Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Anna Z

(2012-11-18 09:25)

To snaczy, że smakowało?:P Bardzo się cieszę i pozdrawiam!

aga820508

(2012-11-18 09:02)

Wczoraj robiłam je pierwszy raz, nie odbiegają od tych z cukierni. PYCHA

anty23

(2012-11-18 08:55)

Świetny pomysł na wykorzystanie mięska z rosołu :) Już wiem, co będę dzisiaj serwować na obiad....

Izka21

(2012-11-18 08:02)

Cisato jest pyszne ale masa ajerkoniakowa nie wyszła mi tak jak u ciebie piankowa tylko troszkę luźniejsza mimo iż zrobiłam wszystko dokładnie jak w przepisie! Goście byli zachwyceni ciastem ! Pycha :)

gucioanetgreg

(2012-11-18 06:37)

czy to kakao to instant czy zwykłe?

gosiek3

(2012-11-18 02:48)

Pralinko, bardzo pyszna ta zupka. Rodzice mowią na nią "Parzycha"

gotowałam ją juz kilka razy :)

pozdrawiam ciepluchno!

gosiek3

(2012-11-18 02:45)

zupę robiłam już 3 razy :)

za kazdym razem jest coraz to lepsza :)

smakuje rodzicom, mnie, chłopakowi, sąsiadom :)

WKN wiecej takich przepisów :)

APM

(2012-11-18 01:07)

figencja, dziękuję za skorzystanie z przepisu, następnym razem spróbuję Twoją wersję z suszonymi śliwkami bo je uwielbiam :-)

Fot. APM, Coq au vin
Coq au vin
5.3k
41
6
APM
APM

(2012-11-18 01:06)

annuszkab już poprawiłam, dziękuję za uwagę :-) Szkoda że Wam nie posmakowało ale ciesze się że przynajmniej wykorzystałaś sos, sama myślałam żeby zrobić kiedyś z nim gulasz, ale jak narazie to brak czasu :-)

annuszkab

(2012-11-17 23:57)

A ja pisze małe sprostowanie, Zupy wyszło naprawdę duzo, ale domownicy w ciągu dwóch dni wcięli wszystko, smakowała bardzo więc może niepotrzebnie sie czepiałam? Myślę że te 1,5-2l w zależności od ilości domowników będzie w sam raz. Pozdrawiam autora przepisu:)

Fot. APM, Coq au vin
Coq au vin
5.3k
41
6
APM
annuszkab

(2012-11-17 23:21)

Zrobiłam. Smak specyficzny, nam nie przypadł do gustu, a w tym przypadku to właśnie rzecz gustu. Zostało dużo tego sosu z dodatkami i wyczarowałam na tej podstawie przecudny bigos. 

Trzymałam sie przepisu i o mały włos, a zapomniałabym o szalotkach, są wymienione w składnikach, ale w przepisie juz nie;)

Gosia76

(2012-11-17 23:02)

megi65... ale piekny warkocz!

smiling

(2012-11-17 22:42)

nie spotkałem się na stronkach Macieja Kuronia czy też na stronkach Jego Synów z taką nazwą -  jest lecz pod nazwą Gruszki Piękna Helena                                                                              Gruszki Piękna Helena

Przepis z programu Kuroniowie rozgryzają (odc.7)

trudność: łatwe
rodzaj dania: Desery



Składniki:
4 duże, dojrzałe gruszki
3 łyżki cukru
2 łyżki soku z cytryny
pół laski wanilii
100 g gorzkiej czekolady
1 łyżka masła
50 ml brandy
4 łyżki uprażonych płatków migdałowych
12 kulek lodów waniliowych

Przygotowanie:
Do rondla wlewamy 2 szklanki wody, sok z cytryny, dodajemy cukier i wanilię, gotujemy pod przykryciem 5 minut. Gruszki obieramy, pozostawiając ogonek, wydrążamy nasiona. Gruszki ustawiamy pionowo w syropie i gotujemy 10-15 minut. Gdy będą miękkie, wyjmujemy je, osączamy i studzimy. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Do rondelka wlewamy 3 łyżki wody, dodajemy masło, dolewamy czekoladę, wlewamy brandy i podgrzewamy na małym ogniu stale mieszając. Na talerzach układamy po trzy gałki lodów waniliowych, w środek wstawiamy pionowo gruszkę, polewamy gorącym sosem czekoladowym. Wierzch posypujemy prażonymi płatkami migdałów.

© Jan i Jakub Kuroniowie                                                                 

motomysz25

(2012-11-17 22:37)

Mi brakuje tutaj ewidentnie koloru czerwonego - papryki. Poza tym super, trudno znaleźć równie smaczną sałatkę.

anikap

(2012-11-17 22:22)

Pyszny to on jest bez dwóch zdań :) Dzisiaj właśnie w piekarniku siedzą bezy na jutrzejszy torcik urodzinowy mojego męża. Mmmm... już mam smaka ;)

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij