Isabell72 - daj znac, jak wyszlo!
I znowu podobna odpowiedz - to jest "moja" carbonara.
Isabell72, jest tyle przepisow na bolo, ile kuchni i Mamas w domach wloskich...
Inaczej mowiac, nie ma jednego, "prawdziwego" przepisu na bolognese, one wszystkie sa prawdziwe!
Osobiscie nie dodaje ani marchwi, ani selera, bo marchew zbytnio slodzi moj sos, a selera nie lubie. I o. ![]()
Lemon curd można wykorzystać na wiele sposobów, świetny jest tak jak zauważyłaś do tartaletek, do naleśników, do kanapek na słodko (np. z chałki), do przekładania ciast/tortów, do deserów np. warstwowych z owocami czy ciasteczek.
Przepyszne
Zwróciłam uwagę,że do tartaletek ale czy tylko.
Do czego stosujesz ten lemon curd .
Zrobiłam i powiem szczerze,że pierwszy raz wyszedł mi placek na maślance bez zakalca.Dla mnie trochę za słodki.
basiaaa, caly czas o tym mysle,isuper,ze moze byc jakas odmiana zurawiny. Ta z dodatkiem pomaranczy robie caly czas. A w przyszlym miesiacu w Stanach obchodzimy Thanksgiving i nie wyobrazam sobie indyka bez zurawiny. Dzieki tobie bedzie cos nowego.Wyprobuje na pewno. A ty wyprobuj mojej. Do mojego przepisu dodaje sie pomarancze pokrojone w wieksza kostke wraz ze sokiem ,ktory wyplynie podczas krojenia. Pomarancze pozbawiam tej bialej blony,ona nadaje gorzki smak. Zapewniam cie ,ze zurawina z pomaranczami jest super! Po degustacji dam znac. Dziekuje za nowy przepis i serdecznie pozdrawiam.
Wiorki chyba nalezy wymieszac z bulka tarta? pozdrawiam, Ela
Ile tej papryki? Pozdrawiam
jolafasola - tak sobie pomyślałam , że do mojego przepisu można dodać jeszcze sok z pomarańczy .Ciekawe jaki będzie smak?
Rozyczko, zupa przepyszna! Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za super przepis.
Stare przepisy są najczęściej najlepsze, przepis na tę szarlotkę mam właśnie ze starego zeszytu mojej mamy :)