U ciebie to chyba nic sie niezmarnuje:)
A to dobre bo ja zawsze skórki od jabłek wyrzucam.
Masa rewelacyjna, bardzo szybko się robi a smakuje wyśmienicie. Robię ją już kolejny raz, bo tak wszyscy zachwalają :)
Pozdrawiam i dziękuję za przepis :)
Przepis idealny !!
Ja dodałam dodatkowo marchewkę i czerwoną paprykę którą ugotowałam w wodzie po rybkach z dodatkiem przyprawy do ryb,wszystko przemieliłam dodałam również 3 przemielone papryczki chili pycha!!!
Ja tez jestem za maselkiem...
Uwielbiam camembert na ciepło ale w odrębach jeszcze nigdy nie jadłam.
Trudno mi odpowiedzieć. Bo nigdy nie robiłam z masy z puszki. Nie wiem jak zachowuje się masa z puszki po upieczeniu. U mnie mak robi niejako za mąkę. Tutaj masz doprawioną masę - więc musiałabyś pokombinować ile odjąć jajek, cukru i margaryny (na poczet tego co zawarte w masie).
A swoja drogą czy maszynka elektryczna, czy ręczna - bałagan ten sam (w taki sam sposób nakładasz mak do otworu mniej więcej tej samej wielkości. Sitka mają też podobny, jak nie taki sam, rozmiar). Tyle, że trzeba się namachać - znaczy nakręcić.
Ciesze sie, ze ktos jeszcze docenil smak tego dobrego sosu do salaty. Dziekuje za mila opinie.
Lacze pozdrowienia.
Droga Margaret,
zrobilam to ciastko dzisiaj i wyszlo dobre. Troche inaczej zrobilam niz bylo w przepisie gdyz nie musialam robic budyniu bo mialam Krem karpatke wiec uzylam i wyszlo dobre. Nastepnym razem polecalabym dodac owoce zeby ulepszyc ciasto.
Nikt mnie nie przekona, że biszkopt z 6 jaj i niepełnej szklanki mąki wyjdzie wysoki. Chyba, że pieczemy biszkopt, np. do królewca. Do torta minimum 1,5 - 2 szk mąki bym zastosowała.
Twoje ciasteczka wygladaja na bardzo kruche i bardzo smakowicie. Chcialabym je zrobic ale nie rozumiem jednego., jesli skladniki posiekam tylko nozem bez zagniatania to jaka konsystencje bedzie ono mialo, cos jak kruszonka?
Witam,patrzę na twoje ciasto i po przeczytaniu składników wiem że powinno byc dobre , mam pytanie czy robiłaś kiedykolwiek z maku z puszki ? nie mam elektrycznej maszynki i na pewno nie kupię nie potrzebuję jej , mam na korbę ale jak pomyślę o tym maku wszędzie...robiłam makowiec i seromak z maku z puszki ale nie mam pojęcia czy takie cienkie blaty wyjdą z gotowego maku mogę dołożyć składniki z twojego przepisu ,widziałam również mak tylko zmielony chyba z aromatem tego nigdy nie mialam , na święta w polączeniu z piernikiem staropolskim by się odpowiednio prezentował mam nadzieje że to ten sam ''kaliber'' .
Proponuję wzbogacic o sól i zioła prowansalskie.