To snaczy, że smakowało?:P Bardzo się cieszę i pozdrawiam!
Wczoraj robiłam je pierwszy raz, nie odbiegają od tych z cukierni. PYCHA
Świetny pomysł na wykorzystanie mięska z rosołu :) Już wiem, co będę dzisiaj serwować na obiad....
Cisato jest pyszne ale masa ajerkoniakowa nie wyszła mi tak jak u ciebie piankowa tylko troszkę luźniejsza mimo iż zrobiłam wszystko dokładnie jak w przepisie! Goście byli zachwyceni ciastem ! Pycha :)
czy to kakao to instant czy zwykłe?
Pralinko, bardzo pyszna ta zupka. Rodzice mowią na nią "Parzycha"
gotowałam ją juz kilka razy :)
pozdrawiam ciepluchno!
zupę robiłam już 3 razy :)
za kazdym razem jest coraz to lepsza :)
smakuje rodzicom, mnie, chłopakowi, sąsiadom :)
WKN wiecej takich przepisów :)
figencja, dziękuję za skorzystanie z przepisu, następnym razem spróbuję Twoją wersję z suszonymi śliwkami bo je uwielbiam :-)
annuszkab już poprawiłam, dziękuję za uwagę :-) Szkoda że Wam nie posmakowało ale ciesze się że przynajmniej wykorzystałaś sos, sama myślałam żeby zrobić kiedyś z nim gulasz, ale jak narazie to brak czasu :-)
A ja pisze małe sprostowanie, Zupy wyszło naprawdę duzo, ale domownicy w ciągu dwóch dni wcięli wszystko, smakowała bardzo więc może niepotrzebnie sie czepiałam? Myślę że te 1,5-2l w zależności od ilości domowników będzie w sam raz. Pozdrawiam autora przepisu:)
Zrobiłam. Smak specyficzny, nam nie przypadł do gustu, a w tym przypadku to właśnie rzecz gustu. Zostało dużo tego sosu z dodatkami i wyczarowałam na tej podstawie przecudny bigos.
Trzymałam sie przepisu i o mały włos, a zapomniałabym o szalotkach, są wymienione w składnikach, ale w przepisie juz nie;)
megi65... ale piekny warkocz!
nie spotkałem się na stronkach Macieja Kuronia czy też na stronkach Jego Synów z taką nazwą - jest lecz pod nazwą Gruszki Piękna Helena Gruszki Piękna Helena
Przepis z programu Kuroniowie rozgryzają (odc.7)
trudność: łatwe
rodzaj dania: Desery
Składniki:
4 duże, dojrzałe gruszki
3 łyżki cukru
2 łyżki soku z cytryny
pół laski wanilii
100 g gorzkiej czekolady
1 łyżka masła
50 ml brandy
4 łyżki uprażonych płatków migdałowych
12 kulek lodów waniliowych
Przygotowanie:
Do rondla wlewamy 2 szklanki wody, sok z cytryny, dodajemy cukier i wanilię, gotujemy pod przykryciem 5 minut. Gruszki obieramy, pozostawiając ogonek, wydrążamy nasiona. Gruszki ustawiamy pionowo w syropie i gotujemy 10-15 minut. Gdy będą miękkie, wyjmujemy je, osączamy i studzimy. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Do rondelka wlewamy 3 łyżki wody, dodajemy masło, dolewamy czekoladę, wlewamy brandy i podgrzewamy na małym ogniu stale mieszając. Na talerzach układamy po trzy gałki lodów waniliowych, w środek wstawiamy pionowo gruszkę, polewamy gorącym sosem czekoladowym. Wierzch posypujemy prażonymi płatkami migdałów.
© Jan i Jakub Kuroniowie
Mi brakuje tutaj ewidentnie koloru czerwonego - papryki. Poza tym super, trudno znaleźć równie smaczną sałatkę.
Pyszny to on jest bez dwóch zdań :) Dzisiaj właśnie w piekarniku siedzą bezy na jutrzejszy torcik urodzinowy mojego męża. Mmmm... już mam smaka ;)