Brzmi pysznie, tylko czy tą mąkę ziemniaczaną można czymś zastapić (nie bardzo mogę jeść ziemniaczaną)? Sprawdziła by się tu zwykła mąka?
Ja to chyba szczęścia do rolad nie mam... Upiekłam, wyrosło pięknie, wyjęłam z blaszki na ściereczkę, zaczęłam zwijać... i katastrofa, biszkopt zaczął się łamać:( TELL ME WHY????? Co by to uratować, przekroiłam go na pół i zrobiłam wysoki biszkopt, przekładany jabłkami. Bardzo był dobry, choć kształt nie ten, ale smak perfekt:)
doskonale takie jakich szukalam od dawna!!!
POMOCY!!!!!![]()
Mam pytanie ponieważ robiąc masę cukrową postępowałam zgodnie z przepisem Doroty,ale masa mi popękała ,co może być tego przyczyną ? Czy mam zmniejszyć ilość jakiegoś skladnika?
Pozdrawiam :)
Witam!
Mam pytanie ,od niedawna zaczęłam robić torty i wychodzą super więc poszłam krok dalej i chciałam oczarować tortem pokrytym masą cukrową więc znalazłam przepis właśnie tutaj i robiłam wszystko krok po kroku,ale masa strasznie mi popękała ,co może być przyczyną ? Czytają i oglądając Wasze dzieła aż mnie zazdrość zżera :) więc teraz nie spocznę aż nie masa nie będzie taka jaką Wy robicie :)
Pozdrawiam :)
Zrobilam sobie dzisiaj zupke wedlug Twojego przepisu i musze powiedziec, ze wszystkie Twoje przepisy sa rewelacyjne
Przerobilam tylko na krem i nie dodalam kaszy, bo mam angine jak ta lala. Ale jako zupka krem to balsam na moje gardlo i nektar dla brzuszka. Dziekuje :))
Malgolinka do ciepłej czekolady na parze dodajesz kremówkę, czy odstawiasz i jak trochę przestygnie?
Dziś otworzyłam słoik z ogórkami i.......... są pyszne !!! Twarde, zieloniutkie, po prostu pyszne :) Dziękuję za przepis- w przyszłym roku tez z niego skorzystam ;):)
Polecam posypac, zaraz przed podaniem, drobno startym zoltym serem.
Dodaje nutke smaku, jak i poprawia wyglad,
Pozdrowienia dla zapalonych kucharzy![]()
![]()
![]()
Robie taką pierś na każdą imprezę tylko drobniej kroję i składniki potrajam żeby starczyło dla wszystkich. Podaje z sosm tzatzyki. goście zawsze zjadają najpierw te paluszki:) Są pyszne.
basia19 w przepisie podany jest wymiar blaszki - ciasto nie jest z tych wysokich.
Cieszę się, że Wam smakuje :) Pozdrawiam łasuchów.
basia19 nie mam pojęcia dlaczego zrobiło Ci się "mleko" - czekolada po rozpuszczeniu jest gęsta a i śmietana kremówka nie jest rzadka jak mleko, po dodaniu orzechów robi się z tego średniogęsta masa - trzeba ją dość szybko nałożyć, bo czekolada jak stygnie szybko gęstnieje.
Bardzo dobry przepis szybki ;) Na pewno jeszcze nie raz wykorzystam
a 30g to nie jest 3 dkg ? !!
Cieszę się, że Wam smakuje :)