Bardzo fajny i wypróbowany przeze mnie przepis. Polecam
Zamiast filetu uzylam calego swiezego lososia pokrojonego w dzwonka. Pieklam w zamknietym piekarniku (475 F) przez 15 min z dodatkiem baklazanow doprawionych soja, pieprzem i kolendra. Baklazany odwrocilam po 7 min. Ryby nie przewracalam. Bardzo szybkie i smaczne!
Praktykant ma racje co do nazwy, w doslownym tlumaczeniu tak to wlasnie brzmi, z tym tylko, ze nie chodzi o fizyczne podniesienie czyjegos ciala, ale o poprawe czyjegos nastroju, czyli jesli jestesmy w "dolku" psychicznym to potrzebujemy, zeby ktos nam poprawil humor.....moze w tym wypadku ktos mogl uzyc okreslenia "ocknij sie" ...... wszystko jest mozliwe tlumaczenia doslowne czasem brzmia paradoksalnie :))
Świetne przepisy. Jeszcze lepsze porady do nich. Tak to właśnie powinno wyglądać - gratulacje Jasiu! Zacząłem eksperymenty z dżemami w ubiegłym roku więc dorzucę swoje 3 grosze. Do niektórych dżemów dodaję suszone owoce (rodzynki, daktyle, figi, śliwki itp), zalewam je wcześniej żeby "napuchły" czymś "mocniejszym" np. śliwowicą lub koniakiem i tak koło 2-3 godzinek się "marynują" przed wrzuceniem do dżemu. Zaś jeżeli chodzi o dżem pomarańczowy - ja zaprawiam skórki likierem pomarańczowym, zaraz po wyparzeniu. Do dżemów o mniej wyrazistym smaku: z brzoskwiń, jabłek, gruszek, śliwek polecam przyprawy kuchni indyjskiej, a zwłaszcza kardamon (tylko nie mielony!!! - strasznie go rozrzedzają!). Ja łuskam ziarenka, rozgniatam je i rozprowadzam odrobiną płynu (sok, alko, co kto lubi) - po "przegryzieniu się" dodaję dopiero do garnka z dżemem. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w kreatywnej pracy nad dżemem
Jeśli chodzi o blaszkę, to ja używam tej, która jest na wyposażeniu piekarnika. Z podanej porcji możesz sobie uformować np. dwa placki. To zajmie prawie całą blaszkę. Niestety w tej chwili nie dysponuję zdjęciem. Pieczywko jest naprawdę doskonałe. Na próbę można zrobić z połowy porcji. Polecam.
0,5 Mascarpone tzn.ile ?
Ale naprawde tak sie nazywa jest to sprawdzone , ostanio tak rozmawiałem z moim kolega co jest mitrzem kucharski polski więc taka jest prawidłowa nazwa:) pozdrawiam
a jaki to serek homogenizowany? bo ja widzialam takie smakowe tylko heh
nie lubie kokosu i rodzynek, więc zmodyfikowałam troche przepis. Dałam szklankę pokrojonej czekolady, szklankę płatków owsianych i szklankę orzechów włoskich wymieszanych z słonecznikiem. Pycha
Bardzo lubię tą sałatkę ale nie znalam przepisu. Dzięki
Torcik pyszniutki ,do masy budyniowej wrzuciłam tez troszkę wiórek i całość super .Polecam :)
Bardzo dobre i mocno czekoladowe,z lodami extra.Dziekuje za fajny przepis robilam juz kilka razy i zawsze wychodz!
a jakimakaron dajesz do tej zapiekanki