepisu - bez zmian, i naprawdę bardzo smaczne.
Zawsze bałam się zrobić bigos, wydawało mi sie to tak strasznie trudne, czasochłonne i ogólnie wymagające jakiegoś mega wtajemniczenia kulinarnego:) Doskonały bigos robi mój tata, i bałam się rzucić mu wyzwanie:) No ale muszę przyznać, że ten przepis jest genialny, prosty i zarazem doskonały. Mąż powiedział, że w życiu takiego dobrego bigosu nie jadł - pyszny, aromatyczny, bogaty w mięsko wszelakie, jak na mój pierwszy bigosowy raz - poezja:) będę robić już tylko według tego przepisu, jest boski. Zrobiłam z 3 kg kapusty, 3 dni jedlismy ten bigos, a i całkiem sporo zamroziłam - wiadomo, odmrażany najlepszy.
Jaki to ma być parmezan starty czy w całości