O dzięki, śmietanę widziałam, ale czekolady na wierzchu jakoś nie rozpoznałam... za jasna mi się widziała, ale przecież czekolady są różne, nie zawsze ciemne jak noc. Pozdrówka ślę.
Dziękuję wszystkim za miłe komentarze.
Zuziu ! Wierzch ciasta to tylko ubita śmietana wyczesana grzebieniem cukierniczym i posypana startą czekoladą .
Jasiu ! Z ciastem sobie poradzisz koncertowo , najdłużej czeka się za wystudzeniem biszkoptu i budyniu ale mamy już jesienne chłody to pójdzie ekspresowo ))
No i mam pomysła na ciasto na chrzciny. Dzięki Megi :)
Ciasto wygląda zajefajnie a sądząc po składnikach smak też gości usatysfakcjonuje :):):)
Kusisz Madziu, ciacho wygląda extra :)
Cudo... Megi, a na wierzchu to co? bo swym ślepawym wzrokiem nie potrafię dojrzeć, a podoba mi się bardzo.
he he myślę że nie będzie tak źle,chcę przełamać trochę smak kwaskowym dżemem
Aguś ..a nie obawiasz się pesteczek porzeczkowych ? to tak zawsze gdzieś, gdzie nie powinno się usadowi między zębami .. ((
Robiłam ostatnio to ciasto właśnie pod nazwą "Kubanka",ciasto bardzo delikatne i pyszne .Za tydzień będę robiła powtórnie na 18-tkę córki chcę zamienić powidła śliwkowe na dżem z czarnej porzeczki.
Jest, jest, jest! Jest przepis! Dziękujemy :)
Ja odsysałam sok strzykawką pod koniec pieczenia
Agapis ! Moje śliweczki to były lubaszki też soczyste ale tragedii z sokiem nie było ..
Zrobiłam i szczerze przyznam, że nie wiem jakich śliwek użyłaś megi, ale moje były zbyt soczyste i ciasto pływało w soku. Ciasto ogólnie ma ciekawy smak i pewnie je powtórzę, ale pewnie z innymi owocami.
Ludziom się myliło, nie dostrzegali wpisów w dyskusji, myśląc że pod przepisem pusto, niewygodnie im było przechodzić z opinii do dyskusji i z powrotem, więc odpowiadając na potrzebę Żarłoczków ujednoliciliśmy i są po protu komentarze, w których można pytać, opisywać, opiniować, dyskutować :)
No właśnie nie ma dyskusji????????????
Jasiu.. dobrze myślisz śmietana to inną para kaloszy a później jakby zakalec to z reklamacją do mnie ![]()
Aaaa teraz to dyskusji już nie ma .. zaraz opinia ??