00aqq, Agnelina wiem, że już troszkę za późno na odpowiedź ale może innym się przyda :) Na jedno ciasto daję całe pudełko marmolady, chodzi o to, że ma to być jedna z warstw widoczna po przekrojeniu. Dlatego moim zdaniem dżemy się nie nadają ponieważ znikną, wsiąkną w biszkopt. Co do śmietany kremówki ostatnio pozytywnie mnie zaskoczyła śmietana z Biedronki, też jest taka lekka po ubiciu jak Delik.
paszteciki są rewelacyjne!!! specjalnie się zarejestrowałam w serwisie żeby napisać ten komentarz. Były hitem imprezy!! przygotowałam je dzień wcześniej zakryłam filią i trzymałam w lodówce, na drugi dzień tylko do piekarnika i wyszły przepyszne mmmm wszyscy sie zachwycali:) dobre równiez na zimno. dziękuje za przepis
Zupka mi wyszła przepyszna
Robiłam te zrazy musze powiedziec ze zajadalismy sie wyszly przepyszne
na pewno nie raz jeszcze bede je robila
Ja również robiłam tą potrawkę była pyszna
Przepis pochodzący z MM na przechowywanie czosnku niedźwiedziego.
120 g liści czosnku niedźwiedziego,
15 g soli morskiej,
100 ml oliwy z oliwek.
Sposób przygotowania:
Liście czosnku niedźwiedziego dokładnie umyć (szczególnie te zbierane w lesie) osuszyć na sitku (bardzo praktyczne jest odwirowanie w wirówce do sałaty). Bardzo drobno pokroić (można zmielić w maszynce do mięsa, albo zmiksować w malakserze) dodać sól i olej, mieszać, aż sól się rozpuści. Wkładać do małych wyparzonych słoiczków. Lekko ugnieść, tak żeby na powierzchni pojawiła się warstewka oleju.
Można przechowywać około roku w lodówce.
Dodawać do sosów, past, mięs itp.nabierając ze słoiczka czystą łyżeczką potrzebną ilość.
Pasta przechowuje się świetnie jeżeli zawsze na powierzchni pozostaje warstewka oleju.
Zupa zagościła u nas na stałe,bo"to ulubiona zupa" mojego małego niejadka. Dziękuje za fajny pomysł.
krem do tego ciacha ktore mnie wprost zachwyca bo smietana jest ale nie do konca i wykorzystuje ja do przekladania tortow dodalam tylko troche karmelu i wszystkich masa zachwyca a smam bez ciasta to jest dla mnie prawdziwy ralytas
Oczywiście" żadna"
Robiłam, zachęcona opinią htx. Spodziewałam się czegoś więcej, pewnie to kwestia gustu, jak dla mnie to poprostu dobre,rzadna rewelacja. (ale zaznaczam to moja opinia )
Bardzo dobre i proste ciasto- właśnie popełniłam je drugi raz w ciągu trzech dni. Z lenistwa posypane cukrem pudrem, bez kruszonki. Dzięki za przepis.
Robiłam juz wiele pasztetów do słoików, ale ten jest najlepszy: prosty, szybki, tani a przy tym smaczny.
Ogóreczki wyśmienite. Zachwyciły, każdego kto próbował. Robie je juz drugi rok i napewno nie ostatni.
Pyszne a najważniejsze, że to opinia mojego synka niejadka
Zgadzam się z opiniami: ciasto SUPER!!! Robiłam już go kilka razy i pewnie zagościć u mnie na stałe.Ostatnio zrobiłam z podwójną porcją śmietany i wyszło jak ciasto tortowe z cukierni.