Smietana - ma byc kwasna? A jesli tak - nie zwazy sie? Ryby poczatkowo podpieka sie same, bez zadnych dodatkow (po co?) ?
szkoda bo to pyszne ciasto.ja nigdy bym sie niepoddawala murzynka robiłam setki razy i ciagle zakalec ale sie nie poddaje.to duzo skladnikow ale ciasto warte zachodu.spróbuj jeszcze raz i daj margaryne prosto z lodowki i szybko zagnieć ciasto.a jak niechcesz ryzykować to daj na czubku noza amoniaku.albo zrob kruche ze swojego przepisu na to piana i reszta .pozdrawiam
Dziękuję ślicznie
Moje kruche leżało w lodówce 12 godzin (za długo?) i nadal było rzadkie, dlatego dodałam mąki. Naprawdę nie wiem w czym problem, nie wiem dlaczego nie wyszło...w każdym razie nie będę ryzykować pieczenia tego ciasta po raz drugi, bo szkoda mi składników. Mam piekarnik z termoobiegiem i do tej pory nie odwalił mi żadnego numeru...
Dziękuję za miły komentarz i fotkę. Cieszę się, że ciacho smakuje. Nie ekperymentowałam jeszcze z tym przepisem, ale na pewno spróbuję ugotować budyń na 12% śmietanie - zawsze to milej dla wątroby;) Jak najbardziej polecam tę tartę z innymi owocami. O brzoskwiniach już pisałam, myślę, że sprawdziłyby się również gruszki. Pozdrawiam:)
Rzeczywiście baaaardzo smaczny, baaaardzo łatwy w wykonaniu, robi się go po prostu błyskawicznie. Niewyszukane składniki, ważna zaleta. Tydzień temu zrobiłam z musem jabłkowym, zniknął w mgnieniu oka. Dzisiaj upiekłam ze śliwkami, też przepyszny. Oprócz super smaku i tego, że zawsze /chyba/ się udaje jest prosty i szybki w wykonaniu, zwłaszcza jeśli korzysta się z musu jabłkowego, dosłownie10 min i do piekarnika. Aha dziś podwoiłam ilość składników, bo podane składniki są na mniejszą blaszkę.
Poczytałam przepis i okazało sie,ze też mam taki we własnych przepisach jeszcze sprzed moich czasów WŻetowych.Zrobiłam ośmielona ilościa pozytywnych komentarzy.Oczywiście ciasto ekstra,smaczne i do tego bardzo łatwe w wykonaniu.Posypałam kruszonką Aleex.Na drugi raz dodam do ciasta troszkę startej skórki cytrynowej.Po nałożeniu do tortownicy okazało się,że zostało troszkę ciasta,dodałam mąki i upiekłam ekstra babeczki.Na obiegu piekła 40 minut i ciast juz bylo bardzo brązowe.
To ciasto robiłam z ananasem z cukini. Wyglądało jak z jabłkami. Kawałek zaniosłam do pracy i wszyscy stwierdzili, że bardzo dobre.(5 osób).
Zrobiłam 2 tygodnie temu, ale tak ślicznie wyglądały w tych słoiczkach, że dzisiaj spróbowałam, ale muszą jeszcze troszkę postać, bo za twarde , ale i tak juz bardzo smaczne! A czosnek rewelacja, palce lizać!
Następnym razem zrobię w formie do tarty i na pewno ciasto będzie się lepiej prezentowało oraz dam bardzo dojrzałe jabłka. A może wypróbuję z innymi owocami ;). POLECAM!!!!
Czy tą tezejącą galaretkę można dodawać do bitej śmietany i powoi mieszać mikserem czy faktycznie musi być odwrotnie?
A co z białkami? Nie używa się ich?
Nutelko, zrobiłam ją ponownie i stwierdzam że to najlepsza szarlotka na świecie:)) Tym razem do polewy śmietankowej dodałam szczyptę cynamonu. Pozdrawiam:)
Dycha..., widzę,że z tej wąskiej fasolki sałatka jest również smaczna...:))) Cieszę się, że wypróbowałaś...:)))