Ciasteczka przepyszne! Z podanych składników wychodzi około 25 ciastek. Miałam problem z ciastem - ciężko się zagniatało, podczas wycinania ciastek bardzo ciężko było je rozwałkować, końcówkę ciasta musiałam wyrzucić - może powinnam je potrzymać w lodówce? Są pyszne :)
Pyszna pieczeń, na ciepło zjedliśmy do obiadu. Dodałam więcej przypraw (majeranek, gałka muszkatałowa, natka pietruszki) i kawałek łopatki . Na 30 min przed końcem pieczenia odkryłam folię . Fotka będzie za jakiś czas )) . Pozdrawiam ekkore
.
Boję się przepisów z żelatyną, bo to nie zawsze mi się stęgnie, ale placek wyglądał tak pięknie, że go zrobiłam. Powiem, że smakuje tak, jak z cukierni. Jest delikatny, pyszny!! Polewa początkowo nie chciała mi stężeć, ale po 2 godzinach w końcu udało mi się ją wylać na ciasto i dobrze, że z tego nie zrezygnowałam, bo gruszkowiec wraz z nią stanowi wspaniałą całość.
Bardzo dziękuję za ten przepis. Na pewno zrobię go niejeden raz.
Pycha! Zrobiłam część w wersji podstawowej, a kilka wzbogaciłam wędzoną szynką - obie opcje smaczne, choć te ostatnie są bardziej wyraziste w smaku. Polecam!
Oj bardzo przepraszam, pomylka została naprawiona. Ciesze się, że smakowalo.
Dziękuję madina za komentarz, Twoja wersja brzmi zachęcająco:)
Dziś zrobione i już prawie wszystkie zjedzone. Drożdżówki są rewelacyjne, mięciutkie, poprostu rewelacyjne. Mnie troszkę poniosła fantazja i część zrobilam w kształcie serduszek i z czekoladowym nadzieniem.
Vanyar, miło mi, że skorzystałeś z przepisu i przypadł Ci on do gustu. :) Pozdrawiam :)
Zrobiłam dzisiaj to ciasto jednak dokonałam pewnych zmian -wyszło przepysznie.Do ciasta dodałam masło,do budyniu dodatkowo łyżkę mąki ziemniaczanej a wnętrza przekrojonych jabłek posmarowałam dżemem aroniowo-śliwkowym i wypełniłam żurawiną suszoną namoczoną w wódce.Wierzch posypałam cukrem pudrem - ciasto wyszło nieprzesłodzone,po przekrojeniu kolorowe w środku -polecam ten przepis.
Ciasto rzeczywiście pyszne. Z braku rabarbaru zrobiłam je z mrożonymi truskawkami i malinami.
Dzięki, Dżanino:) Trochę mam tremę przed robieniem tej krówki, ale spróbuję na Święta
Bardzo fajne śledziki , delikatne. O niebo lepsze od wszelkich "czerwonych" śledzi ze sklepu:)
Zrobiłam już drugi raz, z mrożonymi śliwkami - bardzo dobre.
Bardzo smaczny, cukru dałam mniej niż w przepisie i dodałam do twarogu soku z cytryny. Polecam przepis. Dzięki Megi
O jak miło, że smakowały. Dzięki za piękne zdjęcie)))