Biszkopt już czeka na masy ;) Zdam relację smakową jutro :)
Wygląda rewelacyjnie, pewnie tak też smakuje. Na razie ląduje w ulubionych, ale koniecznie muszę to zrobić
Mam pytanie odnośnie blaszek, które polecasz. Widziałam w markecie obydwie, ale nie wiem którą wybrać. Co dają te dziurki w blaszce, czy nie będzie wyciekał przez nie sos? , jest też dosyć płytka. Stałam przed półką z blaszkami i nie potrafiłam się zdecydować.
Też taką robię (bez groszku),smak wyśmienity!
.Bardzo dokładnie opisany przepis,nie trzeba się domyślać i zadawać zbędnych pytań
Dowolna pszenna albo orkiszowa, daję razową, bo zdrowiej, ale z jasną tez będzie dobrze. Nawet z graham Ci wyjdzie. Tylko żytnia odpada.
On tak spryciarz wyszedł na zdjęciu - naprawdę można go było ostrożnie wycisnąć z foremki po wycięciu, ale równie dobrze rozsmarować na kromce chleba i polać keczupem (wersja dla leniuchów i amatorów mniej zdrowego jedzenia :))
Przepis bardzo dobry - już kilka razy robiłam i zawsze jest super. Ostatnio dodaję zamiast mortadeli, kiełbasę żywiecką i wychodzi jeszcze lepsza.
Według mnie lepsza. Otręby po nasączeniu margaryną robią się lekko chrupiące. i chyba łatwiej nasiąkają wilgocią - w przypadku kaszy zdrzało mi się mieć na dnie mieszankę suchą luzem. tutaj wszystko było nasączone. Ponad pół blachy ciasta zniknęło w jedno popołudnie. nawet Młoda stwierdziła, że dobra - no ale ona nie znała składu (wolałam nie informować, bo otręby postawiłyby w kategorii beee)
Jeszcze jedno pytanie przed wieczornym pieczeniem: ta mąka orkioszwa też ma być razowa czy zwykla? bo właśnie pszenna razowa mi się skończyła.
A już podejrzewałam jakieś cuda..tym bardziej fascynujące, że u mnie pasztet z selera miał formę raczej luźniejszą - i wycinanie nijak nie przyszło mi do głowy. W każdym razie wersja z grzybami mnie bardzo nęci. pewnie zrobię w wersji bardziej ekonomicznej na początek - czyli z pieczarkami
powiedzcie mi czy pizze pieczecie na 220 z termoobiegiem? czy termooobieg tylko do nagrzania piekarnika i pozniej juz normalnie?
Bardzo ciekawa propozycja zamiany kaszy manny na otręby i pomieszania mąki pszennej z razową - szarlotka na pewno zdrowsza, a i smak podejrzewam wart uwagi. Chętnie sięgnęłabym po wersję rozpustną - z lodami :)
Co tu dużo pisać.. najlepsze po prostu...
mggi63 ! Moja standartowa forma w której pieke 99% ciast to 42cm / 28cm . Oczywiscie nie ma znaczenia cm mniej , lub wiecej . Powodzenia .. !