Wyglada smacznie, hop do ulubionych.Mam tylko pytanie: jak smazysz to w glebokim tluszczu czy dajesz go tylko tyle zeby wok byl tlusty?
pozdrawiam Joanna.
oczywiście NAROBILIśCIE mi smaku!! :))))
Tutaj jest z przepisu Angeli na Kolorowe oczy:
Biszkopt kakaowy:
6 jajek,
1 szklanka cukru kryształu,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
3/4 szklanki mąki pszennej,
2-3 łyzeczki kakao.
Biszkopt kakaowy: białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia,na końcu kakao i lekko wymieszać. Wylać na formę do pieczenia. Piec w temp.160-180ºC ok.30-40 min.
Witajcie!!Ale naroniliście mi smaku na krężałki!! aż mi ślinka cieknie!! jutro pędzę na targ po kapustę i do dzieła!! dam znać jak wyszły!!pozdrawiam!
Pyszna sałatka , naprawdę super. Dodatek marchewki sprawia, że jest łagodna , a nie słodka .Świetny dodatek do obiadu, a pewnie i baza do sałatek zimowych.
Ja biszkopt kakaowy piekę tak, że część mąki do biszkoptu zastępuję taką samą ilością kakao
Przepraszam, ze osmielam się odpowiadać za czekoladkę
Czekoladka145 a czy mogłabyś podać przepis na biszkopt kakaowy?
Podoba mi się, bo bez tłuszczu. Czy rzeczywiście dodaje się tylko 1 łyżkę masła? no i uzupełnij to masło w składnikach - tam go nie ma wcale.
Tak szczerze mówiąc to nic specjalnego.
Alidab, poszukiwałam kiedyś przepisu na śledzie z winogronami /koleżanka jadła takie będąc kiedyś w czasie świąt w Żninie /Wielkopolska/ - podobno pyyyyszne/, ale nie znalazłam niestety. Może Ty dysponujesz takim przepisem? i może do nich trzeba specjalne winogrona? takie jak podajesz?
Dzięki Olvis. Przy następnym pieczeniu będę uważniej czytać co jest napisane na opakowaniu.
Ciasto bardzo proste i szybkie w wykonaniu, niestety mi troszkę opadło, ale i tak smakowało!