Odkąd trafiłam na Twój przepis zaczęłam piecz biszkopty!
Przepis rewelacyjny! A to biszkopt upieczony w tortownicy o średnicy 28 cm ![]()
A mi intuicja podopwiada , że budyń był jeszcze ciepławy , gdzieś w środku i rozwarstwił tłuszczyk ..A ja odkad używam tortowej biedronkowej i dwa gule %% nic się nie waży .. zważyć
.
Użyłam blaszki 21x28cm.
Kaju29 musiałabyś szerzej napisać jak robiłaś tę masę. Widzę tu w przepisie, że w masy budyniowej podane jest masło śmietankowe, oj, zdecydowanie lepiej jest dawać masło extra, zawiera mniej wody.
Ja swoje wstawiłem 7 Pazdziernika :D JJest to moje pierwsze wasne winko wiec stosowałem sie wiernie do przepisu powyzej... Dzis jest 12 a winko pieknie bombluje (az wody musze dolewac) Wszystko idzie super zamiesciłem zdjecia mojego dzieciatka :) Jedyne co dodałem to saszetke suszonych drozdzy winiarskich na start zmniejszają one temperature wazenia nawet do 9 stopni cercujsza i daja nawet 17% a wszystko za marne 2.50 zł EFEKT Wspaniały !!! Bardzo dziekuje za przepis pozdrawiam jak dobrze pójdzie na wigilie bedzie pyszne winko :)
A oto link do drozdzyków polecam nie zmieniaja smaku
http://destylacja.com/pl/p/BAYANUS-G995-10g/5
Czy olej da się zastąpić stopionym masłem? W jakiej proporcji?
Bardzo sprawnie poszło mi oczyszczenie żołądków , zrobiłam z całego 1kg ,pozwoliłam dołożyć papryczkę w zastępstwie pasty pomidorowej i świeżo zmieloną gałkę muszkatałową i wyszła .. Pyszna pychota .. ! Dziekuję za przepis i pozdrawiam :)
A moja masa budyniowa się zważyła, czy ktoś mi powie co zrobiłam nie tak?
Ogólnie w smaku jest ok. Ale bez rewelacji. Plusem jest to, że samo się praktycznie robi. Na pewno wrócę do tego przepisu, lecz trochę go zmodyfikuję.
Bardzo precyzyjnie napisany przepis, już dodaję do ulubionych:)pozdrawiam autorkę
bardzo dobre
Drożdżówka jest w piekarniku i tak wyrosła, że pół ciasta się wylewa bokiem z blachy... Gdybym wiedziała, że aż tak urośnie zrobiłabym ją w dwóch blaszkach. Najgorsze jest to, że dodałam do niej brzoskwinie, które też się wylewają.. No nic, zobaczymy jaka będzie w smaku po upieczeniu.
Ciacho ląduje w ulubionych a w niedzielę wyląduje na stole do popołudniowej kawki.
Powiedz mi czy budynie nie są zbyt rzadkie? zastygają mocno czy też warto zmniejszyć ilość mleka?
Czysta poezja smaku... miękka, soczysta w środku a skórka z wierzchu chrupiąca i taka jak lubię... a te jabłka... nie da się tego opisać... rozkosz... Kupiłam kaczkę, która miała przeszło 2kg i sporo wysiłku mnie kosztowało by samemu nie zjeść jej całej :-D Zdjęcia nie udało mi się niestety zrobić, bo nie mogłam się doczekać aż ją skosztuję więc jak tylko się zrobiła to się na nią rzuciłam nie myśląc już o aparacie :-) ale następnym razem nadrobię. Piekłam 1h40 min
Właśnie zrobiłam. Moje dzieci zjadły z kisielem i posypką, małż zje z gulaszem. Dziękuję za przepis, wykorzystam pewnie nie raz.
Ja najbardziej lubię je na zimno, jako kanapka z masełkiem.