Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

megi65

(2017-03-13 07:53)

miło mi, że odważyłaś się upiec innym sposobem ciasto drożdżowe. Wydaje mi się ,że żółtka spowodowały ciasto miało tak luźną konsystencje ale następnym razem spokojnie możesz dołożyć trochę mąki aby ciasto nadawało się ''pod rękę'' .
Pozdrawiam happy

tingra

(2017-03-13 00:00)

Pwyso, moj nick to tingra:) Wydaje sie mi, ze nie dokladnie przeczytales, albo nie zrozumiales  moja odpowiedz do mary50 chcaca zrobic wlasnie cannelloni z tego przepisu:) Ja doskonale znam roznice miedzy cannoli i cannelloni.

Niechcaco i pewnie z powodu nieznajomosci jezyka wloskiego wstawiles poprawny przepis na cannoli i teraz porownaj sobie skladniki tego wypieku ze skladnikami podanymi w przepisie przez Izaa:

smalec
maka
cukier
2 jajka
1 bialko
szczypta soli
kakao
wino Marsala wytrawne
bialy ocet

To ja jeszcze dodam od siebie, ze w niektorych przepisach sa 2 jajka i jedno zoltko, kakao i cynamon albo tylko cynamon.Wino Marsala rowniez slodkie. Maslo zamiast smalcu w bardziej "nowoczesnym" przepisie. 
Pomysl czego brakuje w podanych przez izaa  skladnikach! Powodzenia:) Pozdrawiam cieplutko:)

izaa_a

(2017-03-12 20:11)

cieszę się że smakowalo. Pozdrawiam

doriska

(2017-03-12 15:57)

Ja tylko żałuje,że składników miałam tylko na jedną porcjesad.Zniknęło w mgnieniu oka.bigcry Ciasto proste,bez wyszukanych produktów.NIEBO W GĘBIE-jak dla mnie!! 2thumbsupPolecam!!

ch_aga

(2017-03-12 15:11)

Smaczne ale ser opadł już w trakcie nakładania i nawet na dnie było go bardzo niewiele (na pewno nie tyle co na zdjęciu). Mega słodkie to ciasto, następnym razem dam mniej cukru.

ch_aga

(2017-03-12 14:53)

Smaczne,polecam.

mania233

(2017-03-12 13:44)

Witam, wczoraj zrobiłam i królik wyszedł przepyszny i jeszcze został na dzisiaj 

nadia

(2017-03-12 13:23)

iwett to podziel sie tym kwasem, jak go zrobic, bo chleb to nie sztuka zrobic, ale dobry zakwas to juz inna bajka...

ch_aga

(2017-03-12 08:44)

Moje wczorajsze ciasto

ch_aga

(2017-03-12 08:17)

Hmm, ciasto smaczne, lepsze na drugi dzień. Lecz mam parę uwag:
1. Masa serowa z tego przepisu jest za słodka i wystarczy jej zrobić z połowy porcji.
2. Po 38 minutach ciasto było przypieczone. Dobrze, że poczułam zapach i czym prędzej wyjęłam je z piekarnika.
Podsumowując: ciasto polecam, bo jest szybkie i smaczne; alternatywa dla zwykłego sernika (i więcej kalorii niestety). Ponieważ zostało mi masy serowej, to za chwilę zrobię je ponownie. Blaszkę z wczoraj zjemy dziś a dzisiejsza będzie na jutro :) Na przyszłość polecam piec w niższej temp. i ser robić tylko z połowy.

mamamirelki

(2017-03-11 17:49)

Dotąd robiłam tylko drożdżówkę nocną. Dzisiaj mój pierwszy raz i wyszła super. Pulchna i lekko wilgotna. Dodałam też 2 żółtka dodatkowo. Ciasto nie do formowania ręką. Używałam tylko łyżki i mocno napowietrzałam. Chyba za długo, bo powstały też duże "dziury" po upieczeniu. Do kruszonki dodałam 2 łyżki drobno pokrojonych płatków migdałowych. Piekłam ok 40 min; forma 36x26. Na pewno powtórzę! Dzięki za "łopatologiczny" opis. :)

iwett

(2017-03-11 12:31)

Acha.......jeszcze ekkore ma świetne artykuły dotyczące pieczywa ogólnie.
Więc jeśli masz chwilke to poczytaj bo rady i wskazówki bardzo przydatne.
Wydawałoby sie, że pieczenie chleba jest takie proste :))

iwett

(2017-03-11 12:25)

nadiu to już ponad rok minął od wpisu :)
Zakwas żytni i pszenny już zrobiony i siedzi w lodówce.:)
Fakt, że skorzystałam z innej stronki ale fajnie opisane.
Iwcia na pewno się nie obrazi na mnie :D

mariateresa

(2017-03-11 12:16)

Renatko  
-  masz rację,  flaczki są bardzo dobre i myślę że kilka osób je zrobiło,  tylko nie wstawiło komentarza.  Żołądkowe flaczki robiła moja mama,  potem w moim dorosłym życiu trochę poszły w zapomnienie  -  aż do 2008 roku chyba,  kiedy to przypomniała mi o nich młodziutka wtedy  Niebieska Różyczka.    Ale jej flaczki zawierają też 2 udka i 70 dkg  skrzydełek.    Może aż tak na bogato być nie musi,  jesnak wywar z kości karkówki  ( właśnie karkówki !)  ma duży wpływ na smak.
Pod tym  przepisem Różyczki jest też Twój komentarz.

Msewka
-  podoba mi się ilość składników w Twoich flaczkach -  tak powinno być.   Ja żołądki  3 - 4 minuty odgotowuję,  tę wodę wylewam,  żołądki kroję w paseczki  -  i zaczynam właściwe gotowanie.  Ale to ja tak robię  -  nie jest to uwaga do Twojego przepisu.   Pozdrawiam !

nadia

(2017-03-11 11:53)

Iwett a dlaczego na na pv? ;p Ja tez chce wiedziec jak sie robi ten zakwas, bo chleb bardzo mi sie podoba. IwciaG napisz prosze w przepisie albo w komentarzu jak dokladnie robisz swoj zakwas - Pozdrawiam :)

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij