przepis godny polecenia, szybko się robi a smakuje wspaniale ! ja piekłam w 180 stopniach jakies 45 minut
Ciasto po prostu przepyszne i efektowne :) Polecam z czystym sumieniem :)
Szczególne brawa za tę zaklepkę do sosu :
Do zaklepania sosu:
do szklanki wrzucamy łyżkę stołową i wodę mieszamy by nie było grudek
Mistrzostwo świata rozmieszać z wodą lyżkę , i to tak żeby grudek nie było ![]()
Ciasto bardzo dobre i łądnie wyglądające na talerzu. Nie jest zbyt słotkie ale takie nawet lepsze. Jeden mały minusil to taki, że się go długo robi
Jadłam taką kaszkę przez miesiąc jak byłam po pierwszym przeszczepie.. Super danie na śniadanie :). Dodam tu jeszcze ,że kaszy po zaleniu wodą nie mieszamy. gotujemy na wolniukim ogniu do wchłonięcia wody.
Aby wyszły łande miseczki trzeba opiekać wędlinkę w skórce. Mortadela w plastikowej osłonce odpada.
Też lubię taką pastę tylko z makreli w sosie pomidorowym i zawsze dodaję ogórka konserwowego lub takiego ostrego z chili. Pychotka :)
Kolejny Pani przepis z którego skorzystałam super !!! Poprostu rewelacja !!!
Aż 2 łyżki sody... co według mnie przy prawie 1 kg mąki jest adekwatną ilością. Możesz dać mniej ale wtedy nie zagwarantuję, że wyjdzie :)
Naprawdę godny polecenia. Ja dodałam jeszcze na początku trochę białego wina. Moi panowie się zajadali :)
Od jakiegoś czasu mam w swoich przepisach "coś z niczego" czyli napój jabłkowo miętowy gotowany włąśnie ze skórek pozostałych z szrlotki. U mnie to zawsze dwa w jednym jak jest szarlotka to jest i napój który jak kto chce może nazwać kompotem
mniam mniam... namęczyłam się trochę z roztopieniem tych landrynek ale warto było...leciutkie i pyszniutkie ciasto:) Z pewnością nie raz jeszcze zagości na moim stole.
ps. zielony kolor masy uzyskałam za pomocą galaretki jabłkowo-miętowej (zamiast żelatyny) :)) ciasto też "skropiłam" i wyszło puszyste.
polecam ciacho :) może do kawy przydałaby się odrobina alkoholu np. do nasączenia ciasta...
Yolanto, bardzo mi miło że skorzystałaś z mojego przepisu i że papryka Wam smakowała.Serdecznie pozdrawiam:)