od babci z Palermo ... oryginał ![]()
- 400 grammi di farina
- 75 grammi di strutto
- 40 grammi di zucchero semolato
- 2 uova
- 1 albume
- un pizzico di sale
- 15 grammi di cacao amaro
- 60 grammi di Marsala secco
- 60 grammi di aceto bianco
Questo per le scorze
Mescoli tutti gli ingredienti asciutti
Poi aggiungi lo strutto e lo fai incorporare bene
Poi le uova, idem, bene incorporate
E infine il marsala con l'aceto.
Impasti bene e metti in frigo per un'oretta
Stendiamo abbastanza fine e ricavi dischi della grandezza di un piattino da tè, avvolgi l'impasto nelle canne di latta e friggi in abbondante olio di semi
Per la crema di ricotta:
Ogni 250 gr di ricotta di pecora metti 80/100 grammi di zucchero. Dipende se vi piace dolce o no
Bisogna passare la ricotta al setaccio prima di tutto, poi incorporare lo zucchero e mettere in frigo, se la fai il giorno prima e la fai riposare il frigo é molto meglio, quando devi riempire i cannoli, aggiungi i chicchi di cioccolato
chcąc być czepliwy tinga bardzo Cię proszę jeżeli możesz edytuj swój komentarz do mary50 bo naprawdę jako ekspertka kuchni włoskiej powinnaś wiedzieć że jest niesamowita różnica pomiędzy cannoli a cannelloni, więc wielu użytkowników może być niesamowicie zdegustowanych Twoim brakiem podstawowej wiedzy dotyczącej nazewnictwa włoskiej kuchni ... i niestety gwiazdki Michelina nie dostaniesz ...
robil to ktos z owocow mrozonych?
ależ oczywiście bo nie mam co robić tylko oszukiwać. Każdy ma internet i zapewne cześć osób sprawdziła i porównała sobie już sprawdził i porównał przepisy. Aaaaa i chyba przeoczyła Pani ryż po nigeryjsku bo żadnej złośliwości nie zauważyłam.
mggi63, pozytywne wypowiedzi o powyzszym przepisie dotycza czegos co nie jest cannoli z Sycylli. Niewiedza nie zastapi prawdy i nie wytlumaczy ignoracji autorki, ktora wrecz oszukuje wszystkich nie majacych pojecia o autentycznym wypieku i poprawnej recepturze.. O moja radosc z zycia i spokuj sie nie martw, mam wspaniale z nimi:)))
mary50...niech sie przepis nazywa jak chce, byle byl dobry...to zycze powodzenia zrobienia cannelloni z tego przepisu...sukces gwarantowany...hahahaha
A ja z tego ciasta zrobiłam bułki z kasza gryczaną + parę ugotowanych ziemniaków + cebula smażona, sól, pieprz, wyszło pycha, robiłam z podwójnej porcji
Jak zwykle burza w szklance wody,a wlasciwie o nic.Niech sie przepis nazywa jak chce byle byl dobry przepis.Orginalny czy nie byle dobry.Izaa-a masz dobre inne przepisy to je wstawiaj,wiele osob bedzie zadowolone a kto nie to trudno niech nie czyta i nie robisprobuje zrobic canelloni z tego przepisu na imieniny meza czyli na JozefaPozdrawiam.Maria
Dawno sie nie odzywalam ale tym razem bylo za duzo zlosliwosci do Izy.
Jak łazanki to tylko z tym przepisem! Znowu je robiłam i znowu pychota :-)
Poszłam za ciosem iteż zrobiłam z podwójnej porcji :)
Tyle, że jutro dokupie cząber bo nie mam a i dałam łyżeczke pieprzu czarnego.
Faktycznie super pachnie.
Pięknie pachnie (przyznaję,że musiałam ciut zmienić - brak cząbru i gorczycy). Od siebie dodałam ulubiony jałowiec, kurkumę i pieprz czarny. Polecam, następnym razem z potrójnej porcji i z przepisowymi składnikami. Dziękuję:)).
mggi, jednym słowem
Proponuję powoli dodawać składniki,żeby się nie zrazić:np do barszczu dodać jaja i coś jeszcze i żółty ser, innym razem do tego dodać inny składnik np twaróg - na samym końcu ciasto.
My to lubimy- nasi znajomi. z którymi zjadamy wielkanocne śniadanie- choć z początku z pewną obawą, w następnym roku upewniali się, czy ten barszcz będzie w- też lubią. Zachęcam, ale nie namawiam.
Intrygujący przepis, chętnie bym spróbowała .
Teraz właśnie są bardzo tanie karczochy w Lidlu. Kupiłam ich całą siatkę i robię je po rzymsku. Ach, jaki smak....