Pyszne ,zrobiłam dzisiaj na obiad.Sos super.Robiłam trochę mniejsze kulki.
iwett, ja robiłam masę cukrową, dzieliłam ją na części, dodawałam szczyptę barwnika i ugniatałam aż się zafarbuje :-)
Ja mam pytanie odnośnie barwienia masy a także lukru. Zamówiłam już barwniki w proszku i nie wiem w jaki sposób uzyskać kolory.
Czy za każdym razem muszę od nowa robić masę i dodawać dany barwnik co jest dość pracochłonne czy też można wyrobioną białą masę podzielić na części i dodać ten barwnik w proszku /lub może rozcieńczyć go z wodą/?????????
bardzo smaczna babeczka :D
Sernik wygląda apetycznie, ale nie odważyłabym się dać surowe jajka do sernika na zimno,przecież to grozi salmonellą.Dziwię się że przepis z surowymi jajkami dostał gwiazdkę, no ale może ja się nie znam.:)
ja dodaję jeszcze cebulkę. Moze być podsmazona razem z pieczarkami
Szukałam dziś tego artykułu bo będę gotowała barszczyk wg tego przepisu.Robiłam już ten barszcz bardzo dawno i jest pyszny,dzięki za sugestie i zabieram się zaraz do pracy.Pozdrawiam!!!!!
Bardzo się cieszę że pierniczek smakuje:) Zastanawiałam się dlaczego Wasze ciasto jest jasne, przejrzałam składniki, i bingo:)))) nie podałam w składnikach łyżki kakao, ale zrobię następnym razem bez niego, bo Wasze wyglądają kusząco:)
Też robię to ciasto ,tylko pod nazwą salceson fajne ciacho przedewszystkim jest wilgotne,polecam.
R E W E L A C J A !!!! szybkie,niedrogie, i smakuje bombowo :) pozdrawiam Autorke i dziękuję
Murzynek należy do ciast któe piekłam na samym początku mojego pieczenia (pierwsze było ciasto z piosenki najłatwiejsze ciasto w świecie nie wiem czy ktoś pamięta;)) ciasto jest łtwe polewa pyszna no i trzeba spróbować czy wystygła;p chyba w przepisie uwzględnieni są łakomczuchy bo ja zawsze dobre pare łyżek ziadałam a ciasto wychodziło rewelacyjne. ta polewa jest przepyszna i ten zapach aaaach super ciasto proste i pyszne:) przepis super:)
Robię rok rocznie albo w formie piernika z kremem tudzież w formie pierniczków. W każdej formie smakuje wszystkim rewelacyjnie. I ten zapach. W tym roku już tradycyjnie też się pojawi.