Piękny tort,dobrze,że moje dziecko jest już po komunii...(był z cukierni)
Editka nie wiem gdzie mieszkasz,ale u mnie są w zwykłym gospodarczym
Bardzo ci dziekuje zachecam do wyprobowania,jablecznik jest naprawde pyszny a co do biszkoptu to obojetnie jaki zrobisz moze byc zwykly pozdrawiam
W sumie przepis ciekawy, ale ja obawiałabim się dać pól litra octu na litr wody. Chyba poczekam na pierwszego chętnego do wypróbowania.
Droga Alidab! Pod wskazanym przez Ciebie adresem na lukier pojawia się u mnie przepis na ptasie mleczko Zdzisi! Podaj proszę jak robisz ten lukier bo cudnie wyglądają pod nim te oponki!!!
Zrobiłam i ja Twoje korniszony i muszę powiedzieć, że szybciej się je robi to znaczy nie trzeba gotować osobno zalewy. Wyszły ładne z marchewką i cebulką. Myślę,że przepis będę co roku wykorzystywać do robienia korniszonów.Pozdrawiam-Jola.
Witam serdecznie strasznie mnie ten przepis kusi , aby zrobic go na imprezy rodzinne .Mam może troche głupie pytanie ale czy taki alkohol jak ten rum jest drogi bo ja tylko zawsze kupuje szampana lub jakies wino .
Przepis wydaje się dośc skomplikowany ,ale wcale tak nie jest ,trzeba tylko trochę czasu na zastygniecie poszczególnych cześci deseru
mleko niesłodzone, przepraszam powinnam napisać po 100 g mąki i orzechów
wsypałam 1 paczkę 150 grm i pół następnej (ale to była czekolada jak pisałam wyżej:)) nic się nie działo ze smietaną, wsypywałam powoli
Zapomniałam dodać komentarz: ponieważ moi chłopcy nie przepadają za kalafiorem, to stwierdzili, że szkoda mięsa, ale nie jest najgorszy, mnie na pewno by smakował, ale ponieważ jestem na diecie więc go nie kosztowałam i tylko mi ślinka ciekła, pozdrawiam.
Żeby smakowało jak ananas, trzeba dodać galaretkę ananasową - na 3 szklanki wody 1 galaretka - taki przelicznik stosuję i jest pycha!
Dzisiaj była powtórka z tych gofrów. Tym razem na oranżadzie. Dalej nie cedzone (nie wiem po co). A oto efekty:
gofrysame: gofry z dżemem porzeczkowym sorella
gofry z bitą śmietaną i polewą truskawkową gofry z cukrem pudrem
Były jeszcze z bitą śmietaną i dżemem brzoskwiniowym sorella oraz z bitą śmietaną i dżemem porzeczkowym, ale nie załapały sie na zdjęcia, zniakjąc wcześniej w czeluściach naszych żołądków
Zrobiłam dzisiaj na obiadek, ale musze przyznać że mnie średnio smakowało. Pewnie co człowiek to inne gusta;)