Ciasto zamierzam zrobić teraz na święta, ale mam jedno pytanie: ile ma być tej śmietanki??Bo Łaciata czerwona jest w małym albo dużym opakowaniu. Będę wdzięczna za odpowiedź:)
Na blache 25/40 te same proporcje czy podwoić?
Kapusta pyszna.Majeranek i maggi dodawałam z niedowierzaniem,ale nie zawiodłam się.To jest dobre.
Na blachę 25/40 cm trzeba podane proporcje zwiększyć o połowę.
Aha, jeszcze jedno: Till napisałaś/łeś, że to proporcje na dużą tortownicę. Czy aby jednak to starczy na taką blachę 25/40 (czy coś w przybliżeniu)??? Prosze odpisz :)
No to ja się zabieram za szykowanie listy składników do wyprawy do tesco :)
Czy ktoś ma blade pojęcie lub link do przepisu na mazurka śmietankowego??????
Moniko, chcę zrobić Twoje malibu na święta. Mam jednak pytanie - może trochę głupie, ale.. Nigy nie przelewała niczego przez gazę. Gdzie modge kupić gazę i jak to przelać? Położyć na sitku, czy inaczej?
Masło dodajemy w kawałku, rozpuszcza się już bezpośrednio w kajmaku i od tego momentu trzeba już mieszać, bo szybko gęstnieje. A trwa to około kilku minut, ale ile dokładnie, to jednak Ci nie powiem ;)))))) Pozdrawiam .
Jak wysoki wychodzi ten mazurek? Bo wydaje mi się że dosyć niski i zastanawiam się czy nie robić go jako dokładkę (a raczej zwieńczenie dzieła)do biszkoptu z masą budyniową - jako super pyszny tort mazurkowy!!!
Mam pytanie,czy zamiast drożdzy suszonych można dać zwykłe jak tak to ile.Pozdrawiam
Zrobiłam i z efektu wizualnego jestem barzo zadowolona. Faktycznie wymaga duzo pracy i cierpliwosci przy pieczeniu plackow ale na pewno warto. jeszcze nie probowalam go wiec nie wiem jak smakuje ale moge sie domyslac ze jest pyszniutki. A tak wyglada moj tort na dzisiejsze urodziny taty. gdy ukroje dodam zdjecie jak wyglada w przekroju.
kochana mam pytanko,czy maslo dodac rozpuszczone czy w kawalku? ile mniej wiecej trzyma sie na ogniu z maslem? trwa to chwilke czy np pol godziny? nie robilam nigdy kajmaku wiec musze dokladnie wiedziec,zeby nie spartaczyc :) pozdrawiam
Muszę spróbowac tej sałatki, ale ciekawe czy moja byla spróbowana, bo np.mój ojciec nie lubi połączeń typu mięso+ananas, jednak moją sałatką zajada się...muszę powiedziec że jest bardzo wybredny w sałatkach i nie tylko ;) Pozdrawiam :)
Dokładnie tak jak Olek mówi, dzięki. A co ciężko podzielić to na oko dodawać.