Bardzo fajne ciasto - lekkie, aromatyczne, z cudownie chrupiącą skórką. Ja piekłam je w keksówce, wzięłam trochę za dlugą i ciasto wyszło dość niskie, ale naprawdę pyszne. Jeszcze do końca nie ostygło, a zjedliśmy z mężem 90% :) Dodam ze mojej 15-miesięcznej córci też bardzo posmakowało - am, am, am:)
U mnie w domciu robi się ,,pieczone" w garnku żeliwnym na ognisku lub gdy nie ma pogody to w kominku! Dodajemy też odtłuszczone mięsko golonki. Pycha. Pozdrawiam.
Ciekawe, skąd wzięłą się nazwa dla tego prostego budyniowego przekładańca. Nie spotkałam się z nią jeszcze.
Makado. Mikado to całkiem inne ciasto, bez kakaa i ze śmietaną,
Trudno mi wyrazic jednoznaczna opinie, gdyz mi i corce ten ryz smakowal, natomiast mojego syna odrzucal sam zapach. Niewiem dlaczego, bo wszystko robilam wg. przepisu, no ale sa rozne gusta i smaki. Niestety jako danie obiadowe odpada, bo nie chce mi sie robic dodatkowego obiadu dla syna, ale jako danie kolacyjne jak najbardziej - w koncu synek moze dostac suchy chleb i wode, nawet mniej kaloryczne ;)))
Niania, bardzo mi miło:)
Aggusiu, mieszkam teraz na wsi i warzyw w piwnicy mamy bardzo dużo na zimę, więc korzystam i robię surówki. Wcześniej córka wygrała robot kuchenny, więc bardzo się przydał teraz, bo szybko trze warzywa:)
Jak mam natchnienie, to wkładam do niego obrane warzywa i jak wszystko zetrze, to mieszam i pakuję w woreczki, mrożę i będę miała włoszczyznę na zimę do zup i sosów, super sprawa. Mycia dużo też nie ma, tylko pojemnik i tarkę pod wodą:)
Pyszna zupka. Ja ją troche zagęściłam mąką bo lubiemy takie gęstrze zupki. I zamiast śmietany dałam mleko ale zawsze to robie w zupach..
Bardzo smaczne!!! Królowały dzisiaj na stole wraz z innymi, robionymi z białego sera (mmzawada). Oba rodzaje posmakowały i zagoszczą u nas na stałe!!! Polecam!!!
Kluseczki bardzo smaczne i delikatne, Baaardzo smakowały całej rodzince! Polecam!!!
MR dla mnie obiad podany z 3 surówkami to marzenie :):) Pieknie to wszytsko wygląda aż mi slinka cieknie. Dodaje do ulubionch
Nasza rodzina uwielbia ziemniaki z parowaru - mają jakby więcej smaku, który trochę odbiera woda podczas tradycyjnego gotowania. Ale muszę przyznać, że nam też czasem brakuje nieco soli w ziemniakach z parowaru, dlatego sięgamy po małą sztuczkę i... po prostu w trakcie gotowania mniej więcej 2 razy odkrywamy pokrywę i oprószamy ziemniaki solą. To działa :)
Evita007 - Ania na pewno dostałaby rumieńców na policzkach, gdyby miała taki przywilej jak ja, czytania Twoich i innych osób pochlebnych wpisów z powodu jej oszałamiającej urody.
Nieznana22 - twórczyni Ani ma za to wypieki na twarzy :-D, dzięki!
No to jest dopiero pomysł...........do ulubionych. A dziś właśnie sie robią roladki schabowe z kapustą kiszoną oczywiście według twojego przepisu.
Uwielbiam rybkę robioną na parze. Robię zawsze łososia (bo niema ości) skrapiam cytryną i posypuje koperkiem (zawsze mam od mamy z ogródka zamrożony na zime). Niestety jestem zwolenniczką soli i ziemniaki gotowane na parze mi niesmakują.