tez robie sobie taki napój,tylko bez herbaty.sama żurawina z woda.żurawine zawsze kupuje swieżą jesienią,mielę z cukrem i do słoików bez pasteryzacji.samo zdrowie.
o jejciu jejciu a gdzie sie podział czosnek:)
Dodam jeszcze,że wodę zagotowałam z cukrem i cukrem waniliowym i do tego dałam dynię.Trochę inaczej niż w przepisie i nie dawałam cynamonu.Zastanawiam się czy zamiast cytryny nie dać pomarańczy albo pól na pól.Jak kupię dynie to bedę próbować.Najlepsze jest to,ze dynia straciła swój taki posmak i przeszła smakiem cytryny i wanili.Gotowana krótko jest chrupiąca,pyszna.Jeszcze raz polecam.
Taka herbatka z żurawiną to najpyszniejsze, co może być :) Uwielbiam! Ja niestety nie mam takich słoiczkowych, ale znalazłam wspaniały substytut w postaci herbatek Biofixu. Robią wspaniałe herbaty bez konserwantów. Z żurawiną mają 3 wersje smakowe - z jabłkiem, maliną i granatem. Wszystkie 3 godne polecenia!
Bardzo dobre muffinki. Wilgotne dzięki jabłkom. Ja mam blachę na wysoie muffinki, więc trochę mało musu weszło, ale na bank kupię z szerszymi otworami i upiekę jeszcze nie raz. Proste,szybkie, pyszne. Pozdrawiam
Pieke juz po raz czwarty ten chlebek jest bardzo smaczny.Za kazdym razem troche zmieniam przepis.ostanio gdy pieklam zamiast 25 dkg maki pszennej dodalam tylko 10 dkg a pozostale 15 dkg dodalam make pszenna razowa.dodatkowo do ziaren dodalam troche kminku i platkow orkiszowych.Obecnie mieszkam w Szkocji i niestety nie jest latwo tutaj kupic dobry chleb,dlatego bardzo sie ciesze ze znalazlam ten przepis.Jest to dosc latwy i szybki przepis.Smacznego:)
Achat, bardzo mi miło że skorzystałaś z przepisu:)
A ja mam straszne problemy z wałkowaniem ciasta na placki .Za nic nie chcą się rozwałkować na pożądaną wielkość,kruszą się i rozrywają.Może uda się rozwałkować na wielkość tortownicy.Co zrobiłam nie tak?Help!!!
super wyglada ...i juz sie piecze ..dam znac jak wyszlo
latwe i szybkie w przygotownaniu. Ja tez nie lubie krupczatki wiec dalam zwykla make przenna. Sa dobre, w szczegolnosci jak sie nie ma czasu. Jezeli jednak czas sie znajdzie to zdecydowanie lepiej zrobic kruche lub drozdzowe rogaliki. Te sa takie troche kwaskawe od tego danio.
REWELACJA! Gościliśmy wczoraj Bratową, Najlepszy miał na początku długie zęby, ale jak się przegryzła, to prawie siekierą musiałam odganiać. A dzisiaj ja -po cichutku- wykończę bestię.
Chyba awansuje do przepisów świątecznych
Oficjalny,poprawny skrót (od wielu lat) to "dag",jednak z przyzwyczajenia wiele osób nadal używa skrótu "dkg".Oba oznaczają tę samą wartość wagową.